Jeśli zastanawiałeś się kiedyś, czego jeszcze można użyć na lekcji angielskiego, to śpieszę z kolejnym pomysłem na kreatywną naukę! Mam na myśli muzyczną poduszkę, czyli taką, która ma w sobie wbudowane dwa głośniki. Daje nam to multum możliwości, na wykorzystanie jej podczas zajęć. Jest przystosowana do odtwarzania muzyki z komputera, telefonu czy odtwarzacza MP3. Nie potrzebuje ona też do działania żadnych baterii.

 

Tą poduszkę, będę z pewnością używała na moich lekcjach z małymi dziećmi. Ponieżej przedstawię 3 pomysły, które wypóbowałam podczas zajęć z przedszkolakami.

 

1. Odgadywanie słówek

Pierwszym pomysłem na wykorzystanie poduszki jest odgadywanie słówek ze słuchu. Przy tym ćwiczeniu, w sali musi zapanować idealna cisza. Wystarczy wytłumaczyć dzieciom, że tylko wtedy będą mogły coś usłyszeć. Kiedy w sali zapanuje ład a uczniowie będą bardzo podekscytowani, wybierz pierwszego ochotnika, którego zadaniem będzie przyłożenie poduszki do ucha i powtórzenie na głos tego, co usłyszał.

 

2. Kalambury

To zadanie, jest bardzo podobne do poprzedniego, z tym wyjątkiem, że zamiast powtarzania na głos, uczeń musi zaprezentować pozostałym dzieciom, to co usłyszał. Oczywiście ochotnik, nie może używać mowy.

 

3. Głuchy telefon

Przygotowujesz kilka słów, które będziesz puszczał z telefonu podpiętego do poduszki. Następnie, prosisz dzieci, aby usiadły w kółku. Poproś jedno z nich, aby wziąło poduszkę i przyłożyło ją do ucha (jeśli chce, może położyć na niej głowę). Następnie nasłuchuje słówka, które Ty wybrałeś i musi przekazać je kolejnym osobom. Ostatnia osoba, podaje słówko, które usłyszała na głos i również przykłada poduszkę do ucha i sprawdza czy dotarło do niej poprawne słowo.

 

 

Mam nadzieję, że pomysły, które Ci przedstawiłam, spodobają się Tobie i Twoim podopiecznym. W tym roku, przetestowałam je w moich najgłośniejszych grupach i byłam zdziwiona, że podczas zabawy potrafili zachować idealną ciszę. Byłam z nich bardzo dumna!

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o muzycznej poduszce, zaglądnij na stronę ergosmile.

 

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to