Małe górskie miejscowości mają swój niepowtarzalny klimat, pełen surowego piękna i tajemniczych opowieści. Otoczone majestatycznymi szczytami, oddalone od zgiełku współczesnego świata, skrywają swoje sekrety i żyją własnym rytmem. Społeczności, które tam mieszkają, często są zamknięte, pielęgnując stare tradycje i odwieczne zwyczaje.

W takim miejscu każde zaginięcie, każde dziwne wydarzenie jest jak echo gór – długo pozostaje w pamięci mieszkańców i wzbudza niewypowiedziany lęk. Wilcze dzieci autorstwa Very Buck to opowieść, która przenosi nas do jednej z takich odizolowanych wiosek, gdzie nic nie jest takie, jak się wydaje na pierwszy rzut oka.

Fabuła książki skupia się na serii tajemniczych zaginięć. Szesnastoletnia Rebekka znika bez śladu, a niedługo po niej przepada również miejscowa nauczycielka, Laura. To nie pierwsze przypadki zaginięć w tej odizolowanej od świata wiosce. Dziennikarka Smilla, której przyjaciółka Juli zniknęła w podobnych okolicznościach lata temu, dostrzega pewne podobieństwa między tymi wydarzeniami. Postanawia na nowo otworzyć stare rany i zbadać sprawę, zwłaszcza gdy zaniedbana dziewczynka, przypominająca Juli, wpada przed jej samochód. Smilla, z nadzieją na odkrycie prawdy o losie przyjaciółki, rozpoczyna własne śledztwo.

Dwójka nastolatków z wioski, Jesse i Rebekka, są w szkole traktowani jak wyrzutki. Gdy Rebekka znika, Jesse nie może uwierzyć, że nikt nie traktuje tego poważnie. Czy dziewczyna uciekła z powodu trudnych warunków życia, czy może za jej zniknięciem kryje się coś więcej? Wioska Jakobsleiter, z jej tajemnicami i izolacją, staje się centralnym punktem tej zagadkowej historii.

Vera Buck doskonale oddaje klaustrofobiczną atmosferę górskiej wioski. Mieszkańcy Jakobsleiter żyją zgodnie z własnymi, surowymi zasadami, z dala od współczesnego świata. Ich życie jest trudne, pełne wyrzeczeń, a każda próba kontaktu z zewnętrznym światem jest traktowana z wielkim podejrzeniem. Główne postacie, takie jak Smilla i Jesse, są wyraziste i pełne głębi, a ich osobiste historie i motywacje dodają książce dodatkowego wymiaru.

Choć książka ma kilka momentów, które mogą wydawać się nieco przerysowane lub trudne do uwierzenia, ogólnie Wilcze dzieci to porywający thriller, który trzyma w napięciu od początku do końca. Zakończenie jest zaskakujące i satysfakcjonujące, pozostawiając czytelnika z uczuciem pełnego zanurzenia w świecie, który autorka stworzyła.

Wilcze dzieci to nie tylko historia o zaginięciach, ale także głęboka analiza ludzkiej natury, relacji międzyludzkich i tego, jak przeszłość wpływa na teraźniejszość. To książka, która na długo pozostaje w pamięci, zmuszając do refleksji nad tym, co kryje się za zamkniętymi drzwiami odizolowanych społeczności. Gorąco polecam tę książkę każdemu, kto szuka nie tylko emocjonującej lektury, ale także czegoś innego niż letni romans 😀

ZALETY

  • Buck mistrzowsko buduje napięcie, stopniowo odkrywając przed czytelnikiem kolejne warstwy tajemnic;
  • różnorodność perspektyw narracyjnych pozwala na pełniejsze zrozumienie wydarzeń oraz lepsze poznanie postaci. Każda z nich ma swoje unikalne spojrzenie na rzeczywistość, co dodaje książce realizmu;
  • ich wewnętrzne konflikty i relacje z innymi postaciami są przekonujące i angażujące;
  • motyw izolacji i nieufności wobec obcych jest przedstawiony w sposób realistyczny i przemyślany. Buck pokazuje, jak życie w zamkniętej społeczności wpływa na psychikę jej mieszkańców;
  • Zwroty akcji i nieprzewidywalność fabuły sprawiają, że trudno się od książki oderwać. Autorka zręcznie prowadzi czytelnika przez labirynt zagadek, nie pozwalając na chwilę wytchnienia;
  • Język i styl Buck są wyjątkowe. Pisarka potrafi oddać surowość górskiego krajobrazu i trud życia w Jakobsleiter w sposób plastyczny i sugestywny.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTORKA: Vera Buck
WYDAWNICTWO: Prozami
LICZBA STRON: 
ROK WYDANIA: 2024
KATEGORIA: thriller, sensacja, kryminał
JĘZYK: polski
WIEK: 15+
CENA: ~ 25 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to