Zdarzyło Ci się kiedyś słuchać opowieści, które wydają się tak niewiarygodne, że zastanawiasz się, czy ich autor przypadkiem nie zmyśla? Przygody wuja Leona na rumuńskich stepach autorstwa Yannetsa Leviego to właśnie taki zbiór historii. Ale nie daj się zwieść – te szalone, pełne fantazji opowieści mają w sobie coś magicznego, co przyciąga jak magnes i sprawia, że nie można się od nich oderwać.

Już od pierwszych stron książki wciągniesz się w świat niesamowitych przygód opowiadanych przez wuja Leona. Ten niezwykły bohater, będący zarazem cyrkowcem, badaczem dalekich lądów i pogromcą potworów, ma talent do snucia historii, które zostają w pamięci na długo. Czy to opowieść o tym, jak utknął na chmurze, zamienił się w karalucha czy też został błaznem w Królestwie Naopak – każda z nich jest pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i trzyma w napięciu do ostatniej strony.

Przygody wuja Leona zaczynają się od momentu, kiedy Adam, młody chłopiec, z niecierpliwością czeka na środowe odwiedziny swojego ukochanego wuja. Leon nie jest zwyczajnym wujkiem – jego opowieści wprowadzają Adama i czytelników w świat, gdzie wszystko jest możliwe. Jedną z najbardziej niezwykłych historii jest ta, w której wuj Leon zamienia się w karalucha. To doświadczenie pozwala mu spojrzeć na świat z zupełnie innej perspektywy. Mimo że życie jako owad jest pełne wyzwań, Leon znajduje w nim radość i uczy się cieszyć z małych rzeczy. Jego przygoda w świecie karaluchów jest nie tylko fascynująca, ale także pełna cennych lekcji o akceptacji i szacunku do wszystkich form życia.

Kolejną niezapomnianą historią jest ta o Królestwie Naopak, gdzie wszystko jest dosłownie do góry nogami. Wuj Leon trafia tam przypadkiem podczas jednej ze swoich wypraw po rumuńskich stepach. Zamiast zwykłego powitania, spotyka strażnika stojącego na rękach, co jest zaledwie początkiem dziwacznych i humorystycznych sytuacji, jakie go tam czekają. W tym świecie, gdzie normalne zachowania są uważane za dziwne, Leon musi wykazać się sprytem i kreatywnością, aby wrócić do swojej rzeczywistości.

Yannets Levi w mistrzowski sposób łączy elementy baśni z humorem i mądrością, tworząc opowieści, które bawią, uczą i inspirują. Jego styl pisania przypomina najlepsze tradycje bliskowschodnich gawędziarzy, co dodaje książce egzotycznego uroku. Przygody wuja Leona na rumuńskich stepach zdobyły nie tylko uznanie czytelników, ale także prestiżową Public Library Award w Izraelu.

Warto również wspomnieć o ilustracjach Ewy Stiasny, które doskonale uzupełniają tekst. Jej dynamiczne i kolorowe rysunki oddają ducha opowieści i pomagają młodym czytelnikom wyobrazić sobie fantastyczne przygody wuja Leona. Dzięki nim książka staje się jeszcze bardziej atrakcyjna i wciągająca.

Przygody wuja Leona na rumuńskich stepach to książka, którą zdecydowanie warto przeczytać. Dzięki niej możemy na chwilę wrócić do czasów dzieciństwa, kiedy to każda opowieść była oknem do innego świata. Levi stworzył dzieło, które nie tylko bawi, ale także wzbogaca wyobraźnię i serce. Jeśli szukasz książki, która zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych, nie wahaj się sięgnąć po tę niezwykłą pozycję.

Mój mały Szef uwielbia tą książkę i wszystkie niesamowite historie, które się w niej znajdują. Za pierwszym razem, pochłonęliśmy całą za jednym razem i bardzo się przy tym śmialiśmy. Często wracamy do tej książki podczas wieczornych usypianek, a to chyba najlepsza rekomendacja 🙂

ZALETY KSIĄŻKI

  • każda opowieść jest unikalna i pełna niespodziewanych zwrotów akcji;
  • opowieści uczą akceptacji, szacunku i pozytywnego myślenia;
  • autor łączy elementy humorystyczne z fantastycznymi, tworząc niezapomniane historie;
  • dynamiczne rysunki Ewy Stiasny doskonale oddają klimat książki;
  • Przygody wuja Leona zachęcają do marzeń i eksplorowania świata.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

PEŁNY TYTUŁ: Przygody wuja Leona na rumuńskich stepach
AUTOR: Yannets Levi
ILUSTRACJE: Ewa Stiasny
TŁUMACZENIE: Aleksandra Geller
WYDAWNICTWO: Dwie Siostry
LICZBA STRON: 88
ROK WYDANIA: 2024
KATEGORIA:
JĘZYK: polski
WIEK: 6+
CENA: ~ 30 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to