Od długie czasu czekałam na książkę, która połączy moją miłość do podróży z pasją do odkrywania tajemniczych i niezwykłych miejsc. Duchowy przewodnik po Polsce Martyny Skibińskiej spełnił te oczekiwania w sposób, który przerósł moje najśmielsze marzenia.

Nie zaskoczę Cię chyba, jeśli powiem, że razem z moją rodziną podróżujemy tak często, jak tylko się da, zawsze poszukując nowych przygód i fascynujących historii. Ta książka to strzał w dziesiątkę, ponieważ zdecydowanie urozmaica nasze wyprawy, dostarczając nie tylko cennych informacji, ale także dreszczyku emocji. Czytaj dalej aby poznać wiele niesamowicie upiornych miejsc, jakie znajdują się na mapie Polski!

Duchowy przewodnik po Polsce poprowadzi Cię przez najbardziej tajemnicze i nawiedzone miejsca w naszym kraju. Książka jest podzielona na 16 rozdziałów odpowiadających poszczególnym województwom, co pozwala na łatwe planowanie wycieczek po konkretnych regionach.

Nie ma tu stałej fabuły. Narracja opiera się na podróży przez Polskę, odkrywaniu miejsc pełnych duchów, legend i niesamowitych historii. Autorka zabiera Cię zarówno do tych popularnych jak i mniej znanych lokalizacji, które kryją w sobie niezwykłe opowieści. Czytelnik ma okazję poznać miejsca, gdzie zjawy, czarownice, wampiry i diabły są na porządku dziennym.

Poniżej, możesz zobaczyć przykładowe lokalizacje opisane w tym przewodniku:

 • ZAMEK W PŁOCKU – gdzie podziemia strzeże Złoty Kogut;
 • ZAMEK W GOLUBIU DOBRZYNIU– gdzie można spotkać ducha Anny Wazówny;
 • ŁYSA GÓRA – miejsce spotkań czarownic;
 • ŁĘCZYCA – słynna z diabelskich legend, szczególnie związanych z diabłem Borutą;
 • ZAMEK KSIĄŻ – jeden z najbardziej znanych zamków, gdzie podobno straszy wiele duchów;
 • PARK WIETRZYCHOWICE – naładowany potężną mocą megalitów;
 • PODZIEMNA TRASA W JAROSŁAWIU – gdzie można spotkać mknący powóz ciągnięty przez 6 koni.

Każde z tych miejsc jest starannie opisane, a autorka wplata w swoje opowieści zarówno fakty historyczne, jak i legendy oraz opowieści przekazywane z pokolenia na pokolenie. Opisywane historie nie tylko straszą, ale także uczą o historii i kulturze Polski.

Duchowy przewodnik po Polsce to niezwykle wartościowa pozycja, która zachwyca zarówno formą, jak i treścią. Książka wyróżnia się nietypową tematyką, prezentując nieznane i nawiedzone miejsca w Polsce w sposób, który łączy elementy nadprzyrodzone z faktami historycznymi. Podział na województwa ułatwia planowanie wycieczek, a zamieszczenie dokładnych namiarów na opisywane lokalizacje czyni ją praktycznym przewodnikiem.

Ilustracje Dominiki Czerniak-Chojnackiej, pełne czarnego humoru i surrealistycznego klimatu, stanowią integralną część książki, wzbogacając jej mroczną atmosferę. Dodatkowo, piękne i poręczne wydanie sprawia, że książkę łatwo zabrać w podróż. Narracja Skibińskiej jest przystępna i wciągająca, co sprawia, że książkę czyta się z zapartym tchem, zarówno dla rozrywki, jak i dla zdobywania wiedzy o polskich legendach i historii.

Osobiście jestem zachwycona tym przewodnikiem. To książka, która nie tylko dostarcza niesamowitych historii i legend, ale także inspiruje do odkrywania tajemniczych zakątków naszego kraju. Duchowy przewodnik po Polsce to nie tylko kompendium wiedzy o polskich duchach, czarownicach i legendach, ale także doskonały towarzysz podróży, który sprawia, że każda wycieczka staje się prawdziwą przygodą.

Książka ta to nie tylko obowiązkowa pozycja dla miłośników tajemnic i historii, ale także doskonały prezent dla każdego, kto pragnie przeżyć coś niezwykłego. Dzięki temu przewodnikowi każdy może wyruszyć na niezapomnianą wycieczkę pełną dreszczyku emocji, odkrywając nieznane i niesamowite zakątki naszego kraju. Duchowy przewodnik po Polsce nie tylko bawi i uczy, ale także inspiruje do odkrywania piękna i tajemnic Polski na nowo.

ZALETY KSIĄŻKI

 • przewodnik po nawiedzonych miejscach w Polsce to coś, czego jeszcze nie było. To połączenie faktów historycznych z elementami nadnaturalnymi, które przyciąga uwagę i zachęca do podróży;
 • podział na województwa ułatwia planowanie wycieczek. Dokładne namiary na opisywane miejsca to ogromny atut;
 • lekkie, poręczne wydanie z bogatymi ilustracjami Dominiki Czerniak-Chojnackiej sprawia, że książkę nie tylko czyta się z przyjemnością, ale także chętnie zabiera w podróż;
 • autorka pisze w sposób przystępny i wciągający. Połączenie faktów historycznych z legendami i opowieściami nadnaturalnymi sprawia, że książka jest niezwykle interesująca;
 • pełna czarnego humoru i doskonale oddające klimat książki ilustracje są jej integralną częścią i dodatkowym atutem;
 • jest odpowiednia dla czytelników od 10. roku życia, dzięki czemu może być czytana zarówno przez młodszych, jak i starszych miłośników tajemnic i historii.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

PEŁNY TYTUŁ: Duchowy przewodnik po Polsce czyli 101 wycieczek z dreszczykiem
AUTORKA: Martyna Skibińska
ILUSTRACJE: Dominika Czerniak-Chojnacka
WYDAWNICTWO: Dwie Siostry
LICZBA STRON: 372
ROK WYDANIA: 2024
KATEGORIA:
JĘZYK: polski
WIEK: 10+
CENA: ~ 30 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to