Czy kiedykolwiek czuł_ś, że coś w Tobie jest nie takie, jak być powinno? Że każdy krok, każdy ruch jest oceniany i krytykowany? Jeśli tak, to Stworcio nie lubi swojej pupy Antoine’a Dole’a i Bruno Salamone to książka, którą musisz poznać.

Ta urocza i zabawna opowieść przeniesie Cię w świat pełen ciepła, w którym dowiesz się, jak wielką moc ma akceptacja siebie i wsparcie najbliższych. Czytaj dalej, aby odkryć, dlaczego Stworcio nie lubi swojej pupy to lektura, którą warto mieć w swojej biblioteczce.

Głównym bohaterem jest Stworcio, mały niebieski potworek, który mieszka w szafie chłopca. Stworcio jest niezwykle uroczy, puchaty i ma ogromne, pełne uroku oczy. Jednak, mimo swojego uroku, Stworcio zmaga się z licznymi kompleksami. Patrząc na swoje odbicie w lustrze, widzi tylko wady. Jego nos wydaje mu się za duży, zęby zbyt szpiczaste, rogi niepasujące, a pupa zbyt duża. Nic w jego wyglądzie mu się nie podoba i każdy element ciała uważa za brzydki lub nieodpowiedni.

Chłopiec, którego szafę zamieszkuje Stworcio, widzi go jednak zupełnie inaczej. W oczach chłopca Stworcio jest najwspanialszym potworkiem na świecie, pełnym zalet i unikalnych cech, które czynią go wyjątkowym. Na każdą skargę Stworcia, chłopiec ma gotową odpowiedź, pokazując, jak każda z tych „wad” jest w rzeczywistości zaletą. Na przykład, jego puchata sierść jest dowodem na wielką wrażliwość i czułość, a duże oczy pozwalają dostrzec najdrobniejsze szczegóły.

W miarę rozwoju fabuły, chłopiec stara się przekonać Stworcia, że jest doskonały taki, jaki jest. Każde nowe wyzwanie związane z samoakceptacją staje się pretekstem do ukazania, jak subiektywne jest nasze postrzeganie siebie i jak ważne jest, by patrzeć na siebie oczami tych, którzy nas kochają.

Kulminacją historii jest moment, w którym Stworcio zaczyna rozumieć, że jego kompleksy są irracjonalne i że jest wyjątkowy dokładnie takim, jakim jest. Przesłanie książki jest jasne: każdy z nas ma swoje unikalne cechy, które czynią nas wyjątkowymi i wartościowymi. Dzięki miłości i wsparciu bliskich możemy nauczyć się akceptować siebie i doceniać to, kim jesteśmy.

Ilustracje autorstwa Bruno Salamone są przepiękne i dodają historii dodatkowego uroku. Kolorowe, pełne detali rysunki Stworcia kontrastują z czarno-białymi ilustracjami chłopca, co podkreśla dwie perspektywy – tego, jak postrzegamy siebie i jak widzą nas inni. Te ilustracje są nie tylko estetyczne, ale także głęboko symboliczne, ukazując, jak subiektywne jest nasze postrzeganie własnego ciała.

Stworcio nie lubi swojej pupy to książka, która uczy empatii, miłości do siebie i innych oraz budowania zdrowego poczucia własnej wartości. Jest to lektura, która powinna znaleźć się w każdej biblioteczce – zarówno w domu, jak i w szkołach i przedszkolach. Autorzy zwracają uwagę na to, jak dzisiejsze społeczeństwo promuje nieosiągalne standardy piękna i jak ważne jest, aby dzieci od najmłodszych lat uczyły się akceptacji swojego ciała i wyglądu.

Podsumowując, Stworcio nie lubi swojej pupy to niezwykle wartościowa książka, która w czuły i zabawny sposób porusza ważne tematy związane z samoakceptacją i poczuciem własnej wartości. To lektura, którą gorąco polecam każdemu – zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Warto sięgnąć po tę książkę i wyruszyć w podróż ku lepszemu zrozumieniu i akceptacji samego siebie.

ZALETY KSIĄŻKI

  • książka w mądry i dowcipny sposób uczy dzieci (i dorosłych) akceptowania siebie takimi, jakimi są, co jest fundamentem zdrowej samooceny;
  • relacja między chłopcem a Stworciem jest pełna ciepła i empatii, co czyni książkę wzruszającą i wartościową;
  • kolorowe rysunki Stworcia i czarno-białe ilustracje chłopca tworzą ciekawy kontrast i dodatkowo wzbogacają historię;
  • jest idealna zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, ponieważ porusza tematy ważne dla każdego z nas, niezależnie od wieku;
  • pokazuje, jak ważne jest, by widzieć siebie oczami innych, którzy często dostrzegają w nas to, co najlepsze, nawet gdy my sami tego nie widzimy;
  • wczasach, gdy idealizowane obrazy ciał zalewają media społecznościowe, książka ta jest jak powiew świeżego powietrza, ucząc dzieci (i dorosłych) miłości do siebie.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

TYTUŁ: Stworcio nie lubi swojej pupy
AUTOR: Antoine Dole 
ILUSTRACJE: Bruno Salamone
WYDAWNICTWO: Babaryba
LICZBA STRON: 36
ROK WYDANIA: 2024
KATEGORIA: picturebook
WIEK:  4+
CENA: ~ 27 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego tytułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to