Dwusiostrzany Brune to wyjątkowa opowieść, która przyciąga uwagę już od pierwszych stron. Ta niezwykła historia młodego bohatera jest pełna humoru i głębokich emocji, sprawiając, że zarówno młodsi, jak i starsi czytelnicy z łatwością wciągną się w jej świat.

Przygotuj się na wciągającą lekturę, która na długo pozostanie w Twojej pamięci!

Historia zaczyna się w momencie, gdy Rune traci swojego ukochanego dziadka. To bolesne doświadczenie głęboko wpływa na chłopca. Rodzice, zajęci przygotowaniami do pogrzebu i własnym smutkiem, nie są w stanie w pełni zrozumieć i wspierać Rune w jego żałobie. Chłopiec czuje się samotny i zagubiony, próbując znaleźć sposób na poradzenie sobie z bólem po stracie ukochanego dziadka.

W ciągu dnia Rune musi również zmagać się z dwoma lokalnymi chuliganami, którzy nieustannie niszczą drewniany domek, który buduje razem ze swoimi przyjaciółmi, Atle i Åse. W obliczu tych trudności Rune postanawia działać. Pewnej nocy, zainspirowany filmem o superbohaterze Ray X oraz prezentem od ciotki – pojemnikiem z brązową farbą, Rune postanawia stać się Brune – nocnym mścicielem.

Uzbrojony w pędzle i farbę, Brune wyrusza na misję, aby zemścić się na chuliganach i przywrócić sprawiedliwość w swoim małym świecie. Pod osłoną nocy przemalowuje różne przedmioty należące do łobuzów na brązowo, co staje się jego znakiem rozpoznawczym. Te działania przynoszą mu satysfakcję i dają poczucie kontroli nad sytuacją, której nie mógł znieść w ciągu dnia.

Wkrótce do Brunego dołączają jego przyjaciele: Svartle, ubrany na czarno, oraz Blåse, niebieska mścicielka. Wspólnie tworzą trójkę młodych superbohaterów, którzy podejmują walkę przeciwko niesprawiedliwości. Ich działania zaczynają zwracać uwagę mieszkańców okolicy, a szczególnie pastora, którego syn jest jednym z chuliganów. Pastor zaczyna podejrzewać, że pod maskami mścicieli kryją się dzieci.

W miarę jak Brune i jego przyjaciele stają się coraz bardziej odważni, ich działania przynoszą coraz większe efekty. Chuligani zaczynają odczuwać konsekwencje swoich czynów, a społeczność lokalna zaczyna dostrzegać znaczenie odwagi i sprawiedliwości. Rune, dzięki wsparciu swoich przyjaciół i wyimaginowanym rozmowom z dziadkiem, odnajduje w sobie siłę, aby stawić czoła wyzwaniom i przezwyciężyć swoje lęki.

Brune to nie tylko opowieść o walce z niesprawiedliwością, ale także o sile przyjaźni i współpracy. Relacje między Rune, Atle i Åse są przedstawione z dużą dozą czułości i realizmu, ukazując, jak ważne jest wsparcie przyjaciół w trudnych momentach.

Książka ta przekazuje ważne przesłanie: superbohaterowie nie muszą mieć nadprzyrodzonych mocy, aby czynić dobro. Czasem wystarczy odwaga, determinacja i wsparcie bliskich, aby zmieniać świat na lepsze. To inspirująca lekcja o radzeniu sobie z przeciwnościami losu, szacunku, tolerancji i miłości.

Brune to książka, która zachwyci zarówno młodszych, jak i starszych czytelników. Jej uniwersalne przesłanie i głębokie emocje sprawiają, że jest to lektura, do której chce się wracać. Dzięki świetnym dialogom, dynamicznej akcji i pięknym ilustracjom, książka ta staje się niezapomnianą opowieścią o dorastaniu, przyjaźni i odwadze.

ZALETY KSIĄŻKI

  • to nie tylko zabawna opowieść o superbohaterach, ale także głęboka refleksja nad stratą, żałobą i radzeniem sobie z emocjami. Książka doskonale ukazuje, jak różnie dzieci mogą przeżywać żałobę i jak ważne jest, aby miały wsparcie w trudnych momentach;
  • relacje między głównymi bohaterami są przedstawione z dużą dozą czułości i realizmu. Rune, Atle i Åse uczą się, że razem mogą stawić czoła wszelkim przeciwnościom. Ich przyjaźń jest fundamentem, na którym opierają się w walce z niesprawiedliwością;
  • mimo ciężkiego tematu, książka jest pełna humoru i lekkiego tonu, który sprawia, że czytanie jej jest prawdziwą przyjemnością. Autor potrafi wplatać dowcipne dialogi i sytuacje, które równoważą poważniejsze momenty, tworząc harmonijną całość;
  • rysunki są doskonałym uzupełnieniem tekstu. Proste, lecz wyraziste, dodają książce dodatkowego uroku i pomagają młodszym czytelnikom lepiej zrozumieć emocje bohaterów. Ilustracje są pełne detali, które przyciągają uwagę i rozwijają wyobraźnię;
  • to książka o odwadze, przyjaźni i walce o to, co słuszne. Pokazuje, że superbohaterowie nie muszą mieć nadprzyrodzonych mocy, aby czynić dobro. Czasem wystarczy odwaga, determinacja i wsparcie przyjaciół, aby zmieniać świat na lepsze.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Superbohaterowie
PEŁNY TYTUŁ: Brune
AUTOR: Håkon Øvreås
ILUSTRACJE: Øyvind Torseter
TŁUMACZENIE: Milena Skoczko-Nakielska
WYDAWNICTWO: Dwie Siostry
LICZBA STRON: 132
ROK WYDANIA: 2024
KATEGORIA:
JĘZYK: polski
WIEK:  8+
CENA: ~ 30 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to