Czy zastanawiał_ś się kiedyś, jak cienka jest granica między miłością a obsesją? Wybacz. To dla Twojego dobra Bianki Iosivoni to powieść, która zabierze Cię w emocjonującą podróż przez mroczne zakamarki ludzkiej psychiki.

Główna bohaterka, Robyn, staje w obliczu tajemnicy, która wywraca jej życie do góry nogami. Z każdą stroną napięcie rośnie, a fabuła wciąga jak wir. Ta książka to nie tylko wciągający thriller, ale także głęboka analiza toksycznych relacji i siły, jaką musimy w sobie odnaleźć, by stawić czoła przeszłości. Zapnij pasy – czeka Cię jazda bez trzymanki!

Główna bohaterka, Robyn, to młoda i ambitna dziennikarka, która po zakończeniu trudnego związku z Julianem stara się ułożyć swoje życie na nowo. Jednak jej codzienność zostaje brutalnie przerwana, gdy do jej drzwi puka policja z informacją, że Julian zaginął w tajemniczych okolicznościach.

Robyn początkowo nie wie, co myśleć. Z jednej strony, związek z Julianem był pełen intensywnych emocji, ale także bólu i manipulacji, z drugiej – jego zaginięcie wywołuje lawinę wspomnień i niepokoju. Podczas gdy Robyn próbuje uporządkować swoje życie po rozstaniu, zaginięcie Juliana staje się dla niej nie tylko osobistą tragedią, ale również zagadką, którą musi rozwiązać.

W tym trudnym czasie wspiera ją Cooper, jej najlepszy przyjaciel, który zawsze był dla niej opoką. Jego obecność jest nieoceniona, szczególnie gdy Robyn zaczyna odkrywać coraz więcej niepokojących faktów dotyczących Juliana. Jednak relacja z Cooperem komplikuje się, kiedy okazuje się, że i on może być w jakiś sposób powiązany ze zniknięciem Juliana. Robyn zaczyna wątpić, czy może ufać komukolwiek, nawet sobie samej.

Śledztwo w sprawie zaginięcia Juliana prowadzi Robyn przez labirynt podejrzeń, tajemnic i kłamstw. Każdy nowy trop zdaje się prowadzić donikąd, a pytania mnożą się bez odpowiedzi. Czy Julian rzeczywiście został porwany? A może sam upozorował swoje zniknięcie? Jaką rolę w tej sprawie odgrywa Cooper, którego uczucia do Robyn zaczynają się zmieniać?

Fabuła skrzy się od napięcia i emocji. Iosivoni z dużą wrażliwością pokazuje toksyczny związek między Robyn a Julianem, nie unikając trudnych tematów ani romantyzowania szkodliwych zachowań. Zaskakujące zwroty akcji trzymają czytelnika w nieustannym napięciu, zmuszając do zastanowienia się nad lojalnością, zaufaniem i granicami między miłością a manipulacją.

Kreacja bohaterów jest niezwykle udana. Robyn to silna, ale jednocześnie skomplikowana postać, która musi zmierzyć się z demonami przeszłości i podjąć trudne decyzje, by odkryć prawdę. Cooper, jej przyjaciel, stanowi nie tylko wsparcie dla niej, ale również dodatkowe źródło pytań i wątpliwości. Julian z kolei to postać pełna tajemnic, której motywy pozostają niejasne aż do samego końca.

Język autorki jest płynny i prowokujący, sprawiając, że trudno oderwać się od lektury. Narracja prowadzona jest zręcznie, łącząc przeszłość i teraźniejszość, co dodaje historii głębi i intensywności.

Finał książki jest emocjonujący i pełen napięcia. Robyn staje przed wyborem, który zaważy na jej przyszłości. Musi zdecydować, komu może zaufać i jak daleko jest gotowa się posunąć, aby odkryć prawdę i odzyskać swoje życie. Czy zdoła wybaczyć sobie i innym, aby móc ruszyć dalej? Czy miłość i przyjaźń mogą przetrwać takie próby?

Podsumowując, Wybacz. To dla Twojego dobra to niezwykle absorbujący thriller psychologiczny, który wciąga od pierwszej strony i trzyma w napięciu do ostatniego zdania. Zaskakujące zwroty akcji, autentyczne postacie i mroczna atmosfera sprawiają, że książka ta zasługuje na uwagę wszystkich miłośników gatunku.

ZALETY

  • trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony, z licznymi zwrotami akcji;
  • bohaterowie są dobrze wykreowani, z wiarygodnymi emocjami i motywacjami;
  • autorka wnikliwie analizuje toksyczne relacje i ich wpływ na psychikę ofiar;
  • związki i zachowania postaci są pokazane z odpowiednią dawką realizmu, bez romantyzowania szkodliwych działań;
  • połączenie retrospekcji z teraźniejszością dodaje głębi i intensywności historii;
  • książka skutecznie wywołuje silne emocje, od smutku po gniew i lęk, angażując czytelnika na wielu poziomach;
  • finał jest nieprzewidywalny i satysfakcjonujący, z odpowiedziami na wszystkie najważniejsze pytania;
  • porusza ważne i aktualne tematy, takie jak przemoc psychiczna i fizyczna, manipulacja i zaufanie;
  • płynny i przystępny język sprawia, że książkę czyta się szybko i przyjemnie;
  • autorka mistrzowsko buduje napięcie, tworząc mroczną i intrygującą atmosferę.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTORKA: Bianca Iosivoni
TŁUMACZENIE: Katarzyna Łakomik
WYDAWNICTWO: Jaguar
LICZBA STRON: 368
ROK WYDANIA: 2024
KATEGORIA: kryminał,
JĘZYK: polski
WIEK: 15+
CENA: ~ 30 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artytkułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to