Czy kiedykolwiek marzył_ś o książce, która połączy mroczny klimat gotyckiej grozy z epicką przygodą fantasy? Ten wieczny mrok to właśnie taka historia, która zaskakuje swoją oryginalnością i wciąga od pierwszej strony.

Przygotuj się na emocjonalny rollercoaster, pełen tajemnic, potworów i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Czytaj dalej aby odkryć, dlaczego Ten wieczny mrok to lektura, którą koniecznie musisz poznać.

Ankou, tytułowy bohater, to niezwykła postać – łowca potworów, który każdej nocy przemienia się w szkielet z powodu klątwy. Jego egzystencja jest naznaczona bólem i pragnieniem śmierci, która jednak nie jest mu dana. Ta klątwa staje się centralnym motywem powieści, nadając jej wyjątkowego charakteru i mrocznej atmosfery. Wyobraźcie sobie życie, w którym codziennie doświadczacie rozkładu własnego ciała, a jedyną nadzieją na ukojenie jest śmierć, której nie można osiągnąć. Ten obraz pełen cierpienia i tajemnicy wciągnął mnie od pierwszych stron.

Flora, podręczna księżniczki Betheary z Kaer-Ise, przeżywa koszmar, gdy jej wyspę atakują barbarzyńcy. Cudem udaje jej się przeżyć masakrę, a na brzegu znajduje ją Ankou. Ich spotkanie nie jest przypadkowe – los łączy ich w misji, która ma odmienić ich przeznaczenie. Flora, zdeterminowana odnaleźć swoją księżniczkę, i Ankou, pragnący przełamać klątwę i umrzeć, zawierają umowę: on pomoże jej znaleźć Bethearę, ona pomoże mu znaleźć sposób na przełamanie klątwy. Ta dynamika między bohaterami od razu mnie zafascynowała. Ich relacja rozwija się w ciekawy sposób, przeplatając przygodę z subtelnym wątkiem romantycznym.

Jednym z najważniejszych motywów w książce jest podróż, którą odbywają Ankou i Flora. Ich wędrówka przez Pięć Krain to nie tylko fizyczna droga, ale także symboliczna podróż ku odkupieniu i znalezieniu własnego miejsca na świecie. Autorce udało się stworzyć świat pełen niebezpieczeństw i potworów, które bohaterowie muszą pokonać. Każde spotkanie z bestiami, każda walka z nimi, dodaje historii dynamiki i trzyma w napięciu do samego końca.

Choć początkowo styl pisania Kate Pentecost wydawał mi się nieco sztywny, z czasem zaczęłam doceniać jego unikalność. Dialogi i opisy, choć momentami wydawały się sztywne, zyskały na autentyczności wraz z rozwojem fabuły. Książka jest pełna emocji – od mroku i smutku po nadzieję i miłość. Subtelny wątek romantyczny między Ankou a Florą dodaje historii głębi, nie przytłaczając głównej fabuły.

Ten wieczny mrok to książka, która z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom mrocznych, pełnych tajemnic opowieści. Znakomicie zbalansowana fabuła, wciągający świat przedstawiony i wyjątkowi bohaterowie sprawiają, że jest to lektura, którą warto polecić każdemu, kto szuka w literaturze czegoś więcej niż tylko prostą rozrywkę. Jeśli jesteś gotów na emocjonalny rollercoaster i podróż przez mroczne zakątki Pięciu Krain, ta książka z pewnością Cię nie zawiedzie.

ZALETY

  • klątwa Ankou i jego walka z potworami nadają książce wyjątkowego charakteru;
  • jest pełna mroku i tajemnic, co dodaje jej niepowtarzalnego klimatu;
  • Ankou i Flora to postacie, które z łatwością zyskują sympatię czytelnika;
  • wędrówka bohaterów jest pełna niebezpieczeństw i emocji, co sprawia, że nie można oderwać się od lektury;
  • dostarcza szerokiego wachlarza emocji, od smutku po nadzieję i miłość;
  • subtelny romans między bohaterami nie przytłacza głównej fabuły, a dodaje jej głębi;
  • finał książki jest przemyślany i pełen emocji, co czyni lekturę jeszcze bardziej wartościową.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Światło i Mrok
AUTORKA: Kate Pentecost
TŁUMACZENIE: Bartłomiej Nawrocki
WYDAWNICTWO: Jaguar
LICZBA STRON: 336
ROK WYDANIA: 2024
KATEGORIA: fantasy
JĘZYK: polski
WIEK: 15+
CENA: ~ 30 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artytkułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to