Coraz większymi krokami zbliżają się wakacje! Któż z nas nie marzy o chwilach pełnych beztroski, kiedy możemy oderwać się od codziennych obowiązków i zanurzyć się w radosnej atmosferze przygód? Jeśli chcesz poczuć tę magię już teraz,to odnajdziesz ją w książce pt. Na wakacjach autorstwa Doro Göbel i Petera Knorra, która przenosi nas w świat pełen letnich uroków.

Jest to wielkoformatowy picturebook, który, mimo braku tekstu, fascynuje swoją szczegółowością i zachęca do odkrywania historii ukrytych na każdej stronie. W naszej domowej biblioteczce mamy już kilka wcześniejszych tytułów z tej serii i śmiało mogę powiedzieć, że są naprawdę genialne! 😀

Już pierwsze strony książki wprowadzają czytelników w nastrój wakacyjnych przygotowań. Pakowanie walizek, kupowanie biletów na pociąg, wybór środka transportu – to wszystko wprowadza nas w zgiełk i ekscytację, które towarzyszą każdemu wyjazdowi. Rysunki realistycznie oddają chaos i entuzjazm towarzyszący pakowaniu, kiedy to walizki ledwo mieszczą się w bagażniku, a rodzice biegają po domu w poszukiwaniu zapomnianych rzeczy. Na dworcu panuje zamieszanie, pociągi są pełne podróżnych, a krajobrazy za oknem zmieniają się z miejskich na malownicze widoki, wprowadzając nas w spokojniejszy, wakacyjny klimat.

Gdy docieramy na miejsce, odkrywamy urok rodzinnego kempingu. Książka zaprasza Cię do zanurzenia się w przygodach nad jeziorem, gdzie czeka plaża i pomost. Znajdziesz tu także plac zabaw z prawdziwym traktorem, prehistoryczną jaskinię, zagrodę ze zwierzętami, oldskulowy książkobus, zjeżdżalnię w koronach drzew oraz górski strumyk. Każda rozkładówka jest pełna detali, które zachęcają do snucia własnych historii i odkrywania drobnych szczegółów.

To, co wyróżnia Na wakacjach, to niesamowita ilość detali na każdej stronie. Rysunki są realistyczne i pełne humorystycznych akcentów, które sprawiają, że każda strona tętni życiem. Dzięki temu książka angażuje młodych czytelników, rozwijając ich spostrzegawczość i koncentrację. Dzieci mogą śledzić ulubionych bohaterów na każdej stronie, odkrywając, co robią w różnych sytuacjach. To także doskonały sposób na rozwijanie słownictwa i kreatywności, ponieważ każda strona daje mnóstwo okazji do tworzenia własnych opowieści.

Jedną z największych zalet Na wakacjach jest jej uniwersalność. Książka bez tekstu może być czytana przez dzieci w różnym wieku, a także przez dorosłych. Każdy może znaleźć w niej coś dla siebie – młodsze dzieci będą czerpały radość z odkrywania nowych szczegółów na każdej stronie, starsze dzieci mogą tworzyć własne historie, a dorośli z przyjemnością wrócą do wspomnień z własnych wakacji. To również świetna okazja do wspólnego spędzania czasu rodziców z dziećmi, bawiąc się w wyszukiwanie postaci i tworzenie narracji.

Książka promuje wakacje blisko natury, rodzinne, aktywne i wypełnione przygodami. Jest to doskonała alternatywa dla współczesnych wakacji all inclusive, oferując autentyczność i swojskość. Wspaniałe ilustracje Göbel i Knorra oddają klimat wakacyjnego lenistwa, radości z małych rzeczy i bliskości z naturą. Na każdej stronie czuć wakacyjną atmosferę pełną słońca, uśmiechów i zabawy.

Na wakacjach to książka, która przenosi czytelnika w magiczny świat wakacyjnych przygód, zachęcając do wspólnego odkrywania, tworzenia i czerpania radości z małych, codziennych chwil. Jeśli szukasz książki, która wprowadzi Cię w letni nastrój i zapewni wiele godzin zabawy, to jest to idealny wybór!

ZALETY KSIĄŻKI

  • bogato ilustrowana książka obrazkowa, pełna detali i humorystycznych akcentów.
  • Doskonały sposób na rozwijanie spostrzegawczości, koncentracji i kreatywności dzieci.
  • Idealna książka do wspólnego spędzania czasu rodziców z dziećmi, zachęcająca do tworzenia własnych opowieści.
  • Promująca wakacje blisko natury, autentyczne i pełne przygód.
  • Uniwersalna, odpowiednia dla dzieci w różnym wieku i dorosłych.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

TYTUŁ: Na wakacjach
AUTORZY: Peter Knorr, Doro Gobel
WYDAWNICTWO: Babaryba
LICZBA STRON: 14
ROK WYDANIA: 2024
KATEGORIA: picturebook, wyszukiwanka
WIEK:  2+
CENA: ~ 27 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego tytułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to