Jako pasjonatka wędrowania po górskich szlakach, nie mogłam się doczekać, aby sięgnąć po Książkę o górach. Temat gór od zawsze mnie intrygował, a teraz, gdy mój syn dopiero co zaczyna odkrywać uroki wędrówek górskich, ta książka staje się dla nas niezastąpionym przewodnikiem.

Sam zobacz co kryje się w środku!

Książka o górach nie ma może wciągającej fabuły, ale raczej jest to kompendium wiedzy o świecie górskim, opowiedzianej w sposób przystępny i angażujący. Autor, Robb Maciąg, prowadzi czytelnika przez różnorodne tematy związane z górami, począwszy od ich powstania, poprzez historię ich zdobywania, po praktyczne porady dotyczące wspinaczki i bezpieczeństwa w górach.

Książka składa się z kilku rozdziałów, z których każdy poświęcony jest innemu aspektowi życia górskiego. Pierwsze rozdziały wprowadzają czytelnika w fascynujący świat gór poprzez legendy o ich powstaniu oraz opis genezy nazw górskich szczytów. Następnie autor przechodzi do praktycznych porad, jak przygotować się do wyprawy w góry oraz jak bezpiecznie poruszać się po ich szlakach. W kolejnych rozdziałach czytelnik znajdzie informacje o różnych rodzajach wspinaczki, charakterystycznym sprzęcie używanym przez wspinaczy oraz historię najwyższych szczytów, włączając w to legendarnego Mount Everest.

W książce pojawiają się również opowieści o ludziach związanych z górami – od odważnych zdobywców szczytów po ratowników górskich, których codzienna praca polega na ratowaniu życia zagubionych czy poszkodowanych w trudno dostępnych terenach. Te historie nadają książce osobisty charakter i pokazują różnorodność ludzi, których pasją są góry.

Jednym z wyróżniających się elementów książki są również ilustracje Patriciji Bliuj-Stodulskiej, które doskonale oddają atmosferę górskiego świata i sprawiają, że lektura staje się jeszcze bardziej fascynująca.

Fabuła Książki o górach polega więc na odkrywaniu i zgłębianiu różnorodnych tematów związanych z górami, począwszy od ich tajemniczej historii, poprzez praktyczne aspekty wspinaczki, aż po inspirujące opowieści o ludziach z nimi związanych. To pełne ciekawostek i inspirujących historii kompendium wiedzy, które sprawia, że czytelnik czuje się jakby sam wędrował po szczytach górskich, odkrywając ich piękno i tajemnice.

Pod koniec lektury nie sposób nie zauważyć licznych zalet Książki o górach. Przede wszystkim, książka jest napisana w przystępny sposób, dzięki czemu zarówno dzieci, jak i dorośli mogą czerpać z niej wiedzę i inspirację. Dodatkowo, bogata w ciekawostki i praktyczne porady, staje się niezastąpionym przewodnikiem dla każdego miłośnika górskich przygód. Wreszcie, wielowymiarowy charakter książki sprawia, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie, bez względu na wiek czy doświadczenie w temacie.

Książka o górach to nie tylko kompendium wiedzy o górach, ale również pasjonująca opowieść o relacji człowieka z naturą i własnymi granicami. To lektura, która inspiruje do działania i odkrywania nowych ścieżek, zarówno w górach, jak i w życiu. Bez wątpienia, polecam tę książkę wszystkim, którzy pragną zgłębić tajemnice górskiego świata i poszukać inspiracji do własnych przygód. Osobiście jestem nią zachwycona i mam nadzieję, że ten tytuł oczaruje również mojego małego podróżnika, który dopiero stawia swoje pierwsze kroki w górach.

ZALETY KSIĄŻKI

  • bogata wiedza o świecie górskim, przystępnie przedstawiona dla czytelników w różnym wieku i z różnym doświadczeniem;
  • praktyczne porady dotyczące bezpieczeństwa w górach oraz przygotowania do wypraw, co czyni ją niezastąpionym przewodnikiem dla miłośników górskich przygód;
  • fascynujące opowieści o ludziach związanych z górami, które nadają książce osobisty i angażujący charakter;
  • doskonałe ilustracje Patriciji Bliuj-Stodulskiej, które dodają książce niepowtarzalnego charakteru i sprawiają, że lektura staje się jeszcze bardziej przyjemna;
  • wciągający sposób narracji, który sprawia, że czytelnik czuje się jakby sam wędrował po szlakach górskich, odkrywając ich piękno i tajemnice.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTOR: Robb Maciąg
ILUSTRACJE: Jacek Ambrożewski
WYDAWNICTWO: Agora
LICZBA STRON: Patricija Bliuj-Stodulska
ROK WYDANIA: 2024
KATEGORIA: góry, ciekawostki
JĘZYK: polski
WIEK:  8+
CENA: ~ 30 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to