Ta książka zabierze Cię w emocjonującą podróż, która odważnie stawia czoła trudnym tematom związanym z dojrzewaniem i seksualnością. Odpowiedz mi! Nowe pytania Kathariny von der Gathen to niezwykła pozycja, która nie tylko rzetelnie odpowiada na nurtujące pytania dzieci, ale także otwiera przestrzeń do otwartej i szczerze rozmowy między dorosłymi a młodymi czytelnikami.

Przygotuj się na przystępną, humorystyczną i edukacyjną podróż, która rozbudzi Twoją ciekawość i wzbogaci wiedzę Twoją i Twojej rodziny na temat intymności i ciała ludzkiego.

Wchodząc w świat książki, czytelnik zostaje zaskoczony różnorodnością pytań, które mogą pojawić się w umysłach dzieci. Od prozaicznych, po te bardziej złożone, autorka nie unika trudnych tematów, ale przedstawia je w sposób dostosowany do dziecięcej wrażliwości. Począwszy od kwestii noszenia stanika w młodym wieku, poprzez mutacje czy okres u zwierząt, aż po pytania o różnice między zakochaniem a miłością, książka porusza szeroki zakres tematów, odpowiadając na 98 pytań, które mogą nurtować młode umysły.

Fabuła książki, choć wydawać by się mogło, że nie istnieje, jest jednak głęboko zakorzeniona w autentycznych pytaniach zadawanych przez dzieci niemieckim edukatorom seksualnym. To one stały się źródłem inspiracji dla von der Gathen, która postanowiła odpowiedzieć na nie w sposób kompleksowy i przystępny zarazem.

Jedną z największych zalet tej książki są jej dowcipne ilustracje, które nie tylko rozładowują atmosferę, ale także dodają książce lekkości. Ta mieszanka humoru, rzetelnych odpowiedzi i genialnych grafik sprawia, że nawet najtrudniejsze tematy stają się bardziej przystępne i zrozumiałe dla młodego czytelnika.

Czytając pytania, czytelnik odkrywa bogactwo wiedzy, która została podana w przystępny sposób. Autorce udało się uniknąć przegadywania i dostarczyć odpowiedzi, które są zarówno merytoryczne, jak i zrozumiałe dla dzieci. Każde pytanie zostało odpowiednio opracowane, co sprawia, że lektura jest nie tylko interesująca, ale i edukacyjna.

Ogromną zaletą Odpowiedz mi! Nowe pytania jest także fakt, że książka nie unika trudnych tematów, ale stara się odpowiedzieć na nie w sposób uczciwy i obiektywny. To doskonałe narzędzie nie tylko do rozmowy z dzieckiem, ale także do samodzielnego zgłębiania wiedzy na temat intymności i seksualności.

Podsumowując, Odpowiedz mi! Nowe pytania to książka, która nie tylko odpowiada na nurtujące pytania dzieci, ale także otwiera przestrzeń do otwartej i szczerze rozmowy na tematy związane z ciałem, dojrzewaniem i seksualnością. Dzięki swojej przystępnej formie, dowcipnym ilustracjom i merytorycznym odpowiedziom, stanowi nieocenione wsparcie dla rodziców i opiekunów w budowaniu zdrowej relacji z dziećmi i rozmowy na trudne tematy. Osobiście jestem nią zachwycona. Bardzo się cieszę, że powstał drugi tom, ponieważ po cichu na to liczyłam 😀

Jeśli szukasz książki, która pomoże Ci w naturalny sposób rozmawiać o seksualności, dojrzewaniu i wszystkich rozterkach związanych z dojrzewaniem, to mogę Ci z czystym sumieniem polecić oba tomy. Zarówno Odpowiedz mi! jak i Odpowiedz mi! Nowe pytania. Na pewno się nie zawiedziesz!

ZALETY KSIĄŻKI

  • rzetelne i merytoryczne odpowiedzi na trudne pytania związane z ciałem, dojrzewaniem i seksualnością;
  • przystępna forma prezentacji treści, dostosowana do dziecięcej wrażliwości, ułatwiająca zrozumienie skomplikowanych zagadnień;
  • dowcipne ilustracje towarzyszące pytaniom i odpowiedziom, dodające lekkości i humoru, co ułatwia przyswajanie trudnych tematów;
  • odważnie podchodzi do tematów tabu, umożliwiające otwartą i uczciwą rozmowę na tematy związane z dojrzewaniem i seksualnością;
  • wysoka wartość edukacyjna dzięki 98 autentycznym pytaniom dzieci i klarownym odpowiedziom, pomagająca dzieciom zgłębiać wiedzę na temat swojego ciała i intymności;
  • wspiera budowanie zdrowych relacji między rodzicami/opiekunami a dziećmi poprzez otwartą komunikację na trudne tematy.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTORKA: Katharina von der Gathen
ILUSTRACJE: Anke Kuhl
TŁUMACZENIE:  Anna Magdziarz
WYDAWNICTWO: Dwie Siostry
LICZBA STRON: 212
ROK WYDANIA: 2024
KATEGORIA: książki o dojrzewaniu
JĘZYK: polski
WIEK:  10+
CENA: ~ zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to