Przygotuj się na magiczną podróż, która wciągnie cię od pierwszej strony i nie pozwoli oderwać się od lektury! Jeśli szukasz niesamowitych przygód, przyjaźni, tajemnic i niebezpieczeństwa, to seria Zrodzona z ognia jest stworzona dla ciebie. Tym bardziej, że ostatnio swoją premierę miał najnowszy tom pt. Feniks i Pałac Mrozu.

Fabuła w drugim tomie staje się prawdziwym motorem napędowym tej książki. Dwunastka, która teraz nazywa się Feniks, została Łowczynią i jej moc żywiołu rozwija się w zastraszającym tempie. Gdy z Pałacu Mrozu przybywa pierwsza czarownica od dziesięcioleci, Feniks błaga ją o pomoc w ratowaniu Icegaarda, zagrożonego kluczowym niebezpieczeństwem. Wraz z przyjaciółmi – Piątym, Szóstym i Siódmym – wyrusza na północ, gdzie czekają ich nowe, przerażające potwory i tajemniczy Cienioryt.

Autorka udanie łączy walkę ze stawkami oraz rozwój postaci, tworząc nieprzewidywalną historię, która wciąga od pierwszej do ostatniej strony. W trakcie lektury poznajemy nowe miejsca, odkrywając świat lodu w sposób magiczny i majestatyczny.

Jednak to przyjaźń leży u podstawy tych przygód i jest jednym z najwspanialszych aspektów serii. Uwielbiam ich poczucie humoru, jak razem rosną i wspierają się nawzajem. Szóstka jest moim osobistym ulubieńcem – jego postać jest tak dobrze wykreowana i rozwijana, że nie mogłam się od niego oderwać. Ta przyjaźń dodaje głębi i emocji całej historii.

Co mnie osobiście zaskoczyło, to to, że seria ta ma również wiele do zaoferowania dorosłym czytelnikom. Jako osoba dorosła doceniam, jak dojrzała, złożona i zabawna jest ta seria. Dzieci pokochają ją za te same powody! Nie jest to historia, która ubliża zrozumieniu młodych czytelników, ale równocześnie nie wykracza poza ich pojęcie świata.

Świat, który Aisling Fowler stworzyła, jest po prostu genialny. W pierwszej książce mieliśmy okazję poznać jedną lokację, a teraz zagłębiamy się w świat lodu. Wszystko jest nowe zarówno dla bohaterów, jak i dla czytelników. Autorka doskonale przedstawia szczegóły tego magicznego świata, tworząc atmosferę, która oczarowuje i wciąga. Odkrywanie kolejnych elementów tego świata staje się prawdziwą przyjemnością zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych czytelników.

Co więcej, Feniks i Pałac Mrozu porusza również ważne tematy, które mogą być zrozumiane i doceniane przez wszystkie grupy wiekowe. Tematy takie jak odwaga, przyjaźń, poświęcenie i konfrontacja z własnymi lękami są uniwersalne i wciąż ważne dla każdego czytelnika, niezależnie od wieku. Ta seria nie tylko dostarcza rozrywki, ale również inspiruje do refleksji i daje możliwość dyskusji na temat tych istotnych kwestii.

Wszystko to sprawia, że Feniks i Pałac Mrozu to tytuł, który z powodzeniem łączy w sobie rozrywkę, głębię tematyczną i doskonałe wykonanie. Niezależnie od wieku czytelnika, ta książka zapewnia fascynującą podróż, pełną emocji, przygód i wartościowych przesłań.

ZALETY

  • wciągająca fabuła, która trzyma czytelnika w napięciu od pierwszej do ostatniej strony;
  • silne wartości przyjaźni, które stanowią serce historii;
  • dynamiczne i rozwijające się postacie, z którymi czytelnik łatwo się utożsamia;
  • zaskakujące zwroty akcji, wysokie stawki i dobrze zintegrowane wzrost postaci;
  • świetne budowanie świata, w którym poznajemy nowe, magiczne i majestatyczne miejsca;
  • mieszanka dojrzałych tematów i zabawy, która przyciąga zarówno młodszych, jak i starszych czytelników;
  • uniwersalność, która sprawia, że książka jest atrakcyjna dla szerokiego spektrum odbiorców;
  • ciekawe zagadki i tajemnice, które dodają smaczku i trzymają czytelnika w niepewności;
  • doskonałe połączenie akcji, emocji i humoru, które sprawiają, że lektura jest przyjemna i satysfakcjonująca.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Zrodzona z ognia
TOM: 2
AUTORKA: Aisling Fowler
ILUSTRACJE: Sophie Medvedeva
TŁUMACZENIE: Anna Hikiert-Bereza
WYDAWNICTWO: Harperkids
LICZBA STRON: 480
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: young adults, fantasy
JĘZYK: polski
WIEK: 10+
CENA: ~ 25 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artytkułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to