Początkiem marca, swoją premierę miała nowy cykl pt. Zabawy z dźwiękiem w ramach znanej i lubianej przez dużych i małych serii Akademia Mądrego Dziecka. Do recenzji, Szef wybrał sobie dwa tytuły, ale na chwilę obecną jest ich 4:

  • Leniwcu, pospiesz się!;
  • Przyjęcie u piratów!;
  • Ciszej!;
  • Rakieta startuje!

Co wyróżnia tą serię? Przede wszystkim to, że dziecko podczas lektury, może urozmaicić ją sobie poprzez przyciskanie konkretnych guziczków z różnymi dźwiękami, dopasowanymi do tematu książki. W ten sposób uczy się rozpoznawać kolory czy ćwiczy palce. Ponadto, Zabawy z dźwiękiem dbają również o aparat mowy, ponieważ dziecko może śmiało naśladować usłyszany dźwięk. Historyjki przedstawione w tych książkach, są bardzo proste przez co nawet młodsi czytelnicy, będą mogli ich wysłuchać.

ZALETY KSIĄŻEK

  • duży rozmiar książek;
  • kartonowe strony z zaokrąglonymi rogami;
  • dźwiękowe elementy, które zaciekawią dziecko;
  • barwe i kolorowe ilustracje.

Przyjęcie u piratów!

Na pierwszy ogień idzie Przyjęcie u piratów!, które Szef sam sobie wybrał. Jest to tytuł, który opowiada historię dwójki piratów wyruszających w drogę, aby odnaleźć skarb. Jak to bywa w pirackim życiu, również i ci przyjaciele na swojej drodze spotykają wiele innych osób, których postanawiają poprosić o pomoc w znalezieniu drogocennej skrzyni po brzegi wypełnionej złotem.

Każda napotkana osoba, słyszy podobne pytanie o lokalizację skarbu, a piraci posłusznie podążają za ich radami. Czy piracka misja się powiedzie? Musisz przekonać się sam! 😀

Jeśli chodzi o treść książki, to jest ona dość prosta, a historia nie jest jakoś bardzo skomplikowana. Jednakże furorę robią tu dźwięki, które zdecydowanie uatrakcyjniają lekturę. Do dyspozycji jest tu 5 różnych przycisków, w pięciu różnych kolorach i każdy z nich wydaje inny dźwięk. Mamy tu plusk, sygnał dźwiękowy statku czy bulgotanie.

Przyjęcie u piratów! czyta się bardzo przyjemnie i Szefowi ten tytuł bardzo przypadł do gustu. Elementy dźwiękowe były strzałem w dziesiątkę.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Akademia Mądrego Dziecka
CYKL: Zabawy z dźwiękiem
AUTOR: Nick Ackland
ILUSTRACJE: Louise Anglicas
WYDAWNICTWO: Harper kids
LICZBA STRON: 10
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: książki z dźwiękiem
WIEK: 3 – 7
CENA: ~25 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Leniwcu, pośpiesz się!

Leniwcu, pośpiesz się! to zabawna historia o wracającym do domu leniwcu, który jak to ma w zwyczaju, jakoś wybitnie się nie spieszy. Powoduje to oczywiście zator w mieście, a pojazdy znajdujące się za leniwcem muszą dotrzeć do celu na czas. Każdy kierowca go pospiesza, bo leniwiec robi wszystko baaaaaaardzo wolno.

Niektórzy trąbią z koparki, inni z pociągu, a nawet wóz strażacki i samolot! Wszyscy się spieszą, bo zmierzają na bardzo ważne wydarzenie! A jakie? Nic Ci nie zdradzę, ponieważ chcę, żebyś dowiedział się sam! 😀

Leniwcu, pospiesz się! z kolei bardziej spodobał się mnie niż Szefowi, ale to za sprawą tego, że sama nie przepadam jeździć za takimi niespieszącymi się pojazdami w rzeczywistości 😀 Historia jest tu dość zabawna i przewrotna, a ilustracje są naprawdę bardzo estetyczne i kolorowe.

Jeśli chodzi o dźwięki, to również i tutaj dziecko ma okazję poznać ich 5. Mamy tu jadącą koparkę, odgłos ciuchci, wozu strażackiego, lecącego samolotu oraz trąbienia. Brzmią one bardzo naturalnie.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Akademia Mądrego Dziecka
CYKL: Zabawy z dźwiękiem
AUTOR: Nick Ackland
ILUSTRACJE: Louise Anglicas
WYDAWNICTWO: Harper kids
LICZBA STRON: 10
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: książki z dźwiękiem
WIEK: 3 – 7
CENA: ~25 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywane książke są egzemplarzami recenzenckimi.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za książki dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to