Język hiszpański bez wątpienia poza chińskim i angielskim jest wiodącym językiem. W końcu posługuje się nim niemal cała Ameryka Południowa, Ameryka Środkowa, Hiszpania, Andora oraz niektóre kraje afrykańskie, gdzie hiszpański jest językiem urzędowym. W sumie krajów, w których hiszpański jest językiem urzędowym jest aż 22. To naprawdę sporo. Poznajcie 5 powodów, dla których warto nauczyć się języka hiszpańskiego.

Oglądanie hiszpańskich filmów i seriali w języku oryginalnym 

Wiele osób lubi hiszpańskie filmy i seriale. Nie chodzi tu o telenowele, choć i one mają swoich fanów, ale przede wszystkim nowe produkcje, dostępne choćby na platformie Netflix. Znając język hiszpański nie trzeba oglądać ich z lektorem. Można bardziej wczuć się w daną produkcję i grę aktorską. Oczywiście znając język na pewnym poziomie można oglądać też filmy i seriale z napisami, co pozwala dodatkowo doskonalić swoje umiejętności.   

Poznawanie kultury i historii hiszpańskiej – książki, przewodniki, muzyka 

Znając język hiszpański można lepiej poznać kulturę i historię Hiszpanii, ale i innych krajów hiszpańskojęzycznych. Dotyczy to czytania książek w języku oryginalnym, przewodników, a także słuchania muzyki. Wiele osób słuchając muzyki chce wiedzieć o czym jest tekst danej piosenki. Znając podstawy hiszpańskiego czy hiszpański na poziomie średniozaawansowanym, można dowiedzieć się, o czym śpiewa ulubiony artysta bez konieczności szukania tłumaczenia. Wiele publikacji jest tłumaczonych na język polski, jednak nie zawsze tłumaczenie oddaje istotę danego przekazu, stąd znajomość języka umożliwia czytanie książek w języku hiszpańskim bez konieczności sięgania po przekłady.   

Możliwość porozumiewania się w 22 krajach na świecie  

Wiele osób lubi podróżować, a znajomość języków obcych bez wątpienia jest przydatna, gdy wybieramy się za granicę. Nie wszędzie można porozumiewać się swobodnie po angielsku. Znajomość hiszpańskiego podczas pobytu w Hiszpanii, Meksyku czy Wenezueli, ale i na Wyspach Kanaryjskich jest bardzo przydatna. Dotyczy to wszystkich 22 krajów, gdzie hiszpański jest językiem urzędowym.     

Sposób na znalezienie lepszej pracy 

Są osoby, które wybierają się do krajów hiszpańskojęzycznych w poszukiwaniu lepszej pracy. W tym przypadku dobra znajomość języka hiszpańskiego jest absolutnie niezbędna. Kurs hiszpańskiego online może pomóc opanować język na odpowiednim poziomie.  

Jest jednym z prostszych języków obcych, jeśli chodzi o gramatykę i melodię języka – łatwość nauki 

Wiele osób uczących się języka hiszpańskiego twierdzi, że nauka jest łatwa i przyjemna. Dla Polaków melodia języka, a także wymowa jest dość prosta. Hiszpański ma też prostszą gramatykę niż wiele innych języków obcych.   

*** artykuł sponsorowany ***

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to