W lutym swoją premierę miała kolejna już część uroczej i ciepłej serii Z pozdrowieniami pt. Pozdrowienia z Uchatkowej Wyspy. Szczerze wyczekiwałam trzeciego tomu i mam nadzieję, że autorka, Megumi Iwasa, za jakiś czas wyda kolejne części. Jednakże do brzegu 🙂

Dziś opowiem Ci o najnowszych przygodach zwierzaków „zza horyzontu”

Książka rozpoczyna się od przedstawienia Uchatka, który jest najlepszym przyjacielem Wielorysia. Od kiedy ten jednak zamieszał w Wielorybim Przylądku, zwierzak jest bardzo samotny i zmartwiony, ponieważ już od dłuższego czasu nie wie co dzieje się z Wielorysiem.

Na szczęście, pewnego dnia, odnajdują go dwie foki – jedna z nich to znana Foka Listonoszka, a druga to jej uczeń Foczek, który marzy o zostaniu listonoszem. Od tego momentu, zaczyna się wymiana listów pomiędzy Uchatkiem i Wielorysiem oraz przygoda Foczka.

Zanim młody adept zostanie pełnoprawnym listonoszem, czeka go jeszcze egzamin. Jednakże zanim do tego dojdzie, Foczek dzielnie towarzyszy swojej idolce i uczy się wszystkiego o byciu morskim listonoszem.

Pewnego dnia, Foka Listonoszka oznajmia mu, że to właśnie dziś będzie miał swoje pierwsze samodzielne zadanie dostarczenie listu to Uchatka. Na szczęście Foczek doskonale pamięta drogę i trafia na Uchatkową Wyspę, gdy powraca, otrzymuje nawet certyfikat i oficjalnie zostaje drugim foczym listonoszem.

Podczas jednej z dostaw, Uchatek przekazuje Foczkowi spory plik listów do dostarczenia. Początkowo, młody listonosz trochę się obawia, ale po chwili stwierdza, że da radę. W pewnym momencie, dzieje się jednak coś niespodziewanego. Foczek gubi listy i zostaje wciągnięty w wir, z którego na szczęście udaje mu się wydostać, jednakże trafia w całkowicie nowe miejsce, gdzie poznaje nowego przyjaciela.

W tym samym czasie, w okolicach Wielorybiego Przylądka trwają poszukiwania młodego listonosza. Czy Foczek odnajdzie się cały i zdrowy? Co stało się z zagubionymi listami? Musisz przekonać się sam! 😀

Pozdrowienia z Uchatkowej Wyspy to kolejny tom, który jest równie urokliwy i ciepły jak dwa wcześniejsze tytuły. Szczerze mówiąc jest tu nawet zwrot akcji, który jest dobrze przemyślany i wprowadza element zaskoczenia dużym i małym czytelnikom.

Książkę czyta się naprawdę przyjemnie, szybko i ciężko oderwać się od lektury. Ostatnio z tą serią zaczęłam zaznajamiać Szefa i jemu również spodobały się te książki. Treść dopełniają przyjemne dla oka ilustracje, które przedstawiają bohaterów w bardzo miły i ciepły sposób. Osobiście, polecamy! 🙂

ZALETY KSIĄŻKI

  • autorka fantastycznie rozumie świat małych czytelników;
  • piękne i zachwycające ilustracje;
  • szybko się czyta;
  • idealna do przygód z samodzielnym czytaniem;
  • kilka odniesień do wcześniejszych tomów i bohaterów, którzy w nich występują.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

TYTUŁ: Pozdrowienia z Uchatkowej Wyspy
SERIA: Z pozdrowieniami
AUTORKA: Megumi Iwasa
ILUSTRACJE: Jörg Mühle
TŁUMACZENIE: Anna Zalewska
WYDAWNICTWO: Dwie Siostry
LICZBA STRON: 120
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA:
JĘZYK: polski
WIEK:  5+
CENA: ~ 25 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego tytułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to