Układanie puzzli to była jedna z moich pierwszych pasji, która obecnie jest dość mocno przeze mnie zaniedbywana. Jakoś przy Miłku ciężko jest mi znaleźć czas aby mogła siąść i rozłożyć się z układaniem. Pod koniec ubiegłego roku, stwierdziłam jednak, że muszę do tego wrócić – chociaż raz na jakiś czas.

Mój młodszy brat, ma całkiem sporą kolekcję puzzli, ponieważ dzieli ze mną tą pasję i praktycznie na każdą okazję można kupić mu nowe, a on będzie zadowolony. Dlatego też, na rozruszanie się, pożyczyłam jakąś prostą układnkę na 1000 elementów. Boziu! Ależ to było przyjemne! 😀

Krótko po tym, postanwiłam kupić sobie jakieś własne puzzle. Zawsze marzyłam o takich drewnianych, których elementy mają kształt zwierząt i po długich poszukiwaniach, w końcu trafiłam na stronę Unidragon, która oferuje sporo najróżniejszych drewnianych puzzli. Mój wybór padł na tygrysa w rozmiarze S.

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA

Samo pudełko jest mniej więcej wielkości mojej dłoni. Jest wykonane z drewna, a na wierzchu znajduje deseczka z obrazkiem, która ma posłużyć Ci za wzór do ułożenia puzzli. Po podniesieniu wieka, oczom ukazują się puzzle drewniane owinięte w jutę. W środku znajdziesz:

  • 104 drewniane elementy
  • 2 derwniane nóżki, na których możesz umieścić obrazek.

WYKONANIE

Puzzle są naprawdę starannie wykonane i jestem pod ogromnym wrażeniem tego, jak dobrze zostały odwzorowane kształty zwierząt. Przypuszczam, że były wycinane laserowo i stąd taka dokładność. Co więcej, myślałam że wszystkie elementy będą miały zwierzęce kształty, jednakże wcale tak nie jest. Niektóre puzzle mają całkowicie abstrakcyjny kształt.

DOSTAWA

Puzzle szły do mnie z Irlandii i na dostawę czekałam około 4 tygodni. Przypuszczam, że paczka szła trochę dłużej, ponieważ zamawiałam ją jakoś przed Black Friday, a jak wiadomo, wtedy jest zwiększona liczba zamówień i wydłużony czas dostawy. Szczerze mówiąc, nie dłużyło mi się jakoś wybitnie, ponieważ puzzle dotarłby gdzieś w grudniu, czyli miałabym kolejny prezent 😀

WRAŻENIA Z UKŁADANIA

Muszę przyznać, że początkowo trudno było mi się odnaleźć, ponieważ układanie tych puzlli, całkowicie różni się od układania tych standardowych. Każdy element się od siebie różni i ciężko szukało się jego pasującego „kolegi”. Co więcej, żywa kolorystyka również raczej nie ułatwiała odnajdywania, ponieważ wszystko się mieszało, ale po chwili udało mi się wejść w tryb układania takich puzzli i poszło z górki.

Jest jeszcze jedna rzecz, którą musisz wziąć pod uwagę przy układaniu tych puzzli, a mianowicie one nie zawsze się ze sobą łączą „na stałe”. Czasem po prostu się ze sobą stykają i musisz uważać, aby się nie rozjechały.

ZALETY

  • piękne i żywe kolory,
  • możliwość wyboru rozmiaru puzzli,
  • puzzle w różnych kształtach, głównie zwierząt,
  • przystępna cena,
  • możliwość odprężenia się,
  • eko opakowanie.

REASUMUJĄC

Wiedziałam, że układanie tych puzzli sprawi mi wiele frajdy, ale nie spodziewałam się, że aż tak się wkręce. Gdy tylko do nich przysiadłam, nie mogłam się oderwać. Na szczęście, nie zeszło mi z nimi jakoś bardzo długo. Za pierwszym razem było to około godziny. Jednakże z każdym kolejnym razem, ten czas się skracał, bo wiedziałam „jak działają”.

Jeśli lubisz puzzle i szukasz czegoś innego, niż te standarowe, to takie drewniane układnaki z elementami, które mają różne kształty, okażą się strzałem w dziesiątkę 🙂

INFORMACJE O PUZZLACH

TYP ZABAWKI: puzzle
SERIA: Wooden Jigsaw Puzzles Animals
PRODUCENT: Unidragon
ILOŚĆ ELEMENTÓW: 104
WIEK DZIECKA: 14+
CENA: ~ 100zł

Miłego układania!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to