Chyba każdy w pewnym momencie dochodzi do wniosku, że czas coś zmienić w swoim domu. Sama często robię takie kosmetyczne zmiany, polegające na wymianie poszewek, zasłon, narzuty lub koców. Jednak od dłuższego czasu chodzi mi po głowie zmiana podłogi w przedpokoju.

Praktycznie na całej powierzchni naszego mieszkania mamy panele, ale w sezonie jesienno-zimowym utrzymanie ich w czystości jest dość uciążliwe. Spowodowane jest pałętającym się po całym korytarzu piaskiem. Kupiliśmy tacki ociekowe, aby choć trochę ułatwić sobie życie i nie wycierać co chwilę tych paneli, ale jest to dość irytujące, dlatego też szukamy innego rozwiązania.

Ze swojego rodzinnego domu pamiętam łazienkowe linoleum, długo się zastanawiałam czy nie położyć go w przedpokoju, ale ostatnio na rynku pojawiło się znacznie lepsze rozwiązanie jakim są maty winylowe.

Od jakiegoś roku, w salonie mamy położony dywan winylowy, który jest poddawany najróżniejszym testom wytrzymałościowym. Szef ciągle szura i jeździ po nim autkami (zarówno z miękkimi jak i plastikowymi kołami) czy buduje z klocków. Ba! Jeździ po nim nawet rowerkiem biegowym. Nasz Wiesiek (mopo-odkurzacz) czyści go codziennie nawet kilka razy i naprawdę ten dywan wygląda jak nowy. Trudno chyba o lepszą rekomendację wytrzymałości 🙂

Ale jeśli myślisz,że to jedyna zaleta winylu, to się grubo mylisz. Jest ich zdecydowanie więcej!

  • SĄ WODOODPORNE to chyba największa zaleta podłóg winylowych. Dzięki temu, że maty są wykonane z wodoodpornych materiałów, takich jak PCV, idealnie nadają się do wnętrz narażonych na działanie wody np. do łazienki, kuchni, pralni lub… przedpokoju! 😀
  • PLAMY SIĘ ICH NIE TRZYMAJĄ! drukowane maty winylowe mają przezroczystą warstwę użytkową, która działa jak bariera powierzchniowa, chroniąc podłogę przed plamami i rozlaniem. Materiały te są bardzo łatwe do czyszczenia i konserwacji.
  • ŁATWE W UTRZYMANIU CZYSTOŚCI – wystarczy woda i mop lub tak jak u nas jeżdzący mopo-odkurzacz aby maty były zadbane i czyste.
  • SĄ MEGA WYTRZYMAŁE – jak pisałam wcześniej, winylowe maty są nie do zajechania, dzięki czemu bez obaw przetrwają nawet najmocniejszą ekspoatacje. Zwierzęce łapy również nie są im straszne!
  • SZYBKI MONTAŻ- odnowienie wnętrz przy pomocy winylowych mat, jest bardzo szybkie. Wystraczy, że odpowiednio wymierzysz pomieszczenie, dotniesz w razie potrzeby, rozłożysz i gotowe! Szybka metamorfoza!
  • PRZYSTĘPNA CENA – winyl jest znacznie tańszym materiałem niż np. płytki, panele czy nawet deski.

OGROMNY WYBÓR

Zdecydowanie się na jeden wzór maty winylowej może być bardzo trudnym zadaniem, ponieważ obecnie możesz znaleźć dosłownie całą masę najróżniejszych printów. Od wzorów kwiatowych, poprzez deski, płytki ceramiczne lub wzory dywanów, a nawet kamieni. Każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. My długo nie mogliśmy się zdecydować co chcemy! 😀

Ostatecznie postawiliśmy na matę winylową z nadrukowanymi azulejos, ale gdy rozłożyliśmy ją w salonie, stwierdziliśmy, że tam także świetnie się prezentuje 😀 Sam zobacz! Jakość i kolory są naprawdę niesamowite!

Czy miał_ś już styczność z matami winylowymi? Daj znać czy jesteś z nich zadowolony!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to