Chyba w każdym domu, w którym mieszka dziecko znajdziemy różnego rodzaju klocki. Małe dzieci zaczynają od ogromnych klocków i prostych budowli typu wieża, stopniowo przechodząc do coraz mniejszych i bardziej skomplikowanych. Specjalnym typem kloców są klocki konstrukcyjne, takie jak seria Mały Konstruktor od wydawnictwa Alexander.

W ramach tej serii ukazało się już sporo modeli, jednakże my, zdecydowaliśmy się na model Wrestler.

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA

Pudełko zawiera 146 elementów, które w całości stworzą spychacz. Oprócz części konstrukcyjnych znajdziemy tam również 2 klucze potrzebne do skręcania oraz intuicyjną instrukcję. Budowa została podzielona w niej na 20 etapów. Każdy z nich został przedstawiony na dobrze opisanej ilustracji. Za jej pomocą każdy dokładnie będzie wiedział co należy zrobić w danym punkcie.

WIELKOŚĆ I WYKONANIE

Niektóre z elementów są naprawdę małych rozmiarów np. śrubki lub nakrętki. Pozostałe części są zdecydowanie większe. Natomiast, gotowa konstrukcja, po złożeniu nie jest zbyt duża, ale wystarczająca do zabawy. Jest mniej więcej wielkości dłoni dorosłego.

Jeśli chodzi o wykonanie, to wszystkie elementy konstrukcyjne są metalowe i solidne. Ciężko jest mi sobie wyobrazić sytuację, kiedy dziecko podczas zabawy będzie w stanie zepsuć jakiś element.

ASPEKT EDUKACYJNY

Klocki konstrukcyjne mają szereg aspektów edukacyjnych i warto je wprowadzać do repertuaru zabaw naszych dzieci. Chyba najważniejszym aspektem jest rozwijanie zdolności manualnych. Łączenie metalowych elementów za pomocą śrub wymaga sporej precyzji rąk. Kolejnym plusem takiej zabawy jest to, że możemy układać konstrukcję według instrukcji lub włączyć wyobraźnię i spróbować złożyć coś według własnego pomysłu. Taka zabawa z pewnością ćwiczy też cierpliwość, bo przedstawiony zestaw składa się od 60 minut do nawet 4 godzin!

WIEK DZIECKA

Informacja na opakowaniu wskazuje, że zabawka została zaprojektowana z myślą o starszych dzieciach (8+). Główną przyczyną, są małe elementy takie jak śrubki, nakrętki oraz podkładki, które mogłyby zostać połknięte przez młodsze dzieci. Sama budowa spychacza wymaga sporo precyzji, więc nie każdy mały konstruktor będzie sobie z nią w stanie poradzić bez pomocy dorosłego.

Jak możesz zobaczyć na zdjęciach, Szef również włączył się w skręcanie pojazdu, jednakże musieliśmy mieć go pod ścisłą obserwacją 🙂

REASUMUJĄC

Podsumowując, warto sięgać po klocki konstrukcyjne i zachęcać nasze dzieci do takiej kreatywnej zabawy. Taka zabawa ma dużo plusów, a dodając do tego sporą ilość różnych gotowych projektów i to, że możemy w późniejszym czasie tworzyć własne konstrukcje robi z niej zabawkę prawie idealną!

INFORMACJE O PRODUKCIE

TYP GRY: klocki konstrukcyjne
WYDAWNICTWO: Alexander
ROK WYDANIA: 2022
LICZBA GRACZY: 1+
WIEK GRACZY: 8+
CENA: ~ 20 zł
LINK DO GRY:

Przyjemnego układania!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to