Dawno nie robiłam żadnych piosenkowych zestwień, więc pomyślałam sobie, że skorzystam z wolnej chwili i zbiorę najfajniejsze piosenki ze zwierzętami morskimi w roli głównej.

Szczerze mówiąc, nie spodziewałam się, że jest ich tak sporo. Część z nich znam i często po nie sięgam podczas zajęć, ale dodałam tu też takie, które są dla mnie odkryciem, jednak przy najbliższej okazji postaram zapoznać z nimi moich uczniów.

To co? Gotowy? No to nurkujemy! 😀

1) 10 Little Fishies (Super Simple Songs)

Zaczynamy od bardzo prostej i przyjemnej piosenki, dzięki której przedszkolaki utrwalą umiejętność liczenia, a przy okazji będą się wspaniale bawić jako little fishies. Utwór ten przypadnie do gustu zarówno tym najmłodszym jak i starszym dzieciom, a tekst brzmi następująco:

One little fishy swimming in the sea.

Along came another one, and then there were two.

Refren:

Swimming, swimming, swimming in the sea.

That big ol’ shark will never catch me.

2) Animals In The Ocean (The Kiboomers)

Ten utwór od The Kiboomers jest stworzony na podstawie melodii „The wheels in the bus”. Tym razem piosenka zapoznaje uczinów z dźwiękami jake wydają morskie zwięrzęta takie jak: sharks, turtles, crabs, jellyfish, clams, seahorse. Swoją drogą sama mam zawsze radochę, gdy „muszę” udawać jakieś zwierzę, a jeszcze większą gdy dodatkowo dodaję odpowiedni dźwięk, więc wyobraź sobie jak na taką zabawę zareagują Twoi uczniowie! 😀

3) Under The Sea (Fun Kids English)

Na trzecim miejscu, kryją się aż 3 piosenki. Różnią się one od siebie tylko zwierzętami, które występują w poszczególnych wersjach. Melodia i słowa (struktury, które w nich występują są identyczne), więc jak masz ochotę, możesz wybrać sobie jedną z tych trzech piosenek lub wprowadzić wszystkie 🙂 Myślę, że powinny się również sprawdzić wśród uczniów w nauczaniu zintergrowanym.

4) The Underwater Song (Toddler World TV)

Tym razem nieco spokojniesza propozycja, którą polecam wprowadzić wśród starszych grup, a także w klasach 1-3 szkoły podstawowej. Jej słowa są już trochę trudniejsze, a sama piosenka trwa ponad 3 minuty.

Tekst wygląda tak:

Under the water, under the sea

Lots and lots of fishies swimmin’ by me

Hello there Octopus the way you move is fabulous

Hello there sea lion When you swim, it’s like you’re flyin’

Hello there Dolphin You always look so happy

Hello there great white shark I hope you’re not feeling hungry

Hello there Mr. Crab You’re my friend, I’m so glad

Hello there jellyfish I hear you’re actually not a fish

Hello there Ms. Stingray You’re the grooviest in the bay

Hello there Mr. Whale I think it’s time to set sail

5) Sea Animals Song (EGGO TO GO)

Ta piosenka jest wręcz wypełniona morskimi zwierzętami takimi jak: jellyfish, dolphin, whale, shark, stingray, fish, octopus, walrus, seal, blowfish, crab, clam, starfish, shrimp, turtle, seahorse. Ponadto, każde z nich jest opisane jakimś przymiotnikiem (najczęściej kolorem) i zawiera dodatkowy opis związany z danym zwierzęciem. Piosenka jest względnie długa, ponieważ trwa trochę ponad 3 minuty, jednakże dzieci nie powinny mieć trudności z opanowaniem tekstu.

6) Ocean Animal Song  (Blippi)

Kolejna propozycja jest równie przyjemna jak wcześniejsze. W tym utworze ponownie uczniowie zapoznają się nazwami poszczególnych morskich zwierząt, a dodatkowo ćwiczą strukturę „I see„. Całe nagranie jest dość długie, ponieważ trwa prawie 5 minut, ale piosenka kończy się po trzech i pół minuty, więc spokojnie możesz ją wcześniej wyłączyć 🙂

7) Under the Sea (Pinkfong)

Tym razem propozycja szybszej piosenki, którą dzieci pokochają. Tekst jest bardzo prosty, więc przedszkolaki nie powinny mieć trudności z opanowaniem go. Ponadto, można ją fajnie zaaranżować jako zabawę i dzieci odgrywałyby rolę poszczególnych zwierząt. Zobacz sam!

8) A Hole in the Bottom of the Sea (Barefoot Books)

Ta piosenka jest po prostu cudowna, ale nie ukrywam, że raczej dla starszych dzieci z klas 1-3 ze szkoły podstawowej. Tekst jest nie jest aż tak skomplikowany, ale utwór jest względnie szybki, przez co trzeba śpiewać tą piosenkę dość szybko. Poza tym, musisz ją koniecznie przesłuchać, bo bardzo wpada w ucho! 🙂

Znalazłam również wersję od Super Simple Songs, jednakże nie występują w niej morskie zwięrzęta, dlatego też nie zawieram jej w tym zestawieniu.

9) Baby shark

Tutaj postanowiłam zebrać 3 różne wersje, po które sięgam najczęściej na zajęciach. Wszystkie trzy się od siebie odrobinę różnią, ale dla dzieci nie jest to żaden kłopot. Najczęściej wybieram „Baby shark dance” żeby dzieci mogły się wyszaleć pod koniec zajęć i przy okazji jest to fajna opcja na piosenkę kończącą naszą lekcję.

10) Kilka piosenek od Pinkfong

Pod numerem dziesiątym postanowiłam wrzucić kilka piosenek, ponieważ wszytskie są do siebie dość podobne, ale skupiają się na różnych zwierzętach. Jeśli chodzi o taki zabieg, to na kanale Pinkfong znajdziesz masę utworów o poszczególnych zwierzakach! 🙂

Od siebie polecam poniższe propozycje, które są bardzo pobudzające, szybkie i zabawne.

11) Submarine (Bounce Patrol Kids)

Na zakończenie, propozycja dla straszych uczniów, ponieważ jest naprawdę dość zaawanasowana, jednakże ma w sobie to coś i nie mogłam jej nie umieścić w tym wpisie. Być może będziesz chciał ją wykorzystać na swoich lekcjach? 🙂 Koniecznie przesłuchaj!

Na chwilę obecną to wszystkie piosenki, które chciałabym Ci zaproponować w tematyce morskich stworzeń. Mam nadzieję, że moje zestawienie przypadło Ci do gustu i, że znalazłeś coś dla siebie i swoich podopiecznych! Jestem bardzo ciekawa z jakich piosenek Ty korzystasz! Podziel się tytułami w komentarzu.

Ponadto, jeśli chciałbyś zapoznać się jeszcze z innymi piosenkami w tej tematyce, to kliknij w poniższy przycisk, a na moim jutjubowym kanale znajdziesz więcej propozycji 🙂

A jeśli chciałbyś zapoznać się z innymi zestawieniami piosenek dla dzieci, to zapraszam do poniższej kategorii 🙂

A póki co, trzymaj się ciepło!

ŹRÓDŁO ZDJĘCIA: http://bit.ly/2m46xOP

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to