W zeszłym roku, po raz pierwszy ukazały się książki z serii Szukaj i znajdź. W naszej biblioteczce mamy jeden z tytułów jakim jest JJ na tropie i szczerze mówiąc, był to strzał w dziesiątkę. Ciężko mi zliczyć ile razy Miłosz siedział nad tą wyszukiwanką i odnajdywał poszczególne rzeczy lub fragmenty ilustracji. W tym miesiącu, wydawnictwo Harperkids wypuściło kolejne wersje, ze znanymi i lubianymi przez dużych i małych, książek.

Miłosz wybrał sobie Smerfy i Misia Paddingtona i to właśnie o tych dwóch tytułach będziesz mógł poczytać w dzisiejszym wpisie 🙂

ZALETY KSIĄŻEK

  • duży rozmiar książek,
  • kartonowe strony z zaokrąglonymi rogami,
  • wiele przedmiotów do odnalezienia,
  • sympatyczni bohaterowie, które dzieci znają z bajek,
  • barwe i kolorowe ilustracje,
  • krótkie czytanki, wprowadzające do tematu poszczególnych rozkładówek.

Smerfy na tropie. Szukaj i znajdź. Nowe przygody

Otwierając książek, czytelnik od razu trafia w środek zamieszania spowodowanego przez jazdę Ważniaka na hulajnodze. Niestety nie jest on wprawiony w tym sporcie i wpadł w innych mieszkańców wioski. Dalej, dziecko ma okazję towarzyszyć Smerfom podczas zawodów sportowych, gdzie naprawdę wiele się dzieje. Są tam obecni nawet strażacy! Na kolejnej rozkładówce, wioskę Smerfów oblegają… biedronki i jest ich naprawdę sporo! W książce nie mogło również zabraknąć spotkania z odwiecznym wrogiem, czyli Gargamelem. Małe istoty muszą uważać na Klakiera i szybko wydostać się z ciemnego zamczyska.

Dalej, czytelnik może zobaczyć wynalazki Pracusia, trening Smerfetki oraz ćwiczenia Osiłka. Ważniak jak zawsze się wymądrza i stara się zachęcić inne Smerfy do tego, aby więcej czasu poświęcały książkom. Ale to nie wszystko! Dzieci odkryją niezwykłą wioskę w głębi lasu, w której żyją tylko smerfne dziewczyny! Uważaj tylko na Zgrywusa! On lubi robić wybuchowe psikusy.

Smerfy na tropie. Nowe przygody to idealna książka dla maluchów uwielbiających wyszukiwanie. Mimi jest zachwycony książkami, które ukazują się w tej serii. Ilustracje z książki nawiązują do najnowszego Smerfnego serialu. Rzeczy do odnalezienia jakie znalazły się w książce są ukryte w taki sposób, aby dzieci mogły je odnaleźć. Nad niektórymi zagadkami będą musiały trochę posiedzieć 😀

Nam ta wyszukiwanka bardzo się spodobała!

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Smerfy
CYKL: Szukaj i znajdź
AUTOR: Peyo
WYDAWNICTWO: Harper kids
LICZBA STRON: 22
ROK WYDANIA: 2022
KATEGORIA: wyszukiwanki
WIEK: 3 – 7
CENA: ~25 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Przygody Misia Paddingtona. Paddington na tropie

Miś Paddington to sympatyczny bohater związany z kulturą brytyjską. Lubią go zarówno mali jak i duzi i jest jednym z bardziej rozpoznowalnych misiów na całym świecie. Wcale się nie dziwię, że Harperkids postanowiło stworzyć wyszukiwankę właśnie z nim.

Czytelnik ma okazję towarzyszyć Paddingtonowi w czasie zabawy w domku czy w ogrodzie. Niestety zawsze temu towarzyszy wielki bałagan! Po tak intensywnej zabawie pora coś przekąsić, dlatego dzieci i miś z niecierpliwością wyczekują pysznego podwieczorku. Paddington panicznie boi się potworów, dlatego też próbuje pokonać swój lęk razem z panią Bird. Jak myślisz? Poradzi sobie? 🙂 Na dalszych rozkładówkach, dziecko może zobaczyć jak Paddington zajada pyszne kanapki z marmoladą czy też próbuje przyrządzić naleśniki. W książce można zobaczyć również pracownię Pani Brown, ogródek Pani Bird oraz pobliski sklep z antykami. Na ostatniej rozkładówce, Paddington pisze list do swojej cioci. Tyle interesujących i niesamowitych przygód w jednym miejscu! 🙂

Miś Paddington, jest naprawdę uroczym pluszakiem, którego trudno nie lubić. Z pewnością maluchy go pokochają. Zwłaszcza, że na ilustracjach mogą zobaczyć znacznie więcej znajomych sobie przedmiotów codziennego użytku. Śmiało mogę Ci powiedzieć, że Szef spędza nad tymi książkami naprawdę sporo czasu!

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Przygody misia Paddingtona
CYKL: Szukaj i znajdź
AUTORKA: Marta Stochmiałek
ILUSTRACJE: StudioCanal
WYDAWNICTWO: Harper kids
LICZBA STRON: 22
ROK WYDANIA: 2022
KATEGORIA: wyszukiwanki
WIEK: 3 – 7
CENA: ~25 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to