Bardzo sobie cenię wyobraźnię i kreatywność, dlatego uważam że dbanie o ich rozwój powienien być czymś oczywistym dla każdego. Na rynku można znaleźć wiele książek w tej tematyce przeznaczonych dla dorosłych, jednakże coraz śmielej pojawiają się wersje dla dzieci. Trening superkreatywności dla dzieci jest właśnie jednym z takich przykładów.

Tytuł ten, to połączenie rebusów, zagadek oraz łamigłówek z bajką. Same autorki określają swoją książkę jako „innobajkę” i muszę przyznać, że to bardzo trafne stwierdzenie! Nie jest to jednak taki typowy zeszyt z zadaniami, ponieważ jego zadaniem jest zachęcenie małych czytelników do kreatywnego myślenia i rozwijania swojej wyobraźni. Książka zawiera 89 różnych zadań do wykonania, a to kilka przykładów:

  • szukanie podobieństw pomiędzy dwoma różnymi przedmiotami;
  • odszyfrowywanie informacji;
  • udzielanie otwartych odpowiedzi na różne pytania;
  • tworzenie historyjki z podanymi wyrazami;
  • uzupełnianie rysunków lub tworzenie własnych.

Osobiście bardzo podoba mi się narracja jaką obrały autorki, którym zależy na tym, aby dzieci dzieliły się swoimi pomysłami czy opiniami. Taki prosty zabieg, daje czytelnikom poczucie ważności oraz tego, że ich zdanie jest istotne. Co więcej, język jakim posługują się autorki jest nie tylko życzliwy, ale również wspierający. Dzięki temu, Trening superkreatywności będzie dla dzieci czystą przyjemnością.

Książka ma nowoczesną formę, tzn utrzymana jest głównie w białej kolorystyce, która jest idealnym tłem dla tego, co stworzy tam dziecko. Każde słowo „ćwiczenie” jest kolorowe oraz co jakiś czas, na stronach pojawiają się kolorowe postaci. Czytelnik, może śmiało dać się ponieść swojej twórczości oraz wyobraźni.

Trening superkreatywności to książka, która zawiera w sobie ćwiczenia związane z samodzielnym czytaniem lub pisaniem, dlatego warto ją podsunąć nieco straszym czytelnikom. Płeć nie gra tu żadnej roli. Zarówno dziewczynki jak i chłopcy szybko się wciągną w tą innobajkę.

Osobiście jestem zachwycona tym tytułem. Jest bardzo dopracowany i wszystko w nim pasuje. Książka pomaga rozwinąć kreatywność i wyobraźnię, które przydają się praktycznie na każdym etapie wieku. Różnorodność zadań, rebusów i łamigłówek sprawia, że od książki ciężko jest się oderwać. Z pewnością podsunę ją za jakiś czas Miłkowi! 🙂

ZALETY KSIĄŻKI

  • ogromna liczba kreatywnych zadań do wykonania;
  • przyjazny i zachęcający do działania język, jakim posługują się autorki;
  • nowoczesny oprawa graficzna;
  • książka rozwija wyobraźnię oraz kreatywność.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

TYTUŁ: Trening superkreatywności dla dzieci
AUTORKI: Paulina Mechło i Olga Geppert
ILUSTRACJE: Olga Geppert
WYDAWNICTWO: Sensus
LICZBA STRON: 144
ROK WYDANIA: 2022
KATEGORIA:
JĘZYK: polski
WIEK:  5+
CENA: ~ 25 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to