Szczotkowanie ciała to rodzaj masażu przeprowadzanego w domowych warunkach. Metoda ta pochodzi z medycyny wschodniej i obecnie zyskuje coraz więcej entuzjastów na całym świecie. Sprawdź, jakie efekty możesz osiągnąć za pomocą regularnego szczotkowania skóry na sucho.

Masowanie skóry szczotką z włosia roślinnego tampico pochodzącego z agawy może przynieść ciału wymierne korzyści. Szczotki wykonane z drewna (np. bukowego) mają gęsto osadzone i równo przycięte włosie. Czasami mają przymocowany pasek, który ułatwia trzymanie i manipulowanie podczas masażu. Mogą też być wyposażone w trzonek, wtedy przypominają szczotki do włosów. W tym tekście opisujemy korzyści, jakie przynosi regularne szczotkowanie ciała na sucho.

Ulepszone ukrwienie to lepiej dotleniona skóra

Intensywny masaż poprawia ukrwienie skóry, dzięki czemu jest ona odpowiednio dotleniona. Szybszy przepływ krwi sprawia, że zmniejsza się uczucie ciężkości nóg. Jeśli do tej pory borykałaś się z obrzękami i opuchlizną spowodowaną zatrzymaniem wody w organizmie, regularne szczotkowanie ciała na sucho pomoże ci pozbyć się tego problemu. Skóra staje się też bardziej elastyczna i napięta, dzięki czemu odzyskuje blask i młodzieńczy wygląd.

Wygładzona skóra i zredukowany cellulit

Mniej widoczny cellulit to jeden z powodów, dla którego coraz więcej kobiet sięga po szczotkę z włókna tampico. Szczotkowanie pomaga oczyścić organizm z produktów przemiany materii i toksycznych substancji, które bywają przyczyną występowania tzw. skórki pomarańczowej. Dodatkowo lepsze ukrwienie wpływa na rozbijanie cząsteczek tłuszczu w skórze, przez co staje się ona wygładzona i pozbawiona nierówności.

Kiedy będą widoczne pierwsze efekty szczotkowania ciała na sucho?

Moment, w którym pojawią się pierwsze widoczne efekty, zależy od indywidualnych predyspozycji i tego, jak regularnie są przeprowadzane zabiegi szczotkowania. Znaczenie ma też intensywność i długość trwania sesji pielęgnacyjnych. Większość osób jednak dość wcześnie zauważa efekty. Zwykle po około 2 tygodniach regularnego stosowania można zauważyć różnice w wyglądzie skóry. Są to ujędrnienie i poprawa jej miękkości. Koloryt skóry wyrównuje się, a cellulit staje się zauważalnie mniej widoczny. Nieoczekiwanym efektem może być pozbycie się problemu wrastania włosków.

Czy potrzebne są specjalne kosmetyki i czy każdy może szczotkować skórę na sucho?

Szczotkowanie ciała na sucho to masaż mechaniczny, do którego nie są wymagane żadne kosmetyki. Nie ma więc potrzeby kupowania olejków, oliwek czy balsamów do masowania. Produkty pielęgnujące skórę możesz nałożyć po masażu. Szczotkowania nie powinny stosować osoby cierpiące na niektóre schorzenia dermatologiczne, np. atopowe zapalenie skóry i łuszczycę. Przeciwwskazaniem są także żylaki i pękające naczynka.

Wybierz dla siebie wygodną szczotkę drewnianą z włóknem tampico i rozpocznij swoją przygodę z masażem skóry na sucho. Zacznij od delikatnej siły nacisku i krótkiej sesji, aby stopniowo zwiększać intensywność zabiegów. Szczotkowanie ciała na sucho poprawia krążenie i odpręża, dzięki czemu możesz skutecznie zadbać o ciało i umysł.

Więcej praktycznych porad znajdziesz na https://www.phlov.com/blog

*** artykuł sponsorowany ***

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to