Mój mały Szef bardzo polubił się z serią Akademia Mądrego Dziecka i w naszej domowej biblioteczce znajduje się już całkiem pokaźna kolekcja tych książek. Naszymi najnowszymi „skarbami” są kolejne tytuły, które tym razem nie mają przesuwnych elementów, a… POP-UPY!

DLA KOGO SĄ TE KSIĄŻKI?

Książki z serii Zabawa i przygoda powstały z myślą o małych czytelnikach powyżej 6. miesiąca życia. Roczniaki i dwulatki również będą mieć frajdę z ich czytania i oglądania, a wszystko to za sprawą elementów pop-up, które urozmaicają lekturę. Co więcej, zachęcają do zabaw i naśladowania dźwięków (poszczególnych środków transportu) lub pokazywania za pomocą gestów jaka jest pogoda.

ZALETY KSIĄŻEK

  • tekst napisany prostym językiem dostosowanym do małych czytelników,
  • proste i kolorowe ilustracje, które nie przebodźcowują dzieci,
  • różne rodzaje pop-upów,
  • dość twarde strony,
  • wygodny format książki,
  • zaokrąglone rogi.

Pogoda

Bohaterką Pogody jest dziewczynka, która lubi bawić się na dworze. Na pierwszej rozkładówce, mały czytelnik może zobaczyć ją wyglądająca przez okno w małym niebieskim domku. Dalej, można zobaczyć dziewczynkę, która jest na zewntąrz i bawi się ze spadającymi liśćmi, które unosi wiatr. Kolejna rozkładówka przedstawia zimę, gdzie dziewczynka spędza czas na świeżym powietrzu i lepi bałwana. Na dalszych stronach, można zobaczyć piękną wiosenną pogodę i puszczającą latawiec dziewczynkę. Trzy ostatnie rozkładówki przedstawiają upał i ciemne chmury, które zwiastują nadchodzącą burzę i deszcz, ale na końcu się wypogadza i pojawia się tęcza.

Muszę przyznać, że to naprawdę przyjemna książka, która wpadnie w oko małym czytelnikom rozpoczynającym swoją książkową przygodę. Pop-up jakie wykorzystano w tej książce idealnie pasują do ilustracji i zaciekajwiają dziecko na dłuższy czas. W dodatku, w prosty sposób przedstawiają i zapoznają malucha z pogodowymi zjawiskami.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Akademia Mądrego Dziecka
CYKL: Zabawa i przygoda
ILUSTRACJE: Little red Flower Studio
TŁUMACZENIE: Katarzyna Grzyb
WYDAWNICTWO: Harper Collins
LICZBA STRON: 14
ROK WYDANIA: 2022
KATEGORIA: nauka, ciekawostki
JĘZYK: polski
WIEK: 0-3 lata
CENA:  ~ 20 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

W drogę

Jeśli chodzi o W drogę, to tutaj głównym bohaterem jest chłopiec, który bardzo lubi pojazdy. Na pierwszej rozkładówce jeździ na rowerze po ulicy w towarzystwie swojego pluszowego misia i biegnącego obok pieska. Następne strony przedstawiają jadący żółty autobus, w którym dzieci jadą do przedszkola, a dalej chłopiec jedzie samochodem na piknik. Na kolejnej rozkładówce, chłopiec wraz z przyjacółmi jedzie pociągiem na wycieczkę do innego miasta. W książce nie pominięto także środków transportu poruszających się po wodzie i niebie. Na ostatnich stronach mały czytelnik może zobaczyć wszystkie wspomniane wcześniej pojazdy i nawet kilka innych w pokoju głównego bohatera. Okazuje się, że są to zabawki!

Mój dwuletni Szef bardzo polubił ten tytuł, ponieważ jest ogromnym fanem pojazdów. Co więcej, chętnie sam sięga po tą książkę i odszukuje zabawki w naszym domu, o których jest mowa w książce. W drogę zapewnia nam całą masę dobrej zabawy!

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Akademia Mądrego Dziecka
CYKL:
Zabawa i przygoda
ILUSTRACJE:
Little red Flower Studio
TŁUMACZENIE:
Katarzyna Grzyb
WYDAWNICTWO:
Harper Collins
LICZBA STRON: 
14
ROK WYDANIA: 
2022
KATEGORIA:
nauka, ciekawostki, pop-up
JĘZYK: 
polski
WIEK:
0-3 lata
CENA: 
~ 20 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to