Nawet nie wiesz jak się cieszę, że Miłosz w końcu „dorósł” do książek aktywnościowych. Bardzo lubię spędzać z nim czas właśnie na wykonywaniu różnych zadań. Póki co, największą popularnością cieszą się u niego książki lub zeszyty z naklejkami. Mógłby nad nimi siedzieć godzinami!

Co więcej, spodobały mu się również wodne kolorowanki, których mamy w domu całkiem sporo. Natomiast jeśli chodzi o zwykłe kolorowanki dla dzieci, to Szef nie pała do nich zbytnią sympatią, jednakże liczę na to, że niedługo się z nimi polubi, zwałaszcza że mam dla niego coś, co powinien polubić.

Nowość od harperkids to połączenie książek z naklejkami i kolorowankami. Czymś co powinno zachęcić Miłka do zabaw z nimi, jest to, że bohaterami tych aktywnościówek są jego ulubieni bohaterowie bajek – Masza i Niedźwiedź oraz JJ i ekipa Cocomelon.

Cocomelon

Cocomelon. Koloruj i naklejaj to zeszyt aktywnościowy, który zachęca do artystycznych działań już od pierwszych stron. W książce tej, znajduje się wiele kolorowanek przedstawiających poszczególne postaci, które dzieci mogą kojarzyć z piosenek z kanału Cocomelon. Mamy tam: Yo-Yo, Toma, JJ i ich przyjaciół.

Rozkładówki są utrzymane w szaro-biało kolorystyce, aby kolory jakich użyje dziecko pięknie się wybijały. Co więcej, te kolorwanki są dostosowane do małych artystów, ponieważ szkice nie zawierają za wiele szczegółów, dzięki czemu mogą z łatwością starać się kolorować w liniach.

Oprócz samej kolorowanki, na stronie znjdziesz miejsce na przyklejenie naklejki (zawsze jest to prawy górny róg kartki) oraz krótki tekst nawiązujący do postaci, którą należy pokolorować. W książce tej jest naprawdę sporo naklejek i szkiców do kolorowania, więc powinna wystarczyć małemu artyście na dłuższy czas.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Cocomelon
CYKL: Koloruj i naklejaj
AUTORKA: Izabela Karpiszuk
WYDAWNICTWO: Harperkids
LICZBA STRON: 24
ROK WYDANIA: 2022
KATEGORIA: kolorowanki, naklejanki
JĘZYK: polski
WIEK: 3+
CENA: ~ 7 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Masza i Niedźwiedź

Jako, że Masza i Niedźwiedź wchodzi w skład serii Koloruj i naklejaj to siłą rzeczy ta książka musi mieć zbliżoną budowę do tej, którą opisywałam wcześniej. Tutaj do pokolorowania są bohaterowie, które dzieci dobrze znają z bajek – Masza, Niedźwiedź i leśni przyjaciele.

Jeśli chodzi o szkice, to powiedziałabym, że są lekko trudniejsze niż w Cocomelon, ale dzieci nie powinny tego bardzo odczuć. Czymś co mi się bardzo podoba, a wcześniej o tym nie wspominałam to to, że ta naklejka, którą należy przkleić jest niejako wzorem do odwzorowania przez dziecko. Warto czasem zachęcać małych artystów do kolorowania według określonego wzoru lub pozwolić im dać się ponieść wyobraźni.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Masza i Niedźwiedź
CYKL: Koloruj i naklejaj
WYDAWNICTWO: Harperkids
LICZBA STRON: 24
ROK WYDANIA: 2022
KATEGORIA: kolorowanki, naklejanki
JĘZYK: polski
WIEK: 3+
CENA: ~ 7 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to