Muszę przyznać, że J.K. Rowling przez długi czas nie miała konkurencji jeśli chodzi o literaturę młodzieżową. Jej Harry Potter jest dla mnie tak kultową serią, że do tej pory chętnie ją sobie odświeżam i w ogólnie nie przeszkadza mi, że znam te książki na pamięć.

Prawie po 20 latach, znalazły się dwie równie wybitne następczynie. Pierwsza z nich to Sarah Crossan, o której już parokrotnie pisałam, a druga autorka to Lauren Child, która stworzyła niesamowicie wciągającą serię o młodej nastolatce z ogromnym darem do łamania szyfrów i kodów. Mowa oczywiście o Ruby Redfort młodej tajnej agentce pracującej w SPEKTRUM.

Nie wywołuj wilka z lasu to już trzeci tom, który osobiście uważam za najlepszy. Dlaczego? Ponieważ ta niezwykle inteligenta tajna agentka poniosła… porażkę. Początkowo ciężko w to uwierzyć, ale okazuje się że Ruby za bardzo stawia na wiedzę podręcznikową oraz za dużo myśli zamiast zaufać swojemu instynktowi. Brzmi znajomo? Pewnie, sama w moim życiu spotkałam wiele osób, które za bardzo wierzyły w wiedzę i na tym się kończyło, ponieważ trudno było im wykorzystać to w prawdziwym życiu. Ruby również należy do tego grona.

Szefowa nie jest zadowolona z tego, jak Ruby poradziła sobie na tym survivalowym szkoleniu i młoda agentka czeka teraz na decyzję swojej pracodawczyni. Jednakże zanim ta zdecyduje, Ruby ma przed sobą kolejną sprawę do rozwikłania, a chodzi o kradzież bezcennej biżuterii ze sklepu jubilerskiego.

Początkowo, nie brzmi to tak niesamowicie i ekscytująco jak poprzednie sprawy jakimi zajmowała się Ruby, ale wbrew pozorom wiele się tutaj dzieje, a niewiele się wyjaśnia. Pojawiają się wątki, które pozornie się ze sobą nie łączą. Ba! Autorka umieściła tu wiele wtrąceń, które nijak się mają do głównej treści. Co to za mężczyzna? Co to za kobieta? Jaki w tym sens?

Muszę przyznać, że był to bardzo dobry zabieg, bo tylko podsyca ciekawość czytelnika i sprawia, że ciężko oderwać się od lektury. A to czyni trzeci tom najciekawszym jaki do tej pory wyszedł spod pióra autorki.

Ponadto, w Twinford dochodzi do serii dziwnych i nietypowych wydarzeń. W kanale znaleziono zwłoki, a po ulicach miasteczka pałętają się dzikie zwierzęta. Wszystko to tylko pozornie w ogóle się ze sobą nie łączy, ponieważ okazuje się, że każdy szczegół ma znaczenie – tylko jakie?


Czy i tym razem uda się Ruby rozwikłać zagadkę skradzionych kosztowności?
Czy odkryje kto za tym stał?
Czy nastolatka wyniesie jakąś naukę ze swojej survivalowej porażki?
I o co chodzi z tym wilkiem w tytule?

Aby poznać odpowiedzi na to pytanie, koniecznie musisz przeczytać najnowszy tom przygód tajnej nastoletniej agentki!

ZALETY KSIĄŻKI

  • wciągająca akcja,
  • wtrącenia w treści, które wyglądają jak inne książki,
  • autorka zdradza więcej szczegółów z życia bohaterów i dodaje kolejne postaci,
  • umieszczenie zaszyfrowanych informacji w książce, które czytelnik sam może próbować złamć,
  • autorka wplotła w treść kilka informacji z poprzedniego tomu, dzięki czemu czytelnik z łatwością przypomni sobie co i jak.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Ruby Redfort
TYTUŁ: Nie wywołuj wilka z lasu
AUTORKA: Lauren Child
WYDAWNICTWO: Dwie Siostry
LICZBA STRON: 520
ROK WYDANIA: 2021
KATEGORIA: powieść detektywistyczna
JĘZYK: polski
WIEK:  10+
CENA: ~ 30 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to