Zapewne każdy z nas doskonale pamięta ze swojego dzieciństwa klasyczne bajki dziecięce. Osobiście do tej pory mam zachomikowane moje ulubiono książki, które czekają na wspólne czytanie z Miłkiem. Zanim jednak to nastąpi, mam dla niego kilka innych, równie ciekawych jak nie nawet bardziej wciągających pozycji.

Są to dwie nowości od Harperkids, które wyróżnia to, że mają elementy dźwiękowe w postaci nie tylko odgłosów, ale instrumentalnych wstawek. Czytanie i słuchanie daje jednocześnie niesamowity efekt, który sprawia, że nie można oderwać się od lektury.

W naszej biblioteczce, pojawiły się dwie nowości, o których Ci dzisiaj trochę więcej opowiem. Jednakże w tej serii znajdzesz jeszcze 3 klasyczne historie. Dotychczas, łącznie ukazało się 5 poniższych tytułów:

 • Księga dżungli,
 • Kot w butach,
 • Aladyn,
 • Trzy małe świnki,
 • Czerwony Kapturek.

JAK DZIAŁAJĄ DŹWIĘKI?

To co zaskoczyło mnie w tych książkach to mechanizm odtwarzania dźwięków, który jest ciekawie rozwiązany. Każda dotychczasowa książka z dźwiękami miała grube i kartonowe strony, w których były ukryte elementy odpowiedzialne za wydawnie dźwięków. Tutaj natomiast jest całkowicie inaczej. Strony w książkach z tej serii są papierowe i aby usłyszeć melodię należy nacinąć odpowiednie miejsce na kartce zaznaczone znakiem. Cały mechanizm, znajduje się na końcu książki, a rozmieszczenie znaków na poszczególnych kartkach nie jest przypadkowe.

DLA KOGO SĄ TO KSIĄŻKI?

Bajki dźwiękowe to książki, które powstały z myślą o małych dzieciach, które są ciekawe historii i oczekują od nich czegoś więcej. Świetnie sprawdzą się już dla trzylatków, chociaż mój Miłek (dwulatek) jest oczarowany tymi tytułami i chętnie po nie sięga.

ZALETY KSIĄŻEK

 • przedstawienie klasycznych bajek przedstawionych w unowocześnionej formie,
 • wiele dźwięków, które mają za zadanie urozmaicić i wzbogacić lekturę,
 • książki są dostosowane do młodego wieku czytelników,
 • świetnie sprawdzą się do samodzielnego czytania dla starszych dzieci,
 • nie zawierają wiele tekstu, tylko skupiają się na najważniejszych wydarzeniach z bajek,
 • dźwięki umieszczone w książkach to nie tylko proste odgłosy, ale również instrumentalne wstawki,
 • piękne ilustracje oraz oprawa graficzna.

Księga dżungli

Nie znam osoby, która choć raz nie słyszałabym historii o Mowglim. Jest to chłopiec, który został wychowany przez wilki w indyjskiej dżungli. Stał się częścią wilczej watahy i szybko zaprzyjaźnił się z niedźwiedziem Baloo i panterą Bagheerą. To oni uczą go przetrwania w dziczy. Chłopiec ma jednak śmiertelnego wroga, jakim jest tygrys Shere Khan, który usilnie próbuje go dorwać.

Co wyróżnia tą wersję tej klasycznej dziecięcej bajki? Przede wszystkim to, że zawiera aż 16 różnych dźwięków, które urozmaicają wspólną lekturę. Są to nagrane melodie, które wzmacniają wrażenia w trakcie czytania. Osobiście jestem zachwcona ilustracjami i całą oprawą graficzną! Książka jest naprawdę pięknie wydana i nie ma się w zasadzie do czego przyczepić.

Jeśli chodzi o treść, to nie jest to aż tak dokładnie przedstawiona historia Mowgliego. Jest to dość skrócona wersja, która została dostosowana do młodego wieku czytelnika.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Bajka dźwiękowa
TYTUŁ: Księga dżungli
AUTOR: Benjamin Chaud
WYDAWNICTWO: Harperkids
LICZBA STRON: 24
ROK WYDANIA: 2021
KATEGORIA: bajki
WIEK:  3+
CENA: ~ 30 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Kot w butach

Kot w butach opowiada historię o jednym z trzech synów młynarza, któremu dostał się w spadku kot. Jednakże nie był to taki zwykły kot! Ten kot był diabelnie sprytny i… potrafił mówić! Obiecał on swojemu nowemu właścicielowi, że uczyni go najszczęśliwszym człowiekiem na świecie.

Plan kota składa się z trzech etapów. W pierwszym sprawia, że imię jego pana staje się znane w całym królestwie. W drugim, zadba on o wystawne szaty i kosztowności, a w ostatnim etapie zdobędzie dla niego zamek i rękę królewny. Czy jego plan się powiedzie? Jeśli znasz tą historię, to doskonale wiesz, że tak, a jeśli nie, to nie będę Ci zdradzać za dużo szczegółów 🙂

Podobnie jak było w przypadku poprzedniej książki, również i tu mamy do czynienia z 16 różnymi dźwiękami, które sprawią, że historia Kota w butach okaże się jeszcze bardziej wciągająca i ciekawsza.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Bajka dźwiękowa
TYTUŁ: Kot w butach
AUTOR: Roland Garrigue
WYDAWNICTWO: Harperkids
LICZBA STRON: 24
ROK WYDANIA: 2021
KATEGORIA: bajka
WIEK:  3+
CENA: ~ 30zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to