Jako osoba, która wychowała się na Potterze, bardzo polubiłam motyw szkół magii. Oczywistym pierwowzorem dla mnie już, na zawsze będzie Hogwart, jednakże co jakiś czas w popkulturze pojawiają się produkcje, w których również jednym z głównych motywów jest właśnie nauka magii w specjalnie przygotowanej do tego szkole.

Jako, że ten klimat nawet mi podpasował, to chętnie oglądam takie seriale i choć na chwilę obecną nie znalazłam ich za wiele (bo w tym zestawieniu znajdziesz raptem 4 pozycje), to liczę na to, że w przyszłości pojawi się ich o wiele więcej! 🙂

Dlatego, nie przedłużając już, zapraszam do lektury 🙂

Chilling Adventures of Sabrina

Doskonale pamiętam moment kiedy w internetach pojawił się pierwszy oficjalny zwiastun najnowszej Sabriny – pół czarownicy, pół śmiertelniczki. Krążyło wtedy wokół tej produkcji bardzo wiele negatywnych komentarzy, że to niby nie Sabrina, że jest to hołd dla szatana i ogólnie jest to bardzo mroczna i satanistyczna wersja, która nie jest odpowiednia dla młodych ludzi. Jak możesz się domyślić, nowa (wtedy) produkcja Netflixa, oburzyła wiele ludzi.

Po obejrzeniu pierwszego sezonu, który zawierał kilka mocniejszych scen i całkiem sporo odniesień do szatana, miałam mieszane uczucie, ale nie były one spowodowane religią. O co to, to nie. Rzeczywiście, mało w nowej Sabrinie klasycznej Sabriny, którą znam z dzieciństwa. Oprócz bohaterów, w zasadzie nie ma tam wiele podobieństw. Nawet Salem nie potrafi mówić. Jednakże, po skończeniu drugiego sezonu wcale mi to już jakoś wybitnie nie przeszkadzało. Pogodziłam się z tym, że Chilling Adventures of Sabrina to nowa wersja Sabriny i tyle – nie ma co jej porównywać do wcześniejszych produkcji.

Fate: The Winx Saga

Jako dziecko byłam wielką fanką animowanej bajki Winx. Oglądałam wszystkie odcinki i zbierałam nawet karteczki do segregatora z wróżkami Winx. Były one najcenniejsze w mojej kolekcji! 😀 Dlatego też, gdy zobaczyłam, że na początku tego roku pojawił się zwiastun serialu o wróżkach Winx – wiedziałam, że go obejrzę!

Główną bohaterką jest Bloom – wróżka ognia, która początkowo nie zdaje sobie sprawy z tego, że posiada ogromną moc. Za pośrednictwem dyrektorki magicznej szkoły, trafia do specjalnej placówki dla wróżek, gdzie poznaje swoje współlokatorki, z którymi próbuje się dogadać. Początkowo ciężko się jej jest odnaleźć w całkowicie nowym dla niej świecie, ponieważ jako jedyna uczennica, wychowała się w niemagicznej rodzinie.

Coś, co mnie całkowicie zaskoczyło to to, że dziewczyny się nie przemieniają tak jak w kreskówce z dzieciństwa i szczerze mówiąc bardzo wyczekiwałam na moment kiedy w końcu dojdzie do transformacji. Żeby uniknąć spoilerów, zdradzę tylko tyle, że się doczekałam 😀

Legacies

Legacies w języku polskim nosi tytuł Wampiry: Dziedzictwo i w sumie jest to całkiem fajne odniesienie do kultowych The Vampire Diaries, które pochłaniałam gdy byłam młodsza. O tym serialu, pisałam więcej we wpisie z zestawieniem produkcji o wampirach i jeśli chciałbyś bliżej zapoznać się z opisem, to odsyłam Cię właśnie tam.

The Magicians

Dotychczas zobaczyłam tylko pierwszy sezon tego serialu i oglądając go okroooooopnie się nudziłam. Spodziewałam się chyba czegoś całkowicie innego, a dostałam słaby mix Pottera i Legacies. Jednakże to, że mnie coś nie przypadło go gustu wcale nie oznacza, że nie spodoba się Tobie, dlatego też The Magicians znalazło się w tym zestawieniu.

Głównym bohaterem produkcji jest chłopak, który zaczytuje się w książkach o magicznej szkole i wiedzie względnie normalne życie, aż do momentu gdy pewnego dnia okazuje się, że trafia na egzamin do szkoły magii, gdzie po raz pierwszy może zobaczyć swoją magiczną moc. Trafia do szkoły, w której uczy się nad nią panować i spotyka tam grono przyjaciół, którzy szybko zostają wplątani w sieć dziwnych wydarzeń, które powodują, że chcą poznać co się za nimi kryje.

Mam nadzieję, że to krótkie zestawienie przypadło Ci do gustu i znajdziesz tu seriale, których być może jeszcze nie oglądałeś. Od siebie mogę obiecać aktualizowanie wpisu na bieżąco gdy pojawią się kolejne produkcje w tym temacie 🙂

A jeśli chciałbyś zapoznać się z innymi propozycjami seriali i filmów nie tylko kryminalnych, ale również związanych z historią brytyjską to zapraszam do poniższej kategorii 🙂

Miłego oglądania!

ZDJĘCIE GŁÓWNE

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to