Jestem fanką wszelkich książek jakie ukazują się w serii Akademii Mądergo Dziecka i co najważniejsze, mój Miłek również lubi te książki, dlatego też w naszej domowej biblioteczce znajduje się już spora kolekcja! Najwięcej książek jakie udało się nam zgromadzić wchodzi w skład serii Pierwsze słowa, ale staramy się być także na bieżąco z innymi cyklami jakie wychodzą w ramach tej kultowej serii.

W dzisiejszym wpisie, przedstawię Ci dwie książki, które wchodzą w skład najnowszej serii Moja pachnąca książka z kolorami dedykowanej najmłodszym czytelnikom. Cała zabawa z tymi książkami polega na odkrywaniu zapachów i łączenia ich z konkretnymi kolorami. Dzięki temu, nauka jest wspaniałą zabawą i dzieci chętnie sięgają po tytuły z tej serii.

ZALETY KSIĄŻEK

  • wygodny rozmiar książek (trochę większy niż np. Smak lub Na budowie),
  • w każdym tytule, dziecko odkrywa po 7 zapachów,
  • książki zawierają dość spore okienka, pod którymi kryją się zapachowe strony,
  • nauka kolorów połączona z zapachami,
  • treść książki dostosowana została do małych czytelników,
  • strony mają zaokrąglone rogi, przez co są bezpieczne dla dzieci,
  • zapachy są odpowiednio dobrane i strony rzeczywiście pachną.

Owoce

Pierwszym tytułem, jaki chciałabym Ci przedstawić są Owoce. Czytelnik już na stronie tytułowej znajduje zapachową stronę, którą powinien potrzeć, aby przekonać się jak pachnie truskawka. Jest to świetna zapowiedź dalszej zabawy z zapachami!

Jeśli chodzi o budowę książki, to każda rozkładówka wygląda identycznie, czyli utrzymana jest w konkretnej kolorstyce. Po lewej stronie, na samej górze znajduje się nazwa koloru, a poniżej przedstawione są przedmioty lub postaci, które mają ten kolor lub się z nim kojarzą. Prawa strona, z kolei zawiera wielkie okienko do otworzenia. Wycięte jest w nim małe kółko, które zdradza i podpowiada co może znajdowaś się poniżej. Gdy podniesie się okienko, to mały czytelnik może zobaczyć owoc w konkretnym kolorze, jednakże najważniejsze jest to, aby potrzeć stronę i ją powąchać! 🙂

W Owocach, dziecko poznaje zapachy wiśni, pomarańczy, zielonego jabłka, brzoskwini, bananów i kokosa. Na ostatniej rozkładówce znajdują się owoce, które maluch miał okazję poznać na wcześniejszych stronach. Autor zadaje tam kilka pytań dla dziecka, więc można uznac, że jest to rozkładówka podsumowująca i sprawdzająca wiedzę maluszka.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Akademia Mądrego Dziecka
CYKL: Moja pachnąca książeczka z kolorami
AUTOR: Mr Iwi
TŁUMACZENIE: Katarzyna Grzyb
WYDAWNICTWO: Harper Collins
LICZBA STRON: 10
ROK WYDANIA: 2021
KATEGORIA: sensoryczne, zapachowe
JĘZYK: polski
WIEK: 3+
CENA:  ~ 25 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Zapachy świata

Drugi tytuł, jaki ukazał się w tej serii to Zapachy świata. W budowie ta książka jest identyczna jak poprzednia, więc nie będę się już nad tym jakoś bardziej rozwodzić. Natomiast jeśli chodzi o zapachy… to tu już jest sporo różnic! 😀

Pod okienkami kryją się najróżniejsze zapachy. Na początek mały czytelnik odkryje jak pachnie świerk. Kolejna rozkładówka zawiera lawendę, a niebieskiej kryje się morze! Kolor biały, nawiązuje do kokosu, a brązowy do czekolady. Ostatnim kolorem przedstawionym w tej książce jest żółty. Tutaj chyba Cię zaskoczę, gdy powiem Ci, że pod okienkiem autor postanowił umieść jedną z bardziej aromatycznych przypraw jaką jest curry.

Na ostatniej rozkładówce standardowo, znajdziesz wszystkie 7 zapachów, jakie zostały umieszczone w książce. Tym razem zadaniem małego czytelnika jest nazwanie kolorów, które zostały przypisane do poszczególnym rzeczom. Jest to bardzo fajne podsumowanie i czas na naukę oraz być może nawet wstęp do dalszej zabawy z kolorami.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Akademia Mądrego Dziecka
CYKL: Moja pachnąca książeczka z kolorami
AUTOR: Mr Iwi
TŁUMACZENIE: Katarzyna Grzyb
WYDAWNICTWO: Harper Collins
LICZBA STRON: 10
ROK WYDANIA: 2021
KATEGORIA: sensoryczne, zapachowe
JĘZYK: polski
WIEK: 3+
CENA:  ~ 25 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to