Duuuże puzzle. Droga dla pojazdów to nowość w ofercie Czuczu, która podbiła serce Miłka praktycznie już od momentu otworzenia paczki, w której się znajdowały. W sumie wcale mu się nie dziwię, bo na mnie ta układanka zrobiła równie wielkie wrażenie!

We wstępie, zdradzę Ci tylko, że wbrew pozorom to nie jest zwykła układanka! Gotowy obrazek może być wstępem do wielu niesamowitych zabaw, o których opowiem Ci w dalszej części wpisu.

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA

Zacznę od tego, że pudełko jest naprawdę spore, ale musiało takie być, ponieważ w środku znajdziesz aż 35 elementów układanki, które są dość duże. Mają prawie taką samą wielkość jak moja dłoń, a obrazek po ułożeniu ma wymiary 96cm x 64cm.

WYKONANIE

Duuuże puzzle droga dla pojazdów są naprawdę dobrej jakości. Tektura jest dość gruba i ciężko ją wygiąć, co jest ogromnym plusem tych puzzli, bo dzieci podczas zabawy tak szybko ich nie zniszczą. Zdradzę Ci, że sama próbowałam je zgiąć, jednak nie dałam rady! 😀 Dlatego też myślę, że dzieci tym bardziej sobie z tym nie poradzą, przez co puzzle naprawdę wiele przetrwają.

WIEK DZIECKA

Seria Duuuże puzzle powstała z myślą o dzieciach powyżej 3 roku życia i świetnie sprawdzą się nawet przy starszakach. Miłosz co prawda ma prawie 2 lata i sam chętnie je układa, jednakże potrzebuje przy tym trochę pomocy dorosłego. Podajemy mu konkretny element, a on sam wpina go w odpowiednie miejsce.

ASPEKT EDUKACYJNY

Puzzle to taka prosta zabawka, która ma ogromny wpływ na rozwój dziecka. Podczas układania, maluchy ćwiczą koncentrację i spostrzegawczość oraz dużą i małą motorykę. Ponadto, puzzle rozwijają wyobraźnię i kreatywne myślenie, a poza tym dają wiele radości z odkrywania co znajduje się na obrazku. Układanie puzzli może być także wspaniałym czasem spędzonym z rodziną. Sama do dziś pamiętam, jak mój tata uczył mnie układać puzzle i często spędzaliśmy godziny nad takimi układankami. Ależ to było cudne!

CO PRZEDSTAWIAJĄ PUZZLE?

Obrazek jaki został przedstawiony na puzzlach to tętniące życiem miasto z całą masą dróg i najróżniejszych budynków. Mamy tam plac budowy, mechanika, szpital, remizę strażacką oraz myjnię samochodową. Oczywiście jest tam więcej ciekawych lokacji np. policja, pizzeria, sklep, a nawet cukiernia.

Oprócz budynków, ku uciesze fanów motoryzacji znajduje się tam również kilka pojazdów. Miłosz od razu wypatrzył tam wóz strażacki, karetkę czy samochód policyjny, jednakże jest tam również dźwig i jakieś samochód. Przy poszczególnych budynkach tłoczą sią ludzie, a przy domach i szkole bawią się dzieci.

ZABAWY

Dzięki wielu różnym aktywnościom i sytuacjom przedstawionym na rysunku, można:

 • wyszukiwać poszczególne rzeczy lub postaci (nie tylko w języku polskim, ale również obcym),
 • wymyślać i tworzyć najróżniejsze historie,
 • jeździć samochodzikami po drogach znajdujących się na obrazku,
 • uczyć się kierunków (lewo, prawo, w przód, w tył),
 • wskazywać poszczególne rzeczy w różnych językach,
 • szukać rzeczy w konkretnych kolorach (np. znajdź coś czerwonego),
 • liczenie różnych przedmiotów (np. okien w budynkach, zegarów, itp.),
 • nauka nazw poszczególnych miejsc w mieście,
 • budowanie własnych budynków na puzzlach lub obok obrazka (dzięki czemu powiększy się obszar miasta).

ZALETY PUZZLI

 • ilustracje dostosowane do wieku dziecka,
 • duuuuży format puzzli umożliwiający zabawę,
 • elementy są z grubej tektury i ciężko je wygiąć,
 • spory format obrazka, który umożliwia wiele zabaw z dzieckiem,
 • możliwość jeżdżenia po nich samochodzikami,
 • puzzle zostały wyprodukowane w Polsce.

REASUMUJĄC

Duuuże puzzle. Droga dla pojazdów to naprawdę świetna zabawka. Od razu wzbudziła zachwyt całej naszej rodziny. Miłek jest oczarowany tymi puzzlami od samego początku. Samo ich układanie jest wciągające i angażujące, a to co można z nimi zrobić po ułożeniu, to już w ogóle jest genialne!

Puzzle nie tylko są ozdobą, ale przede wszystkim dostarczają wiele radości i zabawy. Śmiało można po nich śmigać autkami czy wykorzystać je jako ogromną ilustrację z wieloma historiami do opowiedzenia lub jako wyszukiwankę i to nie tylko w języku polskim! Bez obaw, w oparciu o Duuuże puzzle. Droga dla pojazdów można wprowadzić anglojęzyczne słownictwo w temacie miasta.

Osobiście, bardzo lubię te puzzle i muszę przyznać, że są moimi ulubieńcami! 🙂

INFORMACJE O PUZZLACH

TYP ZABAWKI: puzzle
ILUSTRACJE: Michalina Sikora
SERIA: Duuuże puzzle
PRODUCENT: Czuczu
ILOŚĆ ELEMENTÓW: 35
WIEK DZIECKA: 3+
CENA: ~ 60 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TE PUZZLE W DOBREJ CENIE

Miłej zabawy!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to