Całkiem niedawno swoję premierę miała nowa seria książek Niesamowity spacer, która wchodzi w skład kultowej i chyba wszystkim już dobrze znanej Akademii Mądrego Dziecka. Są to przepięknie zilustrowane książeczki dla maluszków, które oprócz stonowanej kolorystyki, zawierają wiele błyszczących i mieniących się elementów na każdej rozkładówce.

Zadaniem książek, jest zaznajomienie dzieci z codziennymi czynnościami, które wykonujemy praktcznie codziennie, jednakże tym razem, dokładamy do tego również świat zwierząt. W każdej z książek w tej serii, znajdziesz również wiele ruchomych elemetów, które z pewnością urozmaicą lekturę i zachęcą do czytania i odkrywania świata.

Osobiście jestem zachwycona jakością wykonania i samym pomysłem na tą serię, ponieważ książki są naprawdę urzekające i robią wrażenie. Co więcej, zachęcają do rozwoju mowy i wzbudzają ciekawość świata. Miłoszowi bardzo przypadły do gustu i lubi po nie sięgać. Sama często mu je proponuję do wieczornego czytania aby go wyciszyć i póki co całkiem dobrze się sprawdzają. Ponadto, uważam że książki z tej serii będą idealnym prezentem dla małych czytelników, ponieważ bardzo szybko ich oczarują.

ZALETY KSIĄŻEK

  • wiele ruchomych elementów (w tym dwustronnych),
  • bardzo prosty tekst dostosowany do najmłodszych czytelników,
  • proste, ale szczegółowe ilustracje, które zachwycą nie tylko dzieci, ale i dorosłych,
  • wiele błyszczących elementów w ilustracjach,
  • kilka rodzajów ruchomych elementów (na bok, do góry, w koło),
  • grube kartonowe strony,
  • stonowane i kontrastowe kolory.

Łąka

Łąka to przepiękna książka, która zabiera małych czytelników na spacer po najrozmaitszych miejscach jakie można znaleźć na łące. Maluch ma okazję zobaczyć hasające po łąkach zające, bawiące się małe jeżyki, ćwierkające ptaki czy kumkające żaby. Ponadto, mały czytelnik może śledzić owady, których na łące jest zawsze pełno. Dwie ostatnie rozkładówki przedstawiają życie po zmroku i nocą, dzięki czemu dziecko wie, że niektóre zwierzęta prowadzą nocny tryb życia.

Cała książka, jak to sama łąka, jest utrzymana w zielonej kolorystyce z elementami bieli, pomarańczu, brązu i srebra. To właśnie te ostatnie błyszczące elementy umiejętnie wtopione w ilustracje robią na czytelniku największe wrażenie. Dzięki nim strony pięknie lśnią i się mienią. Zdecydowanie wpada to w oko dziecku jak i rodzicowi.

Jeśli chodzi o ruchome elementy, to znajdują się one na każdej rozkładówce i co ciekawe, większość z nich jest dwustronna, dzięki czemu ma się wrażenie, że jest ich znacznie więcej niż w rzeczywistości. Niektóre z nich są wyswane (do góry, do dołu, do boku), a inne polegają na podniesieniu do góry lub przesunięciu w bok.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Akademia Mądrego Dziecka
CYKL: Niesamowity spacer
AUTOR: Emiri Hayashi
TŁUMACZENIE: Katarzyna Grzyb
WYDAWNICTWO: Harper Collins
LICZBA STRON: 10
ROK WYDANIA: 2021
KATEGORIA: ruchome, dla maluszków
JĘZYK: polski
WIEK: 0+
CENA:  ~ 18 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Pod gwiazdami

Drugą książką, jaka ukazała się w tej serii jest Pod gwiazdami, której celem jest przedstawienie maluchom nocnego życia jakie wiodą zwierzęta. Mali czytelnicy będą mieli okazję zobaczyć jakie stworzenia budzą się do życia nocą. Oczywiście nie mogło zabraknąć tu takich oczywistości jak koty, myszy i sowy, ale oprócz nich, na stronach pojawiają się również jeże, świetliki i żaby.

Jako, że tematem przewodnim książki jest noc, to siłą rzeczy, kolorystyka musi do niej nawiązywać, dlatego też kolorem dominującym jest to fiolet. Na poszczególnych rozkładówkach znajdziesz również czerń i żółć. Tak jak w przypadku poprzedniej książki, Łąki, również i tu nie brakuje pięknie błyszczących srebrnych elementów, które naprawdę niesamowicie wyglądają i zachwycają.

Jeśli chodzi o ruchome elementy, to w Pod gwiazdami, znajdziesz przesuwanie do góry, kręcenie kołem i wysuwanie do góry. Jest tu mniej elementów dwustronnych, ponieważ autor skupił się tutaj na pokazaniu, że zapada noc i niektóre zwierzęta zasypiają, więc zamykają oczy 🙂

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Akademia Mądrego Dziecka
CYKL: Niesamowity spacer
AUTOR: Emiri Hayashi
TŁUMACZENIE: Katarzyna Grzyb
WYDAWNICTWO: Harper Collins
LICZBA STRON: 10
ROK WYDANIA: 2021
KATEGORIA: ruchome, dla maluszków
JĘZYK: polski
WIEK: 0+
CENA:  ~ 18 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to