Pamiętam, że gdy byłam dzieckiem, uwielbiałam jak moi rodzice kupowali mi wodne kolorowanki. Wystraczyło mieć tylko pędzel i trochę wody, a białe kartki, w sekundzie zamieniały się w barwne ilustracje. Jest to jedno z przyjemniejszych i z pewnością pierwszych wspomnień z mojego dzieciństwa, dlatego też, bardzo zależało mi na tym, aby Miłek również miał okazję zabawy takimi kolorowankami.

Staram się, żeby Miłosz jak najczęściej miał styczność z językiem angielskim, dlatego też oprócz czytania mu bajek, słuchamy wspólnie anglojęzycznych piosenek. Znamy sporo kanałów na jutjubie, które są dedykowane dzieciom, jednakże jeden z nich, skradł Miłkowi serce i jest to Cocomelon. Muszę przyznać, że sama lubię ich wykonania i nawet filmiki są dość sympatyczne.

Harperkids ostatnio wypuściło nową serię wodnych kolorowanek i jedna z nich jest na licencji Cocomelon, więc nie powinno Cię dziwić, że wybrałam dla M. taką, a nie inną książeczkę. W środku, znajduje się 8 rozkładówek, co daje również 8 kolorowanek. Znajdują się na nich bohaterowie Cocomelonowej serii tacy jak: JJ, YoYo i Tom Tom.

Początkowo ilustracje nie wyglądają zachęcająco, bo są po prostu czarno białe i pełno na nich kropek. Jednakże gdy weźmie się pędzel i zanurzy w wodzie, a później zacznie się nim malować – to dzieje się magia! Czarno-szare kropki puszczają kolor i ilustracja zaczyna nabierać barw. Według mnie, takie wodne kolorowanki są świetne na początek, gdy dziecko zaczyna uczyć się malowania.

Wodne kolorowanki. Cocomelon to książka, która niestety jest jednorazowa. Gdy dziecko pomaluje już wszystkie ilustracje, to zostają one odbarwione na zawsze. Jednak, uważam że raz na jakiś czas, śmiało można dziecku podsunąć taki rodzaj kolorowanek 🙂

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Cocomelon
CYKL: Wodne kolorowanie
WYDAWNICTWO: Harperkids
LICZBA STRON: 16
ROK WYDANIA: 2021
KATEGORIA: kolorowanki
JĘZYK: polski
WIEK: 3+
CENA: ~ 7 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to