Rezygnacja z mięsa może być decyzją światopoglądową, jednak, co istotniejsze, może także wpłynąć korzystnie na zdrowie i samopoczucie. To sprawia, że coraz większa ilość osób decyduje się na niespożywanie tego rodzaju pokarmu, w zamian za to spożywając większe ilości zdrowych produktów wegetariańskich.

Jak wygląda dieta wegetariańska?

W najprostszym ujęciu, dieta wegetarianina opiera się w głównej mierze na warzywach i owocach. Osoby te nie spożywają mięsa, a także jego przetworów, takich jak szynki, kiełbasy i inne wyroby tego typu. Dozwolone jest natomiast spożywanie ryb, a także mleka oraz jego przetworów (poza niektórymi rodzajami wegetarianizmu, gdzie są one zabronione).

Jednak takie podejście do żywienia sprawia, że trzeba zupełnie przewartościować dotychczasowe zasady jeśli chodzi o spożywanie posiłków. Zatem co umieścić na talerzu, aby zadbać o zdrową i wartościową dietę wegetariańską?

Co z tym białkiem?

Osoby spożywające mięso podnoszą, że jest ono jednym z najlepszych źródeł białka i trudno je zastąpić. Podczas gdy trudno zaprzeczyć, że faktycznie, mięso dostarcza do ludzkiego organizmu niezbędnego dla jego funkcjonowania białka, nieprawdą jest, że trudno jest znaleźć inne jego źródła.

Jednym z lepszym źródeł białka są ciecierzyca, a także soczewica. Na ich bazie tworzy się niektóre produkty dla wegetarian, takie jak hummus i innego rodzaju pasty. Są one doskonałym rozwiązaniem na szybkie śniadanie: wystarczy posmarować kromkę pieczywa odrobiną pasty warzywnej i smaczny posiłek jest gotowy w ciągu kilku chwil.

Dodatkowo, dobrym źródłem białka są nasiona chia, które mogą również dostarczyć do organizmu kwasów omega-3.

Uzupełnianie żelaza

Kolejną kwestią, o którą należy zadbać, jest uzupełnienie ewentualnych niedoborów żelaza. Na szczęście, w tym przypadku sytuacja jest stosunkowo prosta: wystarczy bowiem postawić na powszechnie dostępne rośliny strączkowe, a także nasiona, takie jak ziarna dyni.

Jakie słodycze jedzą wegetarianie?

Słodycze dla wegetarian to na szczęście dość bogata gama pysznych produktów, co z pewnością stanowi dobrą wiadomość dla łasuchów. Co więcej, w niektórych miejscach można również znaleźć powszechnie dostępne rodzaje słodkości, które nie zostały stworzone z myślą o osobach niejedzących mięsa, a mimo to wpisują się w ich filozofię.

Dzięki rosnącej popularności tej diety, powstał już niejeden sklep z produktami dla wegetarian, gdzie osoby o niedużej wiedzy mogą szukać inspiracji, a osoby od lat niejedzące mięsa – kupować ulubione produkty.

Oferta produktów dla wegan i wegetarian na stronie https://sklep-zdrowia.eu/

*** artykuł sponsorowany ***

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to