Książki, jakie przedstawię Ci w tym wpisie należą do serii Wodne czary-mary i jest to czerwcowa nowość wydawnictwa Harperkids. Czymś co je wyróżnia, to fakt, że zawierają „puste” i białe plamy na swoich rozkładówkach, które przy zetknięciu się z wodą, nabierają kolorów i oczom dziecka ukazują się ukryte postaci lub przedmioty.

Muszę przyznać, że takie wodne kolorowanki to bardzo dobra propozycja dla dzieci, które dopiero uczą się kolorować. Co więcej, z punktu widzenia rodzica, uważam, że takie kolorowanki to wręcz zbawienie, ponieważ wystarczy tylko woda i dzieją się cuda, a dookoła panuje… PORZĄDEK! Żadnych rozlanych farb, opaćkanych nią ubrań, dywanów, mebli czy ścian! 😀 No po prostu bajka!

Uważam, że takie wodne kolorowanki świetnie sprawdzą się gdy nie mamy pod ręką żadnych farb lub po prostu nie mamy czasu aby je wyciągnąć, wykorzystać, a potem jeszcze posprzątać cały bałagan. Ponadto, warto mieć takie książki w podróży czy podczas odwiedzin u rodziny. Dzięki temu, że aby malować potrzebujemy tylko i aż wody, są one wygodną propozycją zabawy praktycznie wszędzie.

ZALETY KSIĄŻEK

 • do każdej książko-kolorowanki dołączony jest flamaster na wodę,
 • wszystkie książki mają grube kartonowe strony,
 • Wodne czary-mary to książki, które przedstawiają postaci z ulubionych dziecięcych bajek,
 • na rozkładówkach znajdziesz zarówno kolorowanki jak i normalne ilustracje,
 • książki mają wygodny i poręczny format,
 • papier, z jakiego zostały wykonane książki nie przecieka i nie rozmiękcza się nawet, bardzo obfitym użytkowaniu,
 • nie są to same kolorowanki, ponieważ każda książka zawiera krótką historię jaka przydarzyła się bohaterom.

Masza i Niedźwiedź

Krótka historyjka zaczyna się w dniu urodzin Misia. Masza wraz z leśnymi przyjaciółmi postanawiają urządzić dla Niedźwiedzia imprezę urodzinową. Przygotowali dla niego całą masę niespodzianek, jedzenia i prezentów, ale aby zobaczyć to wszystko, to trzeba najpierw sięgnąć po flamaster napełniony wodą i zamalować białe plamy w książce.

Na pierwszej rozkładówce dziecko może zobaczyć odświętnie ubranego Misia i Maszę. Ukrytymi elementami są tutaj balony i tort, a także inne ciasta. Na kolejnych stronach, mały czytelnik będzie mógł zobaczyć kto zjawił się na przyjęciu urodzinowym oraz co ze sobą przyniósł. Mamy tam:

 • Zająca w garniturze z bukietem marchewek,
 • Niedźwiedzicę z koszykiem zdrowych przekąsek,
 • Wilki, które przygotowują się do występu przed gośćmi,
 • Rosie w odświętnym stroju,
 • Pingwinka i Padnę, którzy przygotowali całą masę prezentów,
 • Koguta, który również postanowił przyłączyć się do świętowania
 • Maszę, która tym razem postanowiła dać Misiowi chwilę świętego spokoju!

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Wodne czary mary
WYDAWNICTWO: Harperkids
LICZBA STRON: 10
ROK WYDANIA: 2021
KATEGORIA: kolorowanki wodne, kartonowe
JĘZYK: polski
WIEK: 3-7
CENA:  ~ 22 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Smerfy

Historyjka przedstawiona w Smerfach jest równie prosta jak w przypadku poprzedniej książki. Tym razem mały czytelnik, będzie pomagał Ważniakowi odnaleźć jego książkę, która się gdzieś zapodziała. Poszukując zguby, smerf będzie odwiedzał różne miejsca i sprawdzał czy inne smerfy z wioski nie mają jej u siebie.

Ważniak zaglądnie do Smerfusia, do ogródka Smerfetki, do Kucharza. Zapyta również Pracusia o to czy nie widział jego książki, bo dzień wcześniej był on w domu Ważniaka żeby naprawić kran. Jednakże ten jej nie widział. Smerf się jednak nie poddaje w swoich poszukiwaniach i odwiedza jeszcze Farmera, ale tam również nie ma jego własności. Gdy Ważniak myśli, że zgubiła się na dobre, okazuje się, że pożyczył ją Papie Smerfie i kompletnie o tym zapomniał!

Jak widzisz, historyjka jest całkiem przyjemna i naprawdę bardzo prosta. Czymś, co mi się w niej jednak spodobało jest to, że autorka w treści umieściła pytania dla dziecka, których odpowiedzi znajdują się na białych polach i aby udzielić na nie odpowiedzi, trzeba najpierw pomalować białe fragmenty. Jeśli chodzi o rodzaje pytań, to polegają one na policzeniu konkretnych rzeczy, nazwaniu przedmiotów i roślin lub Smerfów.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Wodne czary mary
AUTORKA: Marta Stochmiałek
ILUSTRACJE: Peyo
WYDAWNICTWO: Harperkids
LICZBA STRON: 10
ROK WYDANIA: 2021
KATEGORIA: kolorowanki wodne, kartonowe
JĘZYK: polski
WIEK: 3-7
CENA:  ~ 22 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Tomek i przyjaciele

Ostatnią książką z serii Wodne czary-mary, jaką przedstawię Ci w tym wpisie opowiada historię Tomka i przyjaciół. Ta Naprawdę Użyteczna Lokomotywa ma przed sobą długi i pełen pracy dzień. Tomek pomada swoim znajomym, a przy okazji ma możliwość zobaczyć wiele ciekawych rzeczy po drodze.

Część tych rzeczy ukryta jest pod białymi plamami, które ukazują się małemu czytelnikowi dopiero po kontakcie z wodą. Inne przedmioty znajdują się w Warsztacie Parowozów, a inne u Pana Szyneczki. Po drodze Tomek spotyka również najróżniejsze zwierzęta, które znajdują się w okolicy. Ponadto, bardzo Użyteczna Lokomotywa spotyka także żartownisia Piotrusia, który opowiada mu dość niesamowitą historię o ogromnym stworzeniu!

Bardzo w tej książce przypadły mi do gustu bezpośrednie pytania do dziecka, np.:

 • Czy wiesz, …?
 • Czy potrafisz…?
 • Jak myślisz…?
 • A jakie jest Twoje ulubione zwierzę?

Dzięki tym zwrotom i pytaniom, dziecko ma wrażenie, że autor książki zwraca się bezpośrednio do niego oraz, że liczy się z jego opinią i chciałby poznać jego zdania. Takie coś, pozwala się czytelnikowi bardziej zaangażować w lekturę 🙂

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Wodne czary mary
WYDAWNICTWO: Harperkids
LICZBA STRON: 10
ROK WYDANIA: 2021
KATEGORIA: kolorowanki wodne, kartonowe
JĘZYK: polski
WIEK: 3-7
CENA:  ~ 22 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to