Jakiś czas temu pisałam, że chciałabym aby Miłosz miał okazję zapoznać się z Muminkami dużo szybciej niż ja dlatego też staram się pokazywać mu sporo książek z tymi uroczymi bohaterami. Póki co, zapoznanie z Muminkami idzie nam całkiem nieźle, ale Miłek nadal wybiera książki z autami albo zwierzętami 😀

Ja się jednak nie poddaję w moich staraniach, dlatego też, w tym wpisie pokażę Ci najnowsze Muminkowe książeczki, które nie tylko idealnie pasują do małych rączek Miłka, ale również poruszają bardzo ważną tematykę, z którą mały czytelnik ma na co dzień do czynienia. Wszystko to oczywiście ozdobione jest uroczymi ilustracjami Muminków i ich przyjaciół.

ZAWARTOŚĆ BIBLIOTECZKI

W małym kartonowym pudełeczku, mieszczą się 4 małe kartonowe książeczki, które mają wygodny format, dzięki czemu można je zabrać ze sobą wszędzie. Każda książka porusza również inną tematykę, a dokładne tytuły jakie znajdują się w biblioteczce to:

  • Kolory,
  • Emocje,
  • Pory roku,
  • Rodzina i przyjaciele.

BOHATEOWIE

W książkach mały czytelnik spotka się z rodziną Muminków, czyli Mumikiem, Tatusiem Muminka i Mamusią Muminka, oraz z jego przyjaciółmi, Ryjkiem, Panną Migotką i jej bratem Migotkiem oraz Włóczykijem.

Jednakże oprócz nich, na stronach będzie miał okazję zobaczyć Małą Mi i jej siostrę Mimblę oraz Paszczaka. Wprawne oko wypatrzy również Too-Tika!

DLA KOGO SĄ TE KSIĄŻKI?

Muminki. Bardzo ważne sprawy to biblioteczka, która powstała z myślą o dzieciach w wieku od 3 do 7 lat. Tak jak wspomniałam wcześniej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zapoznać młodsze dzieci z tymi książeczkami. Mają one wygodny format, proste i kolorowe ilustracje oraz odpowiednią ilość tekstu, więc śmiało możesz próbować nawet z 1,5 rocznym dzieckiem 🙂

BUDOWA KSIĄŻEK

Każda książeczka składa się z 10 stron, które w całości pokryte są ilustracjami przedstawiającymi Muminki i ich przyjaciół w ich codziennych sytuacjach.

W Kolorach, czytelnik dowie się co mieszkańcy Doliny Muminków mają w konkretnym kolorze. Pory roku, z kolei w prosty sposób ukazują jak wpływają one na tryb życia Muminków oraz na przyrodę, która jest całkowicie zależna od nich zależna. Rodzina i przyjaciele to książka, od której polecam zacząć lekturę biblioteczki. Dowiesz się z niej kto mieszka w okolicy oraz jakie cechy charakteru mają mieszkańcy Doliny Muminków. Emocje, mają na celu zapoznać dzieci z różnymi odczuciami i emocjami, jakie mogą nimi targać. W tej małej książeczce znajdziesz ich całkiem sporo.

ZALETY KSIĄŻEK

  • mały wygodny format, który pasuje do rączek czytelników, dzięki czemu książeczki można zabrać ze sobą wszędzie,
  • urocze ilustracje przedstawiające mieszkańców Doliny Muminków,
  • prosty tekst, który został dostosowany do wieku małych odbiorców,
  • książki można czytać z maluchem, dzięki czemu zapoznaje się z poruszaną w nich tematyką,
  • Muminki. Bardzo ważne sprawy, nadają się także do samodzielnego czytania przez starsze dzieci,
  • książeczki są kartonowe i mają zaokrąglone rogi, dzięki czemu wytrzymają nawet ślinę i zęby.

REASUMUJĄC

Muminki. Bardzo ważne sprawy to naprawdę urocze książki dla maluchów i nie tylko. Starsze dzieci będą mogły próbować swoich sił w samodzielnym czytaniu, a rodzice z pewnością przypomną sobie tych uroczych bohaterów z własnego dzieciństwa. Osobiście jestem zachwycona jakością wykonania i ilustracjami 🙂

INFORMACJE O BIBLIOTECZCE

SERIA: Muminki
CYKL: Muminki i Mała Mi
WYDAWNICTWO: Harperkids
TŁUMACZENIE: Beata Żmichowska
LICZBA STRON: łącznie 40
ROK WYDANIA: 2021
KATEGORIA: pierwsze książki
JĘZYK: polski
WIEK:  3+
CENA: ~ 25 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to