Bardzo lubię książki, których oprawa graficzna przypomina dziecięce rysunki. Sama nie mam talentu za grosz i patrząc na takie „bohomazy”, nie czuję się całkowitym beztalenciem 😀 Ale żeby nie było, to nie jedyny powód! Po prostu uważam, że dzieci czerpią większą radość z czytania i oglądania takich ilustracji. Co więcej, być może mają podobne odczucia jak ja 🙂

Ale dziś nie będzie o ilustracjach, a o niesamowitej książce, która opowiada o jeszcze bardziej niesamowitym bohaterze, który ma przed sobą nie lada zagwozdkę do rozgryzienia!

O CZYM JEST TA KSIĄŻKA?

Amadeusz Foczka jest fryzjerem i bardzo lubi swoją pracę. W swoim salonie, często spotyka wiele tak samo niesamowitych osób jak on. Bowiem pewnej rzeczy o nim nie wiesz. Amadeusz Foczka jest zwierzęcą hybrydą i jego ciało składa się dwóch różnych części należących do różnych stworzeń. Dotychczas się nie zastanawiał nad tym kim jest, ale dziś zaczęło go to nękać. Przez całą książkę, główny bohater próbuje ustalić czy jest foką z głową bobra czy bobrem z ciałem foki. Historia jest po prostu niesamowita!

BOHATEROWIE

Głównym bohaterem książki, jest tytułowy Amadeusz Foczka, którego górna część ciała należy do… bobra! Jak więc możesz się łatwo domyślić jest to zwierzęca hybryda łącząca dwa różne gatunki w jeden. Oprócz niego, w książce pojawia się jeszcze kilku takich niesamowitych bohaterów. Mały czytelnik może więc poznać:

 • Lucynę Chytrusek – pół kurę, pół lisicę,
 • Juliana Szaraka – pół tygrysa, pół zająca,
 • Longinię Dystans – pół gepardzicę, pół żółwicę,
 • Damiana Lamę – pół leniwca, pół lamę,
 • Wierę Wiórek – pół owcę, pół wiewiórkę,
 • Misia Hopolisię – pół niedźwiedzicę, pół hipopotamicę.

DLA KOGO JEST TA KSIĄŻKA

Amadeusz Foczka (ale z głową bobra) to książka, która powstała z myślą o małych czytelnikach powyżej 4. roku życia. Autorka zadbała o to, aby treść była dostosowana do wieku dzieci oraz pobudzała ich wyobraźnię.

ZALETY KSIĄŻKI

 • zabawne i inspirujące postaci,
 • książka zachęca małych czytelników do poznawania siebie,
 • pobudza nie tylko dziecięcą wyobraźnię i kreatywność,
 • dzieci mogą tworzyć własne niesamowite postaci w oparciu o tą książkę,
 • przyjemnie się ją czyta,
 • piękne ilustracje.

REASUMUJĄC…

Amadeusz Foczka (ale z głową bobra), to niesamowita historia o poszukiwaniu siebie i rozumieniu tego, kim się jest i może się być. Pod pozornie dziecięcymi ilustracjami oraz prostym tekstem kryje się dużo większe przesłanie, które sprawia, że dziecięca wiara w siebie zdecydowanie wzrośnie.

Poza tym trzeba przyznać, że rozwiązanie trudnego dylematu nękającego Amadeusza jest świetnie przedstawione i autorka rozwiązała go po mistrzowsku 🙂

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTORKA: Maria Sternicka-Urbanke
ILUSTRACJE: Justyna Sokołowska
WYDAWNICTWO: Dwie Siostry
LICZBA STRON: 44
ROK WYDANIA: 2021
KATEGORIA: 
JĘZYK: polski
WIEK:  4+
CENA: ~ 25 zł
LINK DO KSIĄŻKI: http://bit.ly/AmadeuszFoczka

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to