Jak ja lubię takie proste książki jak te z dzisiejszego wpisu! Miłosz też za nimi przepada, zwłaszcza jeśli mają kolorowe i nieprzytłaczające ilustracje, w które lubi się wpatrywać, dzięki czemu ja, mogę wypić ciepłą kawę 😀

Oprócz tego, że takie książki potrafią wciągnąć Miłka na kilka minut, dają nam później wiele frajdy podczas wspólnej lektury. Dzięki prostym i barwnym ilustracjom oraz minimalnej ilości tekstu, możemy dać się naprawdę ponieść i wymyślać co tylko chcemy! Co ciekawe, nawet D. polubił takie książki i chętnie czyta je Miłkowi, gdy ten sam po nie sięgnie i idzie do taty aby z nim poczytał 🙂

Książkowymim bohaterami dzisiejszego wpisu są dwie książki z serii A kuku!, których autorem jest Hervé Tullet – popularny twórca literatury dla dzieci.

DLA KOGO SĄ TO KSIĄŻKI?

Wszystkie książki z tej serii są dedykowane dla najmłodszych czytelników, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z poznawaniem świata i czytaniem. Autor doskonale przemyślał budowę, treść i ilustracje, które stworzył w taki sposób, aby nie przytłaczały maluszków. Mój 15-miesięczny Miłek jest zachwycony tymi książkami.

ZALETY KSIĄŻEK

  • książki posiadają mało tekstu, głównie jest to jeden wyraz lub wyrażenie związane z wyrażaniem emocji,
  • ma wygodny format, który idealnie pasuje do małych rączek czytelnika,
  • proste i kolorowe ilustracje, które nie przytłaczają,
  • ciekawa budowa i forma książki zachęca dziecko do sięgania po te tytuły, szczerze mówiąc, Miłkowi bardzo spodobało się to, że książka wygląda jak schodki,
  • grube kartonowe strony, które są odporne na ślinę i naprawdę wiele mogą znieść,
  • książki pobudzają wyobraźnie i dają rodzicom pole do popisu w postaci tworzeniu przeróżnych opowieści i historyjek,
  • obie książki pokazują jak ważnymi osobami są rodzice, nie tylko mama, ale również tata, który często jest niedocenianą postacią.

Już jadę!

Pierwszą książką, którą chciałabym Ci przedstawić jest Już jadę!. Na jej okładce możesz zauważyć czerwony samochód, który wydawać by się mogło, że ma bardzo krótką i prostą drogę do domu, ale po otworzeniu, okazuje się, że wcale tak nie jest!

Pierwsza rozkładówka przedstawia wzgórze usiane stokrotkami i zjeżdżający z niego samochód. Na następnych stronach, auto jedzie po pagórkowatym terenie pomiędzy drzewami, ale to jeszcze nic w porównaniu z tym, co dzieje się na następnej rozkładówce! Samochód musi pokonać pasmo wzgórz, które piętrzą się jedne za drugim.

Jeśli myślisz, że to koniec wyprawy, to się grubo mylisz! Samochód musi przedrzeć się jeszcze przez wysokie góry aby dojechać do miasta, które jest tak zakorkowane jak Zakopianka w rozkwicie sezonu turystycznego! 😀 Gdy tylko pojazdowi udaje się wyjechać z tego korku, to czeka go kolejna trudność jaką jest… MORZE! Początkowo budzi to konsternację, ale na następnej rozkładówce mały czytelnik zobaczy, że auto może liczyć na pomoc ptaka, który przenosi go nad wielką wodą!

Na przedostatniej rozkładówce, która jest już całkiem sporych rozmiarów, możesz zobaczyć całą drogę, jaką musiał przebyć samochód i… kierująca nim MAMA! A wszystko to po to, aby dostać się domu, w którym znajduje się jej ukochane dziecko. Pamiętaj o tym, aby przewrócić stronę, bo dalej znajduje się jeszcze jedna rozkładówka przedstawiająca mamę i dziecko 🙂

INFORMACJE O KSIĄŻCE

TYTUŁ: Już jadę!
AUTOR: Hervé Tullet 
WYDAWNICTWO: Babaryba
LICZBA STRON: 16
ROK WYDANIA: 20
KATEGORIA: obrazkowe
WIEK:  1+
CENA: ~20 zł
LINK DO KSIĄŻKI: http://bit.ly/JuzJade_BABARYBA

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Supertata

Kolejna książka, jak łatwo się domyślić po tytule, dedykowana jest tacie. Autor postanowił w niej przedstawić jak wiele wnosi on do rodziny. Na pierwszej rozkładówce, możesz zobaczyć jak tata wyciąga rękę aby podać mamie stokrotkę. Na kolejnej stronie, z kolei serwuje on zielony napój dla dziecka. Jako, że ma on zielony kolor, to można go uznać zarówno za smoothie jak i za napój gazowany 😀

Na następnej rozkładówce, tata zaskakuje swoje kolejne dziecko, wielkim i czerwonym balonikiem. Nie zapomina on również o psie, dla którego ma ogromną kość. Ale to nie wszystko! Dla całej rodziny ma również odjazdowy samochód, który trochę przypomina rakietę! 😀 Ba! Tata wyczarował również przepiękny dom wyglądający jak zamek.

Na następnej rozkładówce tata naprawdę i zaszalał i przygotował dla swojej rodziny parę tańczących słoni! Czyż to nie jest fantastyczne? 😀 Z tego taty, to prawdziwy supertata! Wszystko co udało mu się wyczarować, możesz zobaczyć na następnej rozkładówce.

A ostatnie strony są całkowicie rozczulające, ponieważ możesz tam obserwować, jaka cała rodzina biegnie w ramiona taty, w których mieści on cały swój świat, czyli najbliższych!

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTOR: Hervé Tullet 
WYDAWNICTWO: Babaryba
LICZBA STRON: 16
ROK WYDANIA: 20
KATEGORIA: obrazkowe
WIEK:  1+
CENA: ~20 zł
LINK DO KSIĄŻKI: http://bit.ly/Supertata_BABARYBA

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to