O Eksplodujących kotkach słyszałam wiele dobrego i nie znam osoby, której ta gra by się nie podobała. Szczerze mówiąc, na samym początku nie za bardzo wiedziałam, co takiego jest w tej grze, że wszyscy się nią tak podniecają i po opisie rozgrywki, nadal nie rozumiałam jej fenomenu…

… aż do momentu gdy sama nie zagrałam w nowszą edycję wybuchowych futrzaków, dedykowaną dorosłym graczom! Pierwszych kilka rund było topornych, ale później gra się rozkręciła, a my z Mężem skupiliśmy się na uniknięciu karty eksplodującego kota. Nie spodziewałam się, że aż tak nas wciągnie 😀

Dlatego też, w dzisiejszym wpisie, opowiem Ci trochę więcej o Eksplodujących kotkach. Edycja dla dorosłych od wydawnictwa rebel! 🙂

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA

Eksplodujące kotki. Edycja tylko dla dorosłych to karcianka, która zapakowana jest w małym prostokątnym pudełku, utrzymanym w ciemnej (czarno-szarej) kolorystyce. W środku możesz znaleźć:

 • 56 kart:
  • 20 kocich kart,
  • 6 kart rozbrojenia,
  • 5 kart nie, nie, nie
  • 4 karty eksplodujących kotków,
  • 4 karty ataku,
  • 4 karty pominięcia,
  • 4 karty przysług,
  • 4 karty potasownia,
  • 5 kart przyszłości,
 • instrukcja.

CEL, PRZYGOTOWANIE I ZASADY GRY

Cel gry jest naprawdę bardzo, ale to bardzo banalny. Nie możesz dać się rozerwać (ależ, gra słów! 😀 ) wybuchowemu futrzakowi! 😀 Wniosek? Atakuj przeciwników, sprawdzaj czy w stosie nie kryje się eksplodujący kociak, odpieraj ataki i walcz o przetrwanie! 😀

PRZYGOTOWANIE

Zacznij od wyciągnięcia z talii wszystkich kart eksplodujących kotków i kart rozbrojenia. Pozostałe karty potasuj i rozdaj po 7 dla każdego gracza. Następnie, daj każdemu graczowi po jednej karcie rozbrojenia tak aby wszyscy uczestnicy mieli na ręce 8 kart, a pozostałe karty włóż do talii. Wsuń do talii o jedną kartę eksplodującego kotka mniej niż wynosi liczba graczy. Czyli jeśli grasz w 2 osoby, to w talii powinna znaleźć się jedna taka karta. Pozostałe karty eksplodujących kotków, odłóż do pudełka.

Ponownie potasuj wszystkie karty ze stosu i połóż je na środku pomiędzy wszystkimi graczami, tak aby każdy miał do nich łatwy dostęp. Nie muszę chyba mówić, że sto powinien być odłożony rewersem do góry 😀 Ostatnim krokiem jest wybranie gracza rozpoczynającego i możecie zaczynać grę.

ZASADY

Wspomniałam wcześniej, że zasady są banalne, a teraz sam możesz się o tym przekonać. Gracz, który rozpoczyna rozgrywkę może wykonać dwa ruchy: SPASOWAĆ, czyli nie zrobić kompletnie nic, albo ZAGRAĆ kartę, a następnie wykonać polecenie, które się na niej znajduje. Gdy to zrobi, może zagrać kolejną kartę (nie ma tu limitu) lub zakończyć swoją turę, czyli wziąć z talii pierwszą kartę z góry na swoją rękę. Wtedy swoją turę rozpoczyna kolejny gracz.

Widzisz? Mówiłam, że to banalne!

ZAKOŃCZENIE

Gra kończy się w momencie, gdy przy stole został już tylko jeden gracz, któremu udało się uniknąć eksplozji. Nie muszę chyba mówić, że to właśnie on zostaje zwycięzcą 😀

RODZAJE KART

Nie byłabym sobą, gdybym nie napisała jeszcze o tym jakie karty możesz znaleźć w talii oraz jakie dają one efekty podczas rozgrywki. Łącznie, w Eksplodujących kotkach, Edycja dla dorosłych znajduje się 9 rodzajów kart:

 • EKSPLODUJĄCY KOTEK – w sytuacji gdy masz na ręce kartę rozbrojenia, możesz się uchronić, jeśli nie – umierasz, czyli odrzucasz wszystkie swoje karty i odpadasz z gry.
 • ROZBRÓJ – jeśli masz ją na ręce i pociągniesz ze stosu wybuchowego futrzaka, możesz się uratować poprzez zagranie tej karty, czyli umieszczasz kartę eksplodującego kotka gdzieś w talii, a tą kartę odrzucasz.
 • NIE, NIE, NIE – dzięki tej karcie możesz anulować prawie (poza kartą eksplodującego kotka i kartą rozbrojenia) każdą moc karty. Rzucasz ją w dowolnym momencie, a efekt karty która znajduje się pod nią – przestaje obowiązywać.
 • ATAKUJ – gdy zagrywasz tą kartę, to natychmiast kończysz swoją turę bez dobierania karty, a następny gracz musi zagrać dwie tury.
 • POMIŃ – to karta, która również daje możliwość pominięcia zakończenia tury bez dobierania.
 • PRZYSŁUGA – dowolny gracz, musi przekazać Ci wybraną przez siebie kartę ze swojej ręki.
 • POTASUJ – tasujesz karty ze stosu, do momentu, aż ktoś powie stop.
 • CO KRYJE PRZYSZŁOŚĆ – tylko Ty możesz podejrzeć 3 wierzchnie karty ze stosu bez zmieniania ich kolejności.
 • KOCIE KARTY – pozwala ukraść wybraną przez Ciebie kartę dowolnemu graczowi, ale aby wykorzystać efekt tej karty, musisz zdobyć parę kart, składającą się z takich samych grafik.

CZAS ROZGRYWKI

Jeśli chodzi o czas, to jak przystało na imprezową karciankę, cała rozgrywka jest bardzo szybka i dynamiczna. Maksymalnie na grę poświęcisz 15 minut.

DLA KOGO JEST TA GRA?

Już sama nazwa gry wskazuje, że ta edycja Eksplodujących kotków jest dedykowana dla graczy dorosłych, czyli tych, którzy ukończyli 18 rok życia. Spowodowane jest to przez oprawę graficzną, która może być zbyt gorsząca dla młodszych graczy. Karty zawierają zabawne opisy nawiązujące do genitaliów, seksu i czynności fizjologicznych. Eksplodujące kotki. Edycja dla dorosłych są grą imprezową i przypadną do gustu graczom, którzy lubią się zabawić i napić, a przy tym śmiać.

PLUSY I MINUSY

ZALETY GRYNIEKONIECZNIE WADY
+ proste zasady gry,
+ szybki czas rozgrywki,
+ błyskawiczne przygotowanie do gry,
+ elementy negatywnej interakcji pomiędzy graczami,
+ spora losowość,
+ komiksowe grafiki.
+/- jeśli lubisz takie poczucie humoru, to gra z pewnością będzie dla Ciebie zabawna, jednakże warto pamiętać o tym, że nie każdemu mogą przypaść one do gustu.

MOJA OPINIA

Eksplodujące kotki. Edycja dla dorosłych to banalnie prosta gra imprezowa, która wciągnie graczy na dobrych kilka kolejek. Dzięki temu, posiadówka domowa okaże się znacznie ciekawsza. Proste zasady nie wymagają większego główkowania, więc nawet po kilku głębszych można dalej ogarniać co i jak 😀

INFORMACJE O GRZE

MECHANIKA: hand management, player elimination, set collection
TYP GRY: imprezowe
PROJEKTANT: Matthew Inman, Elan Lee, Shane Small
WYDAWNICTWO: Rebel
ROK WYDANIA: 2020
LICZBA GRACZY: 2 – 5
WIEK GRACZY: 18+
CZAS ROZGRYWKI: 15 min
CENA: ~ 65 zł
LINK DO GRY: http://bit.ly/EksplodujaceKotki18

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ GRĘ W DOBREJ CENIE

Miłej rozgrywki!

Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem:

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to