Bardzo lubię książki, które oprócz ciekawej treści, zawierają w sobie aspekt edukacyjny. Taką książką z pewnością jest Pod ziemią, pod wodą wydane jakiś czas temu przez wydawnictwo Dwie Siostry. Z racji tego, że ta książka cieszyła się ogromnym uznaniem, Aleksandra i Daniel Mizielińscy, postanowili stworzyć dwa szkicowniki odkrywców, które będą niejako uzupełnieniem oraz kreatywnym dodatkiem do tej książki.

Dla fanów podziemnych przygód, powstał Podziemnik, a ci, którzy interesują się morskimi głębinami, będą mogli odkrywać podwodny świat z Podwodnikiem, o którym dziś trochę Ci opowiem 🙂

O CZYM JEST TA KSIĄŻKA?

Chcąc być z Tobą szczera, muszę Ci powiedzieć, że Podwodnik to bardziej blok kreatywny, czy też szkicownik niż książka sama w sobie. Młodzi odkrywcy, poszukają tam zatopionego skarbu, pomogą ośmiornicy rozplątać swoje macki czy też zaprojektują ruiny pradawnego i zatopionego miasta.

BUDOWA SZKICOWNIKA

Podwodnik jest dość sporych rozmiarów i otwiera się do góry. Strony nie są ze sobą zszyte, tylko zostały sklejone po to, aby bez problemów wyrywać konkretne strony, jeśli chce pracować się w większym gronie.

Na każdej kartce, z których składa się szkicownik, znajduje się rysownicze zadanie do wykonania. Nie ma mowy o przeoczeniu tych stron, ponieważ zazwyczaj są kolorowe, dzięki czemu nie tylko się wyróżniają, ale także przyciągają oko. Niekiedy na tych stronach, znajdziesz oprócz poleceń jakieś dodatkowe informacje dotyczące morskich stworzeń lub podwodnego terenu.

Na odwrocie każdej strony z zadaniem, znajdują się rysunki, które należy pokolorować. Przedstawiają one stworzenia mieszkające w morzach i oceanach. Autorzy zadbali o to, aby na tych stronach, każde zwierzę oprócz swojej nazwy zawierało krótki naukowy opis i ciekawostkę.

DLA KOGO JEST TA KSIĄŻKA

Co prawda, jest to książka stworzona z myślą o fanach Pod ziemią, pod wodą, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaproponować ją dzieciom, które zainteresowane są podwodnym światem i jego mieszkańcami. Co więcej, będą mogli dzięki niemu rozwijać swoje artystyczne umiejętności. Podwodnik spodoba się czytelnikom powyżej 7. roku życia.

ASPEKT EDUKACYJNY I ZALETY KSIĄŻKI

Książka zawiera wiele edukacyjnych elementów. Są nimi chociażby notatki dotyczące poszczególnych morskich stworzeń oraz umieszczone gdzieniegdzie (na kolorowych stronach) informacje związane z podwodnym światem np. rafą koralową czy Rowem Mariańskim.

Podwodnik ma za zadanie rozwijać również wyobraźnię i kreatynowność. Wiele zadań dotyczy projektowania np. międzynarodowej stacji podwodnej znajdującej się na dnie ocenu czy plakatu filmowego o potworze z głębin. Oprócz tego, mali odkrywcy, będą mieli za zadanie rysować różne morskie stworzenia, a co za tym idzie, dzieci rozwijają także swoje rysownicze umiejętności.

Jakie są kolejne zalety Podwodnika? Przede wszystkim spory rozmiar, dzięki czemu, można się twórczo wyszaleć oraz dać się ponieść wyobraźni. Tak jak wspomniałam wcześniej, super jest to, że ze szkicownika w tym samym czasie może korzystać kilka osób, ponieważ wystarczy tylko oderwać kartki i rozdzielić tym samym zadania na innych.

Na uwagę zasługują również same zadania i cała oprawa graficzna, która jest dobrze przemyślana i widać, że autorzy poświęcili sporo czasu aby dopieścić szczegóły, dzięki czemu dzieci mogą odkrywać tajemnice podwodnego świata w przyjemny sposób.

REASUMUJĄC…

Podwodnik to bardzo kreatywny szkicownik, który posiada wiele zalet edukacyjnych. Autorzy dokładnie przemyśleli zadania i postarali się, aby korzystający z tej książki mieli ogromne pole do działania i nic ich nie ograniczało. Ujęło mnie to, jak sprytnie Danielowi i Oli, udało się przemycić naukowe notatki o przeróżnych morskich stworzeniach dzięki czemu niesamowite fakty z nimi związane zostają w głowie na dłużej 🙂

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTORZY: Aleksandra i Daniel Mizielińscy
WYDAWNICTWO: Dwie Siostry
LICZBA STRON: 72
ROK WYDANIA: 2016
KATEGORIA: kolorowanki, szkicownik
JĘZYK: polski
WIEK:  7+
CENA: ~ 25 zł
LINK DO KSIĄŻKI: https://bit.ly/Podwodnik

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Po więcej zdjęć zapraszam na mojego książkowego instagrama @bookladanki

View this post on Instagram

Chcąc być szczera, muszę Wam powiedzieć, że "Podwodnik" to bardziej blok kreatywny, czy też szkicownik niż książka sama w sobie. Młodzi odkrywcy, poszukają tam zatopionego skarbu, pomogą ośmiornicy rozplątać swoje macki czy też zaprojektują ruiny pradawnego i zatopionego miasta.⁠⠀ ⁠⠀ Książka zawiera wiele edukacyjnych elementów. Są nimi chociażby notatki dotyczące poszczególnych morskich stworzeń oraz umieszczone gdzieniegdzie (na kolorowych stronach) informacje związane z podwodnym światem np. rafą koralową czy Rowem Mariańskim.⁠⠀ ⁠⠀ "Podwodnik" ma za zadanie rozwijać również wyobraźnię i kreatynowność. Wiele zadań dotyczy projektowania np. międzynarodowej stacji podwodnej znajdującej się na dnie ocenu czy plakatu filmowego o potworze z głębin. Oprócz tego, mali odkrywcy, będą mieli za zadanie rysować różne morskie stworzenia, a co za tym idzie, dzieci rozwijają także swoje rysownicze umiejętności.⁠⠀ ⁠⠀ Jakie są kolejne zalety "Podwodnika"? Przede wszystkim spory rozmiar, dzięki czemu, można się twórczo wyszaleć oraz dać się ponieść wyobraźni. Tak jak wspomniałam wcześniej, super jest to, że ze szkicownika w tym samym czasie może korzystać kilka osób, ponieważ wystarczy tylko oderwać kartki i rozdzielić tym samym zadania na innych.⁠⠀ ⁠⠀ Na uwagę zasługują również same zadania i cała oprawa graficzna, która jest dobrze przemyślana i widać, że autorzy poświęcili sporo czasu aby dopieścić szczegóły, dzięki czemu dzieci mogą odkrywać tajemnice podwodnego świata w przyjemny sposób.⁠⠀ ⁠⠀ Znacie ten szkicownik? :D⁠⠀ ⁠⠀ TYTUŁ: Podwodnik⁠⠀ AUTORZY: Aleksandra i Daniel Mizielińscy⁠⠀ WYDAWNICTWO: @dwiesiostry⁠⠀ WIEK: 7+⁠⠀ ________⁠⠀ #podwodnik #książkiMizielińskich #backlistaprzebojów #szkicowanikodkrywcypodwodnegoświata #czytajdziecku #czytanieuzależnia #czytaniemojapasja #dzieckoczyta #czytamydzieciom #małaksiążkawielkiczłowiek #kidsbookstagram #bookstagrampolska #booklover #littlebookworm #rozkochajmydzieciwksiazkach #książkoholik #książkidladzieci #czytamdziecku #czytamzdzieckiem #aktywneczytanie #rodzicielstwobliskości #kochanieprzezczytanie #czytambokocham #całapolskaczytadzieciom #ksiazkidladzieci #czytanienieboli

A post shared by Karolina (@bookladanki) on

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to