Kilka dni temu przedstawiałam Ci najnowszą serię od wydawnictwa Wilga. Pierwsze trzy książki, które opisałam w pierwszym wpisie dotyczą przyjaźni. Dziś natomiast chciałabym skupić się na tych, w których to rodzina jest główną wartością.

O ile pierwsza książka, którą Ci przybliżę, skupia się głównie rodzinie i ta kwestia jest wyczuwalna i widoczna już od pierwszych stron, tak druga podchodzi do tego tematu z trochę innej perspektywy. Dopiero na samym końcu dowiadujesz się dlaczego postanowiłam ją umieścić w tym wpisie.

Muszę przyznać, że sama spodziewałam się trochę innego zakończenia więc to pewnie dlatego Zaginiona księgarnia zrobiła na mnie tak duże wrażenie.

No ale do rzeczy. O zaletach tej serii jak i samych książek pisałam Ci w tym wpisie, dlatego też nie chcę się powtarzać tutaj. Jeśli chciałbyś się z nimi zapoznać, to odsyłam Cię do pierwszego wpisu.

A teraz, przejdźmy do książek 🙂

Morze opowieści – SYLVIA BISHOP

Dziadek Ani mieszka nad morzem, a jego dom wypełniony jest ogromną ilością przedmiotów, które są dla nie bardzo wartościowe, ponieważ przypominają mu o wydarzeniach z jego przeszłości. Zachomikowane przez niego pamiątki zapełniają praktycznie cały dom, przez co ma się wrażenie, że panuje tam wielki bałagan.

Tego roku, Ania po raz pierwszy zostaje u swojego Dziadka na kilka dni sama. Jest niesamowicie zachwycona z tego powodu, a jednocześnie trochę tęskni za rodzicami. Postanawia jednak, że razem z Dziadkiem spędzą ten wspólny czas najlepiej jak tylko potrafią. Głównie bawią się w chowanego w dość zarośniętym ogrodzie Dziadka, w którym bardzo łatwo znaleźć świetną kryjówkę.

Dziadek Ani porusza się o lasce i ciężko mu się przemieszczać po nierównym terenie, dlatego gdy Ania poprosiła go aby udali się do pobliskiej zatoczki, niestety musiał odmówić. Zamiast tego, zaproponował wnuczce aby wybrała sobie jakiś przedmiot z półek nad kominkiem, a on opowie jej historię z nim związaną.

Dziewczynce nie trzeba było dwa razy powtarzać i szybko wybrała małą monetę, którą Dziadek otrzymał za znalezienie skarbu skradzionego pewnej rodzinie. Kolejnymi przedmiotami, których dotyczyły opowieści były teleskop i sieć rybacka.

Ostatniego dnia, Ania postanowiła, że zrobi dla Dziadka coś specjalnego. Jednakże musiała poprosić o pomoc dorosłych, dzięki czemu szybko uporali się z niesamowitą niespodzianką.

Jest to wzruszająca opowieść o tym, jak ważne jest dzielenie się swoimi historiami z innymi oraz pokazanie, że każda opowieść powinna być opowiedziana.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

TYTUŁ ORYGINAŁU: A Sea of Stories
SERIA: Mądre opowieści
AUTORKA: Sylvia Bishop
ILUSTRACJE: Paddy Donnelly
TŁUMACZENIE: Ewa Kleszcz
WYDAWNICTWO: Wilga
LICZBA STRON: 96
ROK WYDANIA: 2020
KATEGORIA: opowieści
JĘZYK: polski
WIEK:  6 – 9 lat
CENA:  ~ 18 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Zaginiona księgarnia – KATIE CLAPHAM

Zaginiona księgarnia to opowieść o miejscu, które wszyscy kochają. Czytelnik poznaje Milly – dziewczynkę, która bardzo lubi czytać, a jeszcze bardziej uwielbia odwiedzać pobliską księgarnię pani Minty.

Właścicielka pomimo swojego wieku, regularnie organizuje „Godzinę z bajkami”, na której zawsze jest obecna Milly. Dziewczynka uczęszcza na te spotkania od małego i nie opuściła ani jednego z nich. Ponadto, darzy panią Minty ogromnym szacunkiem, ponieważ wiedza właścicielki księgarni o książkach jest ogromna! Zawsze potrafi podsunąć Milly odpowiednią lekturę.

Podczas jednej z „Godzin z bajkami”, dziewczynka obawia się, że pewnego dnia zabraknie pani Minty. Na jej nieszczęście, rzeczywiście dzieje się coś niespotykanego. Księgarnia zostaje zamknięta. Milly i inne dzieci są zrozpaczone z tego powodu, ponieważ to miejsce było dla nich ważne. Mali wielbiciele książek postanawiają pokazać jak bardzo brakuje im księgarni.

Zaginiona księgarnia to książka, która nie tylko pokazuje jak istotną rolę pełnią w naszym życiu książki, ale również jak ważne jest wsparcie bliskich przy rozwijaniu naszych pasji. To właśnie w gronie rodziny kiełkują pierwsze zainteresowania dzieci i to głównie od niej zależy jak się rozwiną. Ta książka w przepiękny sposób ukazuje dzielenie tych samych pasji oraz wspieranie bliskich w ich dalszym tworzeniu.

Zaginiona księgarnia to zdecydowanie moja ulubiona książka z tej serii.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

TYTUŁ ORYGINAŁU: The Missing Bookshop
SERIA: Mądre opowieści
AUTORKA: Katie Clapham
ILUSTRACJE: Kirsti Beautyman
TŁUMACZENIE: Ewa Kleszcz
WYDAWNICTWO: Wilga
LICZBA STRON: 96
ROK WYDANIA: 2020
KATEGORIA: opowieści
JĘZYK: polski
WIEK:  6 – 9 lat
CENA:  ~ 18 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to