Urodziny są zawsze wielkim wydarzeniem, zwłaszcza jeśli chodzi o te dziecięce. Czasem wszyscy się na nich świetnie bawią i miło spędzają czas, ale niekiedy dochodzi do tego, że rozwój wydarzeń zdecydowanie odbiega od tego, jak solenizant wyobrażał sobie ten dzień.

Niestety, dla bohaterki książki, Lulu, urodziny nie zaczęły się za dobrze, jednakże na przykładzie jej historii dzieci dowiedzą się, że da się uratować przyjęcie, które nie poszło zgodnie z planem 🙂

KIM SĄ AUTORKI?

Opowieści z Doliny Tumilu są tworzone przez dwie bardzo bliskie sobie kobiety – matkę i córkę. Marta Dahlig odpowiada za te niesamowicie przyjazne i barwne ilustracje, które tak podobają się nie tylko małym czytelnikom. Z kolei jej mama, Ewa Dahlig wymyśla i przelewa na papier wszystkie historie bohaterów książek, które są tak dobrze rozumiane przez dzieci.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej o autorkach, to koniecznie zaobserwuj ich konto na instagramie, gdzie co jakiś czas dzielą się szczegółami z własnego życia i tworzenia książek 🙂

O CZYM JEST TA KSIĄŻKA?

Najnowsza książka przedstawia historię Lulu, której urodziny nie idą po jej myśli już od samego początku. Prezent, który podarowali jej rodzice kompletnie nie przypadł jej do gustu, a późniejsze przyjęcie zamiast ją cieszyć, tylko potęguje negatywne emocje. Goście biegają, są głośni, robią bałagan i zabierają jej zabawki bez pytania. Wszyscy przyjaciele są pochłonięci zabawą bez Lulu.

Solenizantka ma dość takiego przyjęcia, które ewidentnie jest wielką katastrofą. Na szczęście dla wszystkich, w domu są obecni jej rodzice i to oni próbują zażegnać tą nieprzyjemną dla Lulu sytuację. Więcej nie zdradzę, ponieważ nie chcę odbierać Ci przyjemności z lektury 🙂

BOHATEROWIE KSIĄŻKI

Główną bohaterką książki jest Lulu, którą czytelnicy spotykają w dniu jej urodzin. W tej historii zobaczysz również jej przyjaciół – Mimi i Tutu, a także Bubę. Na przyjęcie wpadają również Miki, Kika i Teo.

DLA KOGO JEST TA KSIĄŻKA?

Lulu i urodzinowa katastrofa to książka, która będzie idealna dla dzieci od 2 do 4 lat. Autorki zadbały o to aby jej tematyka była dostosowana do tak małego odbiorcy, dzięki czemu dzieci będą mogły nie tylko zrozumieć emocje, które targają główną bohaterką, ale również zobaczyć, że w jaki sposób można się z nimi uporać.

ZALETY KSIĄŻKI

Przede wszystkim muszę powiedzieć Ci o tym, że Ewa i Marta, podczas tworzenia swoich książek konsultują się z psychologami, aby dowiedzieć się czy to, co przygotowują będzie mogło posłużyć za pomoc w rozwiązywaniu emocjonalnych problemów. Nie ukrywam, że dla mnie jako rodzica, jest to bardzo istotne i bardzo się cieszę, że dziewczyny wkładają w swoją twórczość tyle serca i wysiłku.

Ponadto, całkowcie urzekły mnie przepięknę i w najmniejszym detalu dopracowane ilustracje, które przyciągają oko. Miłosz sam przez kilka dobrych minut przyglądał się książce i nie mógł oderwać od niej wzroku 🙂

Sytuacja, która przydarza się Lulu może tak na dobrą sprawę dotyczyć każdego dziecka, co jak wcześniej wspominałam sprawia, że mały czytelnik lepiej ją zrozumie.

REASUMUJĄC

Lulu i urodzinowa katastrofa to fantastyczna historia, którą mogę polecić Ci z czystym sumieniem. Jest ciepła, empatyczna i pomaga dzieciom zrozumieć trudne emocje bohaterki, które mogą dopaść samych czytelników. Co więcej, widać, że autorkom zależało na tym, aby dopracować ją w najmniejszym szczególe, a to dodatkowo czynią ją jeszcze bardziej wyjątkową.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTORKA: Ewa Dahlig 
ILUSTRACJE: Marta Dahlig 
WYDAWNICTWO: Tumilu
LICZBA STRON: 32
ROK WYDANIA: 2020
KATEGORIA: obrazkowe
JĘZYK: polski
WIEK:  2 – 4 lata
CENA:  39,99 zł
LINK DO KSIĄŻKI: https://bit.ly/LuluIUrodzinowaKatastrofa

Po więcej zdjęć zapraszam na mojego książkowego instagrama @bookladanki

https://www.instagram.com/p/CCA8AbZhWIz/

Przyjemnej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to