Lubię picturebooki za ich ogromne ilustracje, które mają za zadanie przyciągnąć uwagę i zachęcić do skupienia młodych czytelników. Takie książki to zazwyczaj idealny strzał w dziesiątkę w kategorii prezentowej.

W dzisiejszym wpisie chciałam pokazać Ci najpiękniejszego picturebooka w mojej kolekcji. Nie chodzi mi oczywiście tylko i wyłącznie o ilustracje, ale również o jego treść i płynące z tej książki przesłanie. W każdym domu, na każdej ulicy to tytuł, z którym musisz się zapoznać 🙂

KIM SĄ AUTORKI?

Autorką książki jest Jess Hitchman, która w wolnych chwilach tworzy literaturę dla najmłodszych. Ponadto, jest znana z tego, że tworzy zabawne interaktywne zabawki dla przedszkolaków i bardzo zależy jej na tym, aby jak najwięcej małych dziewcząt miało zapewniony dostęp do nowej technologii, dzięki czemu zainspiruje je to do zgłębiania tej tematyki.

Przepiękne ilustracje to sprawka Lili La Baleine – młodej i utalentowanej Francuzki.

O CZYM JEST TA KSIĄŻKA?

Jest to historia bardzo ciepła, podczas której czytelnicy będą mogli podglądnąć jak wygląda rutyna czteroosobowej rodziny. Autorka zabiera Cię w podróż po różnych pokojach, które znajdują się domu i przedstawia w jaki sposób spędza w nich ta rodzina.

BOHATEROWIE KSIĄŻKI

Bohaterami książki są mieszkańcy domów, jednakże opowieść skupia się na jednym konkretnym domu, w którym mieszka czteroosobowa rodzina – rodzice oraz dwoje dzieci. Niestety nie poznasz ich imion, ale zobaczysz jak lubią spędzać czas w poszczególnych miejscach w swoim domu. Widać, że wspólne spędzanie czasu jest dla nich ogromną frajdą i wspaniale się przy tym bawią.

DLA KOGO JEST TA KSIĄŻKA?

W każdym domu, na każdej ulicy to przepięknie ilustrowany picturebook przeznaczony dla młodszych czytelników w wieku od 3 do 5 lat. Z pewnością przypadnie do gustu dzieciom, które są ciekawe jak wygląda życie mieszkańców w innych domach, zwłaszcza że na końcu znajduje się rozkładana strona.

ZALETY KSIĄŻKI

Największą zaletą książki jest pokazanie, że wspólne wykonywanie już nawet niewielkich zadań może być najbardziej znaczące ze wszystkich. Co więcej, autorka zadbała o to, aby zwrócić uwagę na emocjonalny aspekt spędzenia wspólnego czasu. W książce, podkreśliła, że ważna jest szczera rozmowa oraz dzielenie się tym swoimi uczuciami z innymi członkami rodziny.

Ponadto, różnorodne i szczegółowe ilustracje oraz prosty rymowany tekst sprawiają, że jest to bardzo atrakcyjna książka dla młodych czytelników. Największym „wow” jest jednak rozkładana część na samym końcu, gdzie można zobaczyć co dzieje się w środku 🙂

REASUMUJĄC

W każdym domu, na każdej ulicy to przepiękna i wartościowa książka, której ilustracje są po prostu przepiękne i zachęcaj do wielokrotnej lektury, a także wyszukiwania coraz to nowszych szczegółów, które ilustratorka umieściła na grafikach. Z pewnością zapewni rozrywkę na długie godziny. Osobiście jestem zachwycona tą pozycją i mogę Ci ją polecić z czystym sumieniem.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

TYTUŁ ORYGINAŁU: In Every House, on Every Street
AUTOR: Jess Hitchman
ILUSTRACJE: Lili La Baleine
TŁUMACZENIE: Anna Kapuścińska
WYDAWNICTWO: Wilga
LICZBA STRON: 24
ROK WYDANIA: 2020
KATEGORIA: obrazkowe
JĘZYK: polski
WIEK:  3+
CENA:  ~ 23zł
LINK DO KSIĄŻKI: https://bit.ly/WKazdymDomuNaKazdejUlicy

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Po więcej zdjęć zapraszam na mojego książkowego instagrama @bookladanki

View this post on Instagram

Dziś chciałam pokazać Wam książkę, która mnie całkowicie zachwyciła nie tylko pięknymi ilustracjami, ale również pomysłęm i pewną niespodzianką na samym końcu :D⁠⠀ ⁠⠀ Ale do rzeczy, największą zaletą książki jest pokazanie, że wspólne wykonywanie już nawet niewielkich zadań może być najbardziej znaczące ze wszystkich. Co więcej, autorka zadbała o to, aby zwrócić uwagę na emocjonalny aspekt spędzenia wspólnego czasu. W książce, podkreśliła, że ważna jest szczera rozmowa oraz dzielenie się tym swoimi uczuciami z innymi członkami rodziny.⁠⠀ ⁠⠀ Ponadto, różnorodne i szczegółowe ilustracje oraz prosty rymowany tekst sprawiają, że jest to bardzo atrakcyjna książka dla młodych czytelników. Największym „wow” jest jednak rozkładana część na samym końcu, gdzie można zobaczyć co dzieje się w środku ⁠⠀ "W każdym domu, na każdej ulicy" to przepiękna i wartościowa książka, której ilustracje są po prostu przepiękne i zachęcaj do wielokrotnej lektury, a także wyszukiwania coraz to nowszych szczegółów, które ilustratorka umieściła na grafikach. Z pewnością zapewni rozrywkę na długie godziny. Osobiście jestem zachwycona tą pozycją i mogę Wam ją polecić z czystym sumieniem.⁠⠀ ⁠⠀ TYTUŁ: W każdym domu, na każdej ulicy⁠⠀ AUTOR: Jess Hitchman⁠⠀ ILUSTRACJE: @lililabaleine⁠⠀ WYDAWNICTWO: @wydawnictwo_wilga⁠⠀ ___________ ⁠⠀ #ineveryhouseoneverystreet #czytajdziecku

A post shared by Karolina (@bookladanki) on

Przyjemnej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to