Nie znam nikogo, kto nie lubiłby naleśników. Sama za nimi bardzo przepadam i często korzystam ze starego i wielokrotnie sprawdzonego przepisu. Kilka lat temu, postanowiłam jednak zaszaleć i zamiast standardowych naleśników spróbować zrobić pankejki. Niestety pomimo moich wielkich chęci i starań nie wyszły. Na szczęście mój Mąż lepszą rękę do tych amerykańskich grubasków i w ten oto prosty sposób podzieliliśmy się robieniem naleśników – on robi pankejki, ja robię zwykłe.

Nie byłabym sobą, gdybym po jakimś czasie nie postanowiła urozmaicić tych naszych naleśników. Wtedy właśnie natrafiłam na książkę Wszyscy jedzą naleśniki od wydawnictwa Druganoga i pomyślałam, że to będzie strzał w dziesiątkę.

Będę mogła zacząć korzystać z niej już teraz, a później gdy Miłosz podrośnie, wspólnie udamy się w kulinarną podróż dookoła świata! 😀 Dlatego też, pomyślałam, że powiem Ci trochę więcej o tej fantastycznej książce z przepisami nie tylko dla najmłodszych.

KIM SĄ AUTORKI?

Autorkami książki są dwie kobiety. Za przepisy odpowiedzialna jest Rozala Bisek-Szladowska. Natomiast tekst opisujący skąd zdobyć poszczególne składniki na naleśniki oraz ilustracje w całej książce wyszły spod ręki Agaty Loth-Ignaciuk.

O CZYM JEST TA KSIĄŻKA?

Jest to książka o naleśnikach, a dokładniej o tym jak się je robi w różnych miejscach na świecie. Czytelnik ma okazję zapoznać się z tym uniwersalnym daniem pod różnymi postaciami – na słodko czy w wersji wytrawnej, która idealnie sprawdzi się na obiad.

Jeśli najdzie Cię ochota, to możesz zjeść hiszpańskie filloas z masą kajmakową albo holenderskie malutkie poffertjes. Wybór należy całkowicie do Ciebie!

BUDOWA KSIĄŻKI

Książka składa się z dwóch części. W pierwszej z nich znajdziesz fantastyczne opisy wszystkich składników, których potrzebujesz do zrobienia podstawowego ciasta na naleśniki. Są napisane w przyjemny i zabawny sposób. Znajdują się one na pierwszych kilkunastu stronach.

W kolejnej części, znajdziesz aż 16 przepisów z 15 różnych krajów na całym świecie. Rozala Bisek-Szladowska przygotowała dla Ciebie prawdziwą kulinarną wycieczkę, dzięki której poznasz różne oblicza naleśników.

DLA KOGO JEST TA KSIĄŻKA?

Wszyscy jedzą naleśniki to kucharska książka dla dzieci, które lubią spędzać czas w kuchni. Ponadto, uważam, że świetnie sprawdzi się zarówno dla tych młodszych, którzy nie potrafią jeszcze czytać, ponieważ mogą wspólnie gotować z rodzicami, jak i dla tych, którzy czytają już samodzielnie i chcieliby spróbować swoich sił w gotowaniu bez większej pomocy dorosłych.

ZALETY KSIĄŻKI

Przede wszystkim książka jest napisana lekko i czyta się ją bardzo przyjemnie. Młodzi czytelnicy nie będą miały najmniejszego problemu żeby sobie poradzić z jej lekturą. Co do przepisów, to również są zredagowane w zrozumiały sposób. Polecenia są klarowne i zwięzłe, co tylko ułatwia gotowanie.

Co więcej, ilustracje w części z przepisami są przepiękne i idealnie nawiązują do kraju, z którego pochodzi dana formuła. Fajne jest to, że zmieniają się nawet infografiki przedstawiające proces gotowania, a nie tylko duża ilustracja po lewej stronie. A skoro już o niej mowa, to autorka w fantastyczny sposób uchwyciła stereotypy na temat mieszkańców danego kraju i przedstawiła je na ilustracjach. Przykładowo, przy amerykańskich pankejkach pojawia się wielki kowboj, a Francję obrazuje szykowna pani w okularach z pudlem pod pachą.

REASUMUJĄC

Uważam, że to fantastyczna książka, którą będziesz mógł obdarować swoje dziecko, zwłaszcza jeśli jest fanem gotowania. Poza tym, będzie idealna do zaznajamiania Twojej pociechy z kulturą innych krajów. Takie wspólne gotowanie w oparciu o przepis z konkretnego państwa, może być prostym wstęp do wgłębienia się w najważniejsze informacji lub ciekawostki. Jak więc sam widzisz, od naleśników, do nauki droga wcale nie jest taka daleka! 😀

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTOR: Rozala Bisek-Szladowska, Agata Loth-Ignaciuk
ILUSTRACJE: Agata Loth-Ignaciuk
WYDAWNICTWO: Druganoga
LICZBA STRON: 52
ROK WYDANIA: 2019
KATEGORIA: książki kucharskie
JĘZYK: polski
WIEK:  5+
CENA: ~ 25 zł
LINK DO KSIĄŻKI: https://bit.ly/WszyscyJedzaNalesniki

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to