Razem z Pauliną Dolęgą (instagram i fanpejdż Pauliny) postanowiłyśmy przygotować lekcję online, w tematyce koronawirusa, dzięki której Twoi uczniowie utrwalą i przećwiczą strukturę reported speech.

Stworzyłyśmy prezentację składającą się z grafik przedstawiających różne sytuacje, z którymi muszą się mierzyć na codzień różni ludzie. Począwszy od lekarzy, który walczą z tym wirusem codziennie na pierwszej linii ognia, po osoby, które muszą pracować i radzić sobie z dostarczaniem naszych zamówień czy jedzenia. Ponadto, udało się nam również zawrzeć grafikę przedstawiającą robienie zakupów w sklepie stacjonarnym, a nawet mierzenie temperatury na lotnisku.

Starałyśmy się w taki sposób przygotować grafiki, aby pokazywały one jak bardzo zmienił się tak dobrze znany wszystkim świat i jakie zmiany zostały na nas wymuszone. Z pewnością przez długi czas „normalne” funkcjonowanie sprzed pandemii będzie niemożliwe. Pomyślałyśmy sobie, że to dobra okazja, aby zachęcić uczniów do dyskusji i refleksji, a przy okazji przećwiczenia struktur gramatycznych.

POMYSŁY NA PREZENTACJE:

  • opisywanie poszczególnych obrazków;
  • opowiadanie o sytuacjach jakie się na nich znajdują – kiedy miały miejsce, czy kogoś bezpośrednio dotyczyły lub kogo mogą dotyczyć;
  • wypisywanie słówek kojarzących się uczniom z poszczególnymi grafikami;
  • układanie dialogu jaki mógłby mieć miejsce pomiędzy postaciami na grafikach lub pomiędzy osobą z grafiki, a uczniem;
  • dopisywanie słów pasujących do slajdu, które na którym znajdują się przydatne wyrazy;
  • dokańczanie zdań za przy pomocy słówek ze slajdu i tych, które uczeń ma w zeszycie;
  • wymyślanie własnych zdań pasujących do konkretnej grafiki, które później należy przekształcić na strukturę reported speech.

Poniżej możesz zobaczyć przykładowe 3 grafiki oraz slajdy, które do nich przynależą:

Aby pobrać prezentację jedyne, co musisz zrobić to kliknąć w poniższy przycisk 🙂

Mam nadzieję, że prezentacją, którą dla Ciebie przygotowałyśmy okaże się dla Ciebie przydatna i wykorzystasz ją podczas swoich zajęć online. Daj znać jak Ci się sprawdziła! 🙂

Trzymaj się ciepło i zdrowo!

ZDJĘCIE GŁÓWNE: https://bit.ly/3akKyH2

GRAFIKI WYKORZYSTANE W PREZENTACJI:

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to