Co jakiś czas dostaję pytania o strony z darmowymi zdjęciami. Aby nie odpowiadać każdemu z osobna, pomyślałam sobie, że zbiorę je w jednym wpisie, aby każdy kto tego potrzebuje, mógł sprawdzić na jakich witrynach może buszować.

Żeby to nie był tylko taki wpi, gdzie po prostu zostawię linki, to postanowiłam opisać 10 najciekawszych stron, z których sama korzystam najczęściej.

Jednakże, zanim zacznę to chcę Ci powiedzieć ważną rzeczą, o której musisz pamiętać, jeśli decydujesz się na korzystanie ze stocków są licencje, z którymi musisz się wcześniej zapoznać. Każde zdjęcie ma swojego autora, więc nie przywłaszczaj go jako swoje własne, tylko oznacz go lub podaj źródło z którego pochodzi.

A teraz, zapraszam do zapoznania się ze stronami! 🙂

pexels

Moim ulubionym miejscem, od którego zawsze zaczynam poszukiwania jest strona pexels. Znajdziesz tam praktycznie zdjęcia w każdej tematyce i trudno jest nie wybrać czegoś, co jest Ci potrzebne.

pixabay

Kolejną stroną, na którą lubię zaglądać jest pixabay. W odróżnieniu od pexela, tutaj znajdziesz nie tylko zdjęcia, ale również ilustracje, czy zwykłe obrazki. Ten bank, ma również ogromne zasoby i ciężko jest nie znaleźć zdjęcia pasującego do konkretnego tematu.

unsplash

Ta strona również zawiera ogromną bibliotekę zdjęć, więc jeśli nie znajdziesz nic co by Ci odpowiadało na poprzednich, to zajrzyj tutaj.

kaboompics

Jest to jedna z ładniej zaprojektowanych stron w tym zestawieniu. Podoba mi się jej minimalizm połączony z klimatycznymi zdjęciami. Zaletą tej biblioteki jest to, że znajdziesz pogrupowane tematycznie zdjęcia, a dodatkowo po wejściu w konkretny obraz, od razu otrzymujesz to samo zdjęcie zrobione z innych perspektyw.

Gratisography

Jeśli szukasz bardziej nietypowych i kreatywnych zdjęć, to musisz poszukać ich na tej stronie. Niektóre z nich są bardzo oryginalne! 🙂

foodiesfeed

Jeśli szukasz zdjęć stricte związanych z jedzeniem, to koniecznie musisz zapoznać się z tą stroną. Znajdziesz na niej wiele przepięknych zdjęć potraw, gotowania czy kaw, ale również samego procesu powstawania jedzenia. Nie muszę chyba mówić, że od tych zdjęć zaczyna cieknąć ślinka 🙂

lifeofpix

Bardzo lubię wygląd tej strony i to, że twórcy starają się wyeksponować zdjęcia, które mają zgromadzone w swojej bibliotece. Ogromne grafiki, na których widać praktycznie każdy najmniejszy szczegół nie tylko cieszą oko, ale również spokojnie możesz wyświetlić je na lekcji i poprosić uczniów aby go opisali 🙂

Oprócz tego, strona posiada swój odpowiednik z darmowymi filmikami.

freestocks

Jest to względnie nowa strona i dopiero się rozwija, jednakże warto na nią zaglądać, ponieważ pojawiają się na niej fotografie, których raczej nie znajdziesz na powyższych stronach.

LibreStock

Korzystając z tej witryny, możesz od razu przejrzeć kilka stron ze zdjęciami. Łączy ona biblioteki kilku serwisów, dzięki czemu nie tracisz czasu na przeglądnie różnych stron.

New Old Stock

Ostatnią stroną, jaką chciałabym Ci przedstawić jest witryna, na której znajdziesz stare, ale odświeżone zdjęcia, dzięki którym możesz przenieść się w czasie o kilkadziesiąt lat.

Takich witryn z darmowymi zdjęciami jest naprawdę sporo. Pomyślałam sobie, że podzielę się z Tobą jeszcze kilkoma dodatkowymi, które znam, ale zaglądam na nie rzadziej.

Darmowe zdjęcia, znajdziesz jeszcze na:

Mam nadzieję, że mój wpis ze zbiorem stron z darmowymi zdjęciami okaże się dla Ciebie przydatny. Jestem bardzo ciekawa czy znasz wszystkie opisane i wymienione biblioteki.

Jeśli korzystasz z innych stron, to podziel się nimi w komentarzu 🙂

Trzymaj się ciepło!

ZDJĘCIE GŁÓWNE: https://bit.ly/2xTpRnL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *