Od początku mojej przygody z językiem angielskim oraz z nauczaniem, dużą wagę przywiązuję do samokształcenia i samodoskolanenia się. Już jako uczennica w szkole, chodziłam na dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, które traktowałam bardzo poważnie. Dodatkowo, starałam się jak najwięcej obcować z nowym językiem w codziennych sytuacjach (słuchanie muzyki, audycji radiowych czy oglądanie filmów bez dubbingu i lektora).

Kilka lat temu było to trudniejsze niż teraz i wymagało więcej czasu i zaangażowania aby znaleźć odpowiednie materiały do poszerzania swojej wiedzy.

Takie proaktywne nastawienie z młodości, zaowocowało tym, że również jako osoba dorosła ciągle staram się rozwijać i dbać o swój warsztat, tak aby moje umiejętności zdobyte na przestrzeni lat były ciągle na najwyższym poziomie.

W chwili obecnej, najlepszą dla mnie opcją kształcenia są różnego rodzaju wydarzenia edukacyjne takie jak: zloty nauczycieli, konferencje, webinary, warsztaty, kursy czy szkolenia. Wiadomo, że najwięcej wynosi się z takich eventów uczestnicząć w nich osobiście, ale dzięki obecnej technologii, można z powodzeniem doskonalić się prosto ze swojego domu, gdzie możesz siedzieć w wygodnych dresach i pijąc kawę ze swojego ulubionego kubka.

Na przestrzeni tego roku, z powodów osobistych byłam zmuszona do zrezygnowania z większości takich wydarzeń edukacyjnych, które wymagały ode mnie pokonania dłuższej odległości (a na moje nieszczęście, większość wartościowych szkoleń jest oddalona o setki kilometrów od mojego miejsca zamieszkania).

Mam nadzieję, że w przyszłum roku się to zmieni, ponieważ uczestniczenie w takich stacjonarnych szkoleniach umożliwia nam poznianie wielu nowych osób z branży, od których można się wiele nauczyć. Dodatkowo, o wiele łatwiej chłonie się wiedzę i nowe informacje w grupie osób, które są nastawione na naukę i chcą z takich szkoleń jak najwięcej wyciągnąć.

Z doświadczenia wiem, że takie znajomości owocują również w przyszłości możliwością współpracy z takimi osobami przy wielu ciekawych projektach.

Od momentu w którym zaczęłam traktować blogowanie jako swoją pracę, musiałam zacząć rozwijać się już nie tylko jako nauczyciel, ale również pod względem biznesowym. Takie szkolenia oferuje OpExGroup, a ich szkolenia oraz warsztaty tematyczne pokazują, że poprzez aktywne zbieranie danych, jesteś w stanie bardziej zrozumieć kluczowe procesy w działalności którą prowadzisz i dodatkowo zwiększyć jakość oraz produktywność.

Jak sam widzisz, w obecnych czasach jesteśmy niejako zmuszeni do ciągłego rozwoju w różnych dziedzinach (nawe takich, o których wcześniej byśmy nie pomyśleli). Dlatego aby osiągnąć coś w życiu musimy zadbać o rozwój osobisty, ponieważ nawiązująć do tytułu „kto się nie rozwija, ten się zwija”.

A Ty co robisz aby podnieść swoje kwalifikacje? Daj znać w komentarzu.

ŹRÓDŁA ZDJĘĆ:

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to