Jutro zaczyna się kolejny rok szkolny i z tej okazji, pomyślałam, że przygotuję dla Ciebie zestawienie moich wpisów z pomysłami i materiałami, które będziesz mógł wykorzystać podczas wrześniowych zajęć.

Dzięki temu, bez stresu przetrwasz pierwszy miesiąc roku szkolnego i wejdziesz na odpowiednie obroty. Dodatkowo, poziom kreatywności Twoich uczniów, od początku wskoczy na wyższy poziom.

Are you ready?

Piosenki na przywitanie dla dzieci

Jeśli pracujesz z młodszymi uczniami, to dobrym pomysłem jest zdecydowanie się na piosenkę, dzięki której zapoczątkujesz rutynę na swoich zajęciach. Niżej znadziesz 5 utworów, które u mnie zawsze się sprawdzały.

Piosenki na zakończenie zajęć dla dzieci

Piosenka na przywitanie wybrana? Warto równiez wprowadzić jakiś utwór na zakończenie zajęć. Dzięki temu, dzieci wiedzą, że lekcja dobiega końca. Poniżej moje propozycje.

Przybory szkolne – gry

W tym wpisie znajdziesz ogromny zestaw kart obrazkowych i gier w tematyce przyborów szkolnych, które przydadzą się na pierwszych zajęciach we wrześniu.

Ostatni powiew lata we wrześniu

Natomiast, jeśli chciałbyś jeszcze przez chwilę zachować wakacyjną atmosferę na swoich lekcjach, to sięgnij po materiały z tego wpisu. Dzięki nim, przeniesiesz się razem z uczniami do błogich letnich chwil.

Wakacyjne opowieści

Jeśli obawiasz się, że nie wszyscy uczniowie będą chcieli opowiadać o swoich wakacjach, to niech je wymyślą! Dobble jest do tego idealnym narzędziem, które nie tylko rozwija kreatywność, ale zachęca uczniów do mówienia lub pisania.

Porozmawiajmy o wakacjach

Jeśli uczysz starszych uczniów, to podobnie jak we wcześniejszej propozycji, mam dla Ciebie wakacyjne karty z pytaniami. To idealny pomysł na podsumowanie wakacji i rozgadanie grupy. Pamiętaj o tym, że przygotowałam również inne wersje językowe tych kart 🙂

A gdy brakuje Ci pomysłów…

Zapoznaj się z moimi propozycjami nietypowych świąt, które możesz wprowadzić na swoich lekcjach we wrześniu w różnych grupach wiekowych. Weź pod uwagę to, że nie musisz poświęcać na to całej lekcji, wystarczy jedno zadanie, które będzie nawiązywało do wybranego przez Ciebie święta. Zachwyt uczniów gwarantowany 🙂

Wprowadź element kulturowy

Pierwsze wrześniowe lekcje również sprzyjają temu, aby napisać list do Rodziny Królewskiej. Oprócz tego, że jest to element kulturowy, to dzięki temu uczniowie chętniej przećwiczą umiejętność pisania w obcym języku.

Powtórka słownictwa

Wakacje to czas, kiedy wiedza mogła się ulotnić z głów Twoich uczniów. Aby w przyjemny sposób pobudzić ich umysły do działania zorganizuj patyczkową familiadę. Wszystkie szczegóły znajdziesz we wpisie.

Rozgadaj swoich uczniów

Kostki obrazkowe są idealnym narzędziem do tego, aby w prosty sposób zachęcić uczniów do tworzenia opowieści, zarówno tych pisanych jak i mówionych. Nie znam ucznia, który ich nie lubi, ponieważ kostki potrafią rozgadać nawet tych najbardziej opornych.

Jesień już się zbliża

Więc idealnym sposobem na przygotowanie się na tą porę roku jest wprowadzenie piosenek o tej tematyce. Poniżej kilka moich propozycji.

Wyprawa do lasu

Jeśli nie masz możliwości wyjścia z uczniami do lasu, to możesz użyć moich materiałów, dzięki którym zwierzęta leśne przyjdą do Was. W poniższym wpisie znajdziesz karty obrazkowe i uwielbiane przez dzieci gry. Materiały są uniwersalne, więc jeśli uczysz innego języka, również możesz po nie sięgnąć.

A gdy zacznie padać deszcz…

To mam dla Ciebie kilka propozycji, na fantastyczne zabawy, które angażują wszystkich i sprawiają, że deszczowa pogoda, nie jest taka okropna.

Dlaczego warto sięgać po gry?

Nie korzystasz z gier na swoich zajęciach? Przesłuchaj moją rozmowę z Moniką i dowiedz się jak wiele tracisz.

Uczenie dzieci jest fajne!

Jeśli w tym roku rozpoczynasz przygodę z nauczaniem dzieci i jesteś tym lekko przerażony to nic się nie bój! O tym jak wielka jest to przyjemność, opowiada Basia 🙂

Lekcja na ostatnią chwilę

Jeśli zabrakło Ci czasu na przygotowanie się do lekcji, to zapoznaj się z 4 edycją akcji EduWeek, podczas której razem z pozostałymi Autorami podzieliliśmy się naszymi pomysłami na lekcje praktycznie w każdej grupie wiekowej.

Link do tego wydarzenia z wszystkimi wpisami, które już niedługo się pojawią jest tutaj ➡️➡️➡️…

Geplaatst door EduBlogi.pl – Najlepsze blogi edukacyjne op Zondag 18 augustus 2019

Mam nadzieję, że moje zestawienie wpisów, które mogą Ci się przydać we wrześniu, okaże się dla Ciebie pomocne. Daj znać w komentarzu, co planujesz na pierwsze zajęcia! 🙂

A póki co, trzymaj się ciepło!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to