Rok 2018 powoli dobiega końca, w związku z tym, zaczyna się czas podsumowań i refleksji nad nim. W dzisiejszym wpisie, chciałabym się z Tobą podzielić edukacyjnymi wydarzeniami, w których wzięłam udział w tym roku. Słowem wstępu, należę do tych osób, które ciągle chcą się rozwijać i szlifować swój nauczycielski warsztat, więc dla mnie udział w szkoleniach jest ogromną przyjemnością, zwłaszcza pod względem samorozwoju, a także spotkania się z innymi osobami, które tak samo jak ja, łakną wiedzy 🙂

Pomyślałam sobie, że pod koniec roku opiszę dla Ciebie w jaki sposób się rozwijam i gdzie szukam możliwości do ciągłego kształcenia się. W tym wpisie skupię się na wszelkiego rodzaju konferencjach, szkoleniach, zlotach, warsztatach czy webinarach.

Konferencja metodyczna Macmillan (10 marca)

Była to jedna z tych konferencji, którą prowadzili Xero Brothers i miałam okazję widzieć ich po raz pierwszy. Pasja i zaangażowanie podczas ich prelekcji, zarówno podczas sesji poświęcona egzaminowi ósmoklasisty jak i nowej maturze, sprawiły, że tłum ludzi chętnie brał udział w dyskujach i zadaniach przez nich przygotowanych. Miłym zaskoczeniem było to, że konferencja była prowadzona w większości w języku angielskim, co z pewnością było fajną okazją do posłuchania czegoś ambitniejszego niż listeningi podczas zajęć! 🙂

Konferencja Morze Pomysłów (14 kwietnia)

To był zdecydowanie mój najodleglejszy wyjazd na konferencję 😀 Spędziłam 20h w pociągu (w obie strony na szczęście), ale konferencja była warta każdej minuty tej podróży przez Polskę. Organizatorki, Margot i Monika, spisały się fantastycznie i wszystko zorganizowały na tiptop. Począwszy od cudownego miejsca (Zatoka Sztuki), które idealnie wpasowało się tematykę konferencji (było na samej plaży!), poprzez cudowną i bardzo przyjacielską atmosferę (zarówno pomiędzy prelegentami jak i uczestnikami), ale także zaprosiły wspaniałe osoby, których wystąpienia były tak inspirujące, że aż było żal, że konferencja dobiegła końca. Poza tym fajnie było w końcu zobaczyć się z innymi blogującymi anglistkami, które do tej pory znałam tylko przez fejsa!

To był naprawdę bardzo intensywnie i miło spędzony czas. Z pewnością, nie odpuszczę sobie kolejnej edycji, która ma mieć miejsce 13 kwietnia 2019! #najlepszakonferencja

Jeśli szukasz dokładniejszych informacji na temat prelekcji czy relacji zdjęciowej, możesz znaleźć na stronie wydarzenia (klik!) 🙂

PELT  – Podcarpathian English Language Teaching (21-22 kwietnia)

Tydzień po konferencji w Sopocie, wzięłam udział w „rodzimej” konferencji, która odbyła się w Rzeszowie i były to dwa dni pełne interesujących sesji, które miały miejsce na Uniwersytecie Rzeszowskim. Konferencja ta, była dla mnie całkowitą nowością, ponieważ wcześniej w ogóle o niej nie słyszałam (nie mam pojęcia jak to jest możliwe!). Standarowo, podczas tej konferencji można było obkupić się w masę przydatnych książek i gier, które przygotowały także kilka quizów dla uczestników. Jeśli jesteś stąd  i nigdy o „pelcie” nie słyszałeś, to koniecznie musisz to nadrobić w tym roku! Tutaj możesz zerknąć na oficjalną stronę i znaleźć wszystkie potrzebne informacje.

4th English Teachers’ Convention aka ZLOT (23-27 lipca)

To był mój pierwszy raz kiedy mogłam wziąć udział w tak dłuuuuuuuugim szkoleniu 😀 Tegoroczny zlot miał miejsce w Stryszawie i trwał 5 dni,  z czego wtorek, środa i czwartek były przepełnione sesjami od 10:00 do 18:00. Tyle wiedzy w (wbrew pozorom) tak krótkim czasie! Nie wiedziałam czego się spodziewać i jak duża „impreza” to będzie. Szczerze powiedzawszy, byłam bardzo miło zaskoczona przyjacielską atmosferą, która tam panowała. Dzięki uczestnictwu w tym zlocie, w końcu zobaczyłam się z wieloma fantastycznymi osobami, które znałam tylko z grupy, a kontkat utrzymujemy cały czas. Jeśli szukasz wydarzenia, które z jednej strony będzie obfitowało w liczne wystąpienia, a z drugiej będzie miało imprezowo-koleżeński wydźwięk, to ZLOT jest czymś dla Ciebie.

III Zlot Nauczycieli Języków Obcych (19-23 sierpnia)

W tym roku udało mi się także wziąć udział w moim regionalnym, sanockim zlocie nauczycieli języków obcych. Był on bardziej kameralny, ponieważ wzięło  w nim udział około 50 uczestników. Jako, że do Sanoka mam niedaleko, tym razem obyło się z nocowania w hotelu i przez 3 dni dojeżdżałam sobie 20min busem. Bardzo miło było ponownie spotkać się z niekórymi, poznanymi miesiąc wcześniej osobami, a jeszcze milej było poznać nowych fantastycznych uczestników i prelegentów. Nie jestem w stanie ich wszystkich wymienić, ponieważ boję się, że kogoś pominę. Ponadto, Adminki, zadbały o to, żebyśmy się nie nudzili i mogli jakoś pożytecznie ten zlot spędzić, dlatego też, przygotowały wiele atrakcji (tyrolka nad Sanem czy wyjazd do Polańczyka nad Jezioro Solińskie).

Uczestnicząc w tym zlocie, miałam wrażenie, że znam wszystkie osoby co najmniej pół swojego życia! Gdybyś się zastanawiał czy przyjechać na kolejny sierpniowy zlot do Sanoka, to odpowiedź jest prosta: PRZYJEŻDZAJ!

Get Creative Now! (6 października)

To była pierwsza taka pomysłowa konferencja, w jakiej miałam możliwość wziąć udział i bardzo się cieszę, bo było super! Dziewczyny przygotowały genialne w swojej prostocie pomysły na jesienno – zimowe lekcje, które sprawdzą się u każdego. Piosenki, które śpiewaliśmy, nuciłam w głowie przez dobre dwa tygodnie, a pozytywna energia prelegentek, udzieliła się każdemu uczestnikowi. Jeśli uczysz dzieci, to koniecznie zapoznaj się i dołącz do wydarzenia o wiosenno-letniej edycji tej konferencji, która odbędzie się już 30 marca! 🙂

Link do wydarzenia: https://bit.ly/2GcIXYg

Link do strony: https://getcreativenow.pl/

REweLACJE (10 listopada)

W tym zestawieniu, to jedyna taka konferencja, która była w całości poświęcona relacjom międzyludzkim podczas nauczania, a nie na samemu językowi angielskiemu. Bardzo się cieszę, że mogłam w niej uczestniczyć, ponieważ jest dla mnie bardzo ważny temat. Spotkanie się z tak inspirującymi osobami, sprawiło, że przez kilka dni analizowałam wiele aspektów swojej pracy z uczniami. Mam nadzieję, że takich konferencji będzie więcej! Jeśli chciałbyś dowiedzieć się czegoś o niej więcej, to kliknij TUTAJ.

WEBINARIA

Oprócz szkoleń stacjonarnych, ten rok obfitował też w liczne webinaria, w których często uczestniczyłam. Często jest to dla mnie forma relaksu połączona z rozwijaniem się. Na spokojnie można usiąść i posłuchać różnych interesujących osób, które mają coś ciekawego do powiedzenia.

Uwielbiam się rozwijać i ogromną frajdę sprawia mi udział w różnego rodzajach konfencjach, zlotach, szkoleniach, warsztatach czy po prostu spotkaniach z innymi osobami, które mają coś ciekawego do powiedzenia. Muszę przyznać, że ten rok, pod względem szkoleniowym, był dla mnie bardzo owocny, ponieważ wzięłam udział aż w 7 wydarzeniach ze świata edukacji. Mam nadzieję, że kolejny rok będzie tak samo wypełniony! A może nawet bardziej! 🙂

Póki co, Tobie i sobie życzę dalszych chęci do samorozwoju, a co za tym idzie wiele radości z nich płynących. Mam nadzieję, że spotkamy się w 2019 na którymś z edukacyjnych wydarzeń!

Trzymaj się ciepło!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to