Tym razem na warszat wzięłam piosenki na dowidzenia, czyli GOODBYE SONGS. Poniżej znajdziesz 6 piosenek, które według mnie najlepiej sprawdzą się na lekcjach z dziećmi. Sama często z nich korzystam i co jakiś odświeżam wykorzystywany repertuar, tak aby dzieci nie były znudzone.

To, co? Zaczynamy? 🙂

1) Bye Bye, Goodbye (Super Simple Songs)

Pierwszą propozycją w moim zestawieniu piosenek na pożegnanie się z uczniami, jest utwór od SSS. Muszę przyznać, że te piosenki często pojawiają się na moich lekcjach a dzieciaki je uwielbiają. W tej piosence jest bardzo łatwe do zobrazowania i przedstawienia słownictwo, dzięki czemu, możesz wykorzystać tą piosenkę nawet z najmłodszymi uczniami. Dodatkowym plusem, jest to, że zalicza się ona do tych wolniejszych, dzięki czemu, młodsze dzieci są w stanie ją opanować. Oprócz zwrotów związanych z pożegnaniem, znajdziesz tutaj również kilka wyrażeń aktywizujących, które możesz znaleźć w tekscie poniżej:

Bye bye. Goodbye.
Bye, bye, bye, bye. Goodbye.

I can clap my hands.
I can stamp my feet.
I can clap my hands.
I can stamp my feet.

Bye bye. Goodbye.
Bye, bye, bye, bye. Goodbye.
Bye bye. Goodbye.
Bye, bye, bye, bye. Goodbye.
GOODBYE!

2) Goodbye Song (The Singing Walrus)

Kolejna piosenka, będzie odpowiednia dla nieco starszych uczniów (nawet tych w klasach 1-3). Jest to związane z nieco bardziej skomplikowanym słownictwem w niej zawartym oraz nieco szybszym tempem utworu w porównianiu do poprzedniej propozycji. Jest ona również dłuższa (trwa ponad 3 minuty). Nie posiada ona żadnych zwrotów, które mogłyby dodatkowo zaktywizować uczniów podczas śpiewania. Najbezpieczniejszy „układ choreograficzny” to machanie rączką na dowidzenia, ewentualnie poruszanie się w kółu. Cały tekst prezezntuje się następująco:

It’s time to go home
It’s time to say „Goodbye”
I had so much fun
and you had so much
we all had so much fun
and now we say „Goodbye”

Goodbye, goodbye
see you again!

3) One Little Finger (Super Simple Songs)

Ta propozycja, nie jest typową piosenką na pożegnanie. Związana jest ona z częściami ciała, jednakże, nie musisz wykorzystywać jej wyłącznie podczas przerabiania tego tematu. Warto co jakiś użyć jej jako piosenki na pożegnanie aby dodatkowo utrwalić słownictwo związane z częściami ciała. Moja najmłodsza grupa przedszkolna zawsze bardzo się cieszy, kiedy tylko ją usłyszą.

4) Good Bye, Friends  (Maple Leaf Learning & The Singing Walrus)

Jest to najbardziej dynamiczna w moim zestawieniu. Zawiera ona wiele zwrotów nakłaniających uczniów do aktwności na lekcji. Jest ona krótka, dzięki czemu nie będziesz musiał poświęcać na nią dużo czasu. Myślę, że śmiało możesz jej użyć zarówno w grupach przedszkolnych jak również w szkole podstawowej.

5) Good bye, see you soon! (Super Simple Songs)

Ta piosenka jest bardzo spokojna i wyciszająca. Ponadto, tekst nie jest bardzo skomplikowany, więc Twoi podopiecznie nie będą mieli problemów z opanowaniem go. Co więcej, zwroty zawarte w tej piosence pozwalają na wykonanie lub zobrazowanie poszczególnych czynności ruchowych takich jak: play, talk, share, laugh, run, jump, sing, chat, dream, dane, hug, see the stars. 

Zazwyczaj w moich zestawieniach znajduje się 5 piosenek, ale tym razem robię wyjątek, ponieważ nie może tu zabraknąć ulubionej przez wszystkie dzieci piosenki, którą jest:

6) Baby Shark Dance (Pink Fong Songs)

Zaskoczony? Chyba nieszczególnie 😀

Najbardziej dynamiczna, z prostym tekstem i banalnym układem tanecznym piosenka o małym rekinie 😀 Jest hit już od kilku dobrych miesięcy i zapowiada się, że się utrzyma na kolejne.

Mam nadzieję, że prygotowane przeze mnie zestawienie piosenek na pożegnanie przypadło Ci do gustu.

Ponadto, jeśli chciałbyś zapoznać się jeszcze z innymi piosenkami w tej tematyce, to kliknij w poniższy przycisk, a na moim jutjubowym kanale znajdziesz więcej propozycji

A Ty? Z jakich piosenek korzystasz? Pochwal się w komentarzu! 🙂

A jeśli chciałbyś zapoznać się z innymi zestawieniami piosenek dla dzieci, to zapraszam do poniższej kategorii 🙂

A póki co, trzymaj się ciepło!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.