Ostatnio wiele osób ubolewa nad faktem wprowadzenia opłat na padlecie. Nie ukrywam, że narzędzie to jest bardzo przydatne i banalne w obsłudze. Jednakże po tym jak wprowadziło opłaty, ludzie zaczęli szukać nowych miejsc, w których mogą przechowywać swoje pliki, dokumenty, linki do stron czy inne ważne rzeczy.

 

Muszę przyznać, że mnie samej na padlecie udało mi się stworzyć zaledwie 4 tablice, a gdy się dowiedziałam, że mają być wprowadzone opłaty, chciałam zrobić kilka na zapas. Niestety za późno sobie o tym wspomniałam i na chwilę obecną mogę się cieszyć 7 folderami… No cóż, tak to jest, jak człowiek nie pomyśli wcześniej.

 

Od tego czasu, szukałam jakiegoś innego miejsca do przechowywania wszystkich swoich znalezisk i chyba udało mi się znaleźć zastępstwo! Mam na myśli serwis TRELLO. Jest to darmowy serwis, który swoimi funkcjami jest bardzo podobny do padleta i w zasadzie w całości udało się mi przenieść swoje foldery do nowego serwisu.

 

Trello nie jest idealnym odwzorowaniem cieszącego się tak wielką popularnościąpadleta, ale wystarczy odrobina chęci i z jego pomocą można uzyskać nawet lepsze efekty niż za pomocą platformy padlet. Aby rozpocząć pracę z trello wymaga jest rejestracja. W tym serwisie są dostępne także wersje płatne, lecz ta darmowa dostarcza wszystkich potrzebnych opcji i spokojnie powinna Ci wystarczyć.

 

Moje przykładowe tablice możesz znaleźć klikając TUTAJ.

A na poniższym screenie możesz zobaczyć, jak zaaranżowałam folder, w którym zbieram i kataloguję sobie piosenki dla dzieci.

 

 

W tym filmimku natomiast, możecie zapoznać się z podstawowymi funcjonalnościami systemu:

 

 

Jeśli masz jakieś pytania w związku z działaniem serwisu trello, śmiało pytaj w komantarzach pod wpisem lub na facebooku. Natomiast jeżeli jesteś zainteresowany dokładniejszym poznaniem tej platformy daj mi znać, to przygotuję jakieś mini szkolenie lub film instruktażowy 🙂

 

Trzymaj się ciepło!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *