Ucząc w przedszkolu, wyrobiłam sobie nawyk comiesięcznych powtórek od początku rozpoczęcia nauki. Lekcje takie zazwyczaj polegają na utrwalaniu słownictwa, które ciągle w mniejszych lub więszych ilościach użwamy podczas zajęć. Dzieciaczki bardzo lubią te lekcje, ponieważ nie mogą się nadziwić ilości flaszkardów ze słówkami, które do tej pory poznali, i która za każdym razem się powiększa 😀

 

Zazwyczaj towarzyszą temu liczne gry z użyciem flashcards, ale ostatnio Basia z BB’s playground stworzyła prześcieradłowe I SPY, co zainspirowało mnie do stworzenia wersji do druku, tak aby każdy mógł ją tylko wydrukować, zalaminować, skleić i śmiało jej używać.

 

Plansza składa się z aż 18 kartek A4 (jak sam widzisz, jest ogromna!). Starałam się wybrać takie obrazki, aby dzieci mogły powtórzyć wiele kategorii np. kształty, kolory, zwierzęta i tym podobne. Na każdej z kart znajdują się po 4 obrazki. Niektóre z nich mają obramowanie, które ułatwi Ci złożenie planszy w całość. Plansza ma kształt prostokąta o wymiarach 3×6.

 

Plansza prezentuje się następująco:

 

 

Karty do wydrukowania możesz pobrać klikając w poniższy przycisk 🙂

 

Mam nadzieję, że plansza przypadnie Ci do gustu i podzielisz się swoją opinią na jej temat, w komentarzu poniżej! 🙂

Trzymaj się ciepło! 🙂

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to